Już jest! Jubileuszowe, dziesiąte, listopadowe NGO

Niezależna Gazeta Obywatelska1

NGO jedynka - listopad 2013Listopad jest pełen niespodzianek. Marszałek województwa opolskiego nieoczekiwanie zrezygnował ze stanowiska. Jako powód rezygnacji podał chorobę. Większość dziennikarzy wie o drugim dnie tej sprawy, a sercowe problemy nabrały nowego znaczenia. Prawda zawsze jest ciekawa, tylko potrzebuje czasu, by dotrzeć do opinii publicznej.

Platforma Obywatelska nagle podziękowała wiceprezydentowi Arkadiuszowi Wiśniewskiemu, z którym przeprowadziliśmy wywiad. Poseł Tadeusz Jarmuziewicz bezwzględnie dąży do fotela prezydenta Opola. „Stop Korupcji” oczywiście będzie patrzeć każdej władzy na ręce.W tym numerze patrzymy szczególnie na Lewin Brzeski, gdyż Sąd Rejonowy na nasz wniosek nakazał zbadać ponownie „aferę dębową”.

W tym wydaniu przybliżamy, jak będzie wyglądał budżet obywatelski oraz przedstawiamy analizę stanu polskich samorządów, które zmieniają się w prywatne folwarki włodarzy. Publikujemy także niesamowity  wywiad Tomasza J. Kostyły, który ukazuje skomplikowaną historię Polski XX w. i przypominamy postać francuskiego komika w 30. rocznicę jego śmierci. Tylko u nas wywiad z amerykańskim psychologiem dr Paulem Cameronem o pedofilii i homoseksualizmie. Zresztą, jest co czytać, bo 80 proc. powierzchni gazety stanowi treść. Niech ktoś z Państwa znajdzie drugą taką bezpłatną i niezależną gazetę w Polsce. Dlatego nie wyrzucajcie NGO – przekażcie dalej!

Miłej lektury.

Tomasz Kwiatek
redaktor naczelny
prezes Stowarzyszenia „Stop Korupcji”

Wydanie bezpłatne!
Nr 10 (XI 2013)
Nakład: 8 000 egz
Korekta: Krzysztof Kraus
Papier ekologiczny: Palm Paper
e-mail: [email protected]

Do zobaczenia dziś na spotkaniu z dr hab. Sławomirem Cenckiewiczem o 18.00 na UO, gdzie będzie można pobrać najnowsze wydanie lub pobierając wersję w PDF!

 

  1. Irena
    | ID: 56d031c8 | #1

    Czekam na kolejny numer. Dziesiaty. !!! Zapowiedz kusząca,Pozdrawiam

Komentarze są zamknięte