Tusk reaktywacja!

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Rząd Tuska (800x600)Premier Donald Tusk zaskoczył kilkoma zmianami w rządzie. Nowi ministrowie w jego gabinecie to Mateusz Szczurek, Joanna Kluzik-Rostkowska, Andrzej Biernat, Maciej Grabowski, Lena Kolarska-Bobińska i Rafał Trzaskowski. Powołani do resortowej pracy politycy, zapowiadają ciężką pracę. 

Witam serdecznie – długo oczekiwany dzień, który dojrzewał miesiącami. Trudno było mi się rozstać z ministrami, którzy opuszczą rząd. (…) Większość ministrów, którzy sprawowali swój urząd robili to dłużej niż ktokolwiek inny po 1989 roku

– mówił szef rządu na konferencji prasowej, dodając, że to ciężka harówa”.

Kluczem w rekonstrukcji nie jest parytet, ale udało się uzyskać – w nowych rolach zaprezentujemy trzy kobiety i czterech mężczyzn. Nasza wspólna praca przyniosła efekty dzisiaj, kiedy budujemy instytucje. Kluczem jest potrzeba energii – będziemy budowali zespół energetyczny, bo potrzebujemy bardzo ostrego tempa

– podkreślał premier, mówiąc o konieczności odpowiedniego wydania środków europejskich.

I dodawał:

Czuję się jak trener reprezentacji – tak jak kiedyś Kazimierz Górski nie wziął na mundial Jana Domarskiego. Jestem przekonany, że moi nowi współtowarzysze taką energię prezentują

– mówił Tusk, nie pamiętając, że Domarski na mistrzostwa pojechał.

Zmiany w rządzie wyglądają następująco:

Maciej Grabowski został nowym ministrem środowiska. Marcin Korolec pozostanie szefem szczytu klimatycznego i będzie pełnomocnikiem rządu ds. klimatycznych negocjacji.

Andrzej Biernat zastąpi minister Joannę Muchę na stanowisku ministra sportu.

Joanna Kluzik-Rostkowska zajmie miejsce Krystyny Szumilas w fotelu szefa MEN.

Lena Kolarska Bobińska będzie ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Zastąpi Barbarę Kudrycką.

Rafał Trzaskowski zostanie szefem resortu administracji i cyfryzacji, zajmując miejsce Michała Boniego.

Nowym wicepremierem zostanie Elżbieta Bieńkowska, która otrzyma nową rolę, przewodnicząc resortowi, który połączy kilka dotychczasowych ministerstw, m.in. transportu i rozwoju regionalnego.

Mateusz Szczurek zastąpił Jacka Rostowskiego na stanowisku ministra finansów. Był głównym ekonomistą ING.

Życzę wam powodzenia, wy też życzcie im powodzenia, bo od jakości ich pracy będzie dużo zależało. Więcej powiem w sobotę, jeśli chodzi o nasze plany na najbliższe lata

– dodał premier.

Po przemówieniu szefa rządu głos zabrali ministrowie.

wpolityce.pl, tk

 1. Eleonora
  | ID: ef0cd323 | #1

  O, kurczę Donald nie pogada z nowymi ministrami.
  Bynajmniej z panią Bieńkowską, jak sama mówi, że:

  „W 2011 roku była laureatką Nagrody Kisiela – „za mno­że­nie przez dzie­le­nie”. Odbierając nagrodę powiedziała, że jest „w szoku”, bo „posiada wszystkie cechy, których polityk nie powinien mieć”.

  – Mam niewyparzony język, nie lubię się pokazywać, klnę i przede wszystkim nie gadam z ludźmi, których uważam za durnych, w ogóle z nimi nie obcuję – dodała.

  Powinnismy wesprzeć premiera jakąś akcją typu
  ” RATUJCIE TUSKA”!!!

  No i masz, mieliśmy rządy złodziei, teraz czas na rządy chamów, co klną i ględzą od rzeczy….

  By żyło się lepiej

 2. ely
  | ID: 8210bcf7 | #2

  Rekkonstrukcja rzadu to dla PO przykrycie miliardowej afer albo afer jak kto woli i umozliwienie Panu Roskowskiemu wycofanie sie, wyjazd z Polski ,zanim Polska ostatecznie zbankrutuje . Ktoś kto tego nie widzi jest ślepy, albo odbiera jeden przekaz , z jedynej słusznej gazety lub ,mediów np. TVN.
  Jedynie prawdziwa informacja w TV REPUBLIKA ( kablówka UPC) i telewizji TRWAM !!!!!

Komentarze są zamknięte