Poseł Artur Górski walczy ze śmiertelną chrobą, a Super Express czyha na zdjęcie w szpitalu!

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Arkadiusz Karbowiak i Artur Górski w 2001 r.Poseł PiS Artur Górski [po prawej na zdjęciu] walczy z ostrą białaczkę limfoblastyczną. Ten 43-letni polityk leczony jest w warszawskim Instytucie Hematologii i Transfuzjologii. Jak się okazuje w szpitalu czyhał fotograf Super Expressu, aby zrobić zdjęcie z ukrycia posłowi, który walczy ze śmiertelną chorobą. Mamy nadzieję, że to haniebne zachowanie, obróci się w znalezienie dawcy szpiku dla posła, który walczy o życie! Poseł PiS wydał oświadczenie potępiające takie zachowanie na facebooku:

W dniu 13 listopada br. w godzinach wieczornych miał miejsce incydent w szpitalu, w którym leczę się na białaczkę. Po korytarzu oddziału kręcił się młody mężczyzna, który poproszony przez pielęgniarkę o opuszczenie oddziału z powodu późnej pory, odmówił zastosowania się do tej prośby. W pewnej chwili, gdy pielęgniarki były zajęte swoimi czynnościami, podbiegł do sali szpitalnej, w której leżę i zrobił mi kilka zdjęć przez szybę zamkniętych drzwi, a następnie wybiegł z oddziału. W konsekwencji jedno z tych zdjęć zostało opublikowane w dniu 19 listopada br., w dzienniku „Super Express”.

W wyniku powyższej sytuacji zostałem narażony na poważny stres, który nie tylko zakłócił mój sen tej nocy, ale także naraził moje zdrowie. Robiąc takie zdjęcia w sytuacji intymnej i publikując jedno z nich bez mojej wiedzy i zgody, naruszono moją prywatność i moją godność. Zostałem pokazany w sytuacji choroby, czego sobie zdecydowanie nie życzyłem.

Oświadczam, że w związku z wyżej zaistniałą sytuacją mam zamiar oddać sprawę do Sądu przeciwko redaktorowi naczelnemu gazety „Super Express” i jej wydawcy, gdyż domaga się tego zwykła ludzka przyzwoitość. Hieny dziennikarskie – bo inaczej nazwać ich nie można – powinny ponieść finansowe konsekwencje swoich niegodnych działań.

Apeluję zarazem do innych mediów, aby zgodnie potępiły takie działanie, hołdujące dziennikarskiej sensacji, bazującej na ludzkim nieszczęściu i poważnej chorobie. Jakie jeszcze granice nieprzyzwoitości przekroczy brukowiec dla kilku więcej sprzedanych egzemplarzy?

Artur Górski
Poseł na Sejm RP

tk

  1. Irena
    | ID: f3dd42cf | #1

    SE wydaje Spólka S.A Murator.Dziennikarze naduzyli swoich uprawnień.Trzeba we wszystkim mieć umiar. A szczególnie dotyczy to mediów.
    Panu posłowi zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

Komentarze są zamknięte