Z akt “Stop Korupcji” [przegląd]

Niezależna Gazeta Obywatelska1

stop dla policjantow1Stop policjantom w samorządach! 16 października w Sądzie Rejonowym w Brzegu odbyła się rozprawa w sprawie umorzenia postępowania prowadzonego na zlecenie Prokuratury Rejonowej przez policjanta sierżant szt. Tomasz Matkowskiego z Lewina Brzeskiego, który badał wycięcie 55 drzew pod „Orlika”. „Stop Korupcji” napisało skuteczne zażalenie. Dodajmy przewodniczącym Rady Miejskiej jest policjant Waldemar Włodek (43 lata). Burmistrzem jest Artur Kotara z PSL (51 lat). Wszyscy trzej zasiadają we władzach lewińskiego stowarzyszenia.

Nie będzie zmiany ul. Obrońców Stalingradu na Żołnierzy Wyklętych w Opolu
Taką odpowiedź udzielił wiceprezydent Opola Krzysztof Kawałko (55 lat). – Zmiana nazwy ulicy, przy której siedzibę ma wiele firm oraz zameldowanych jest ok. 270 osób przysporzyłoby wiele trudności zainteresowanym – czytamy w piśmie. Stalin niczym Lenin wiecznie żywy!

Polityka prorodzinna w wykonaniu opolskiego Ratusza
Jan Całka (72 lata), zastępca naczelnika Biura Organizacji Pozarządowych w Urzędzie Miasta Opola odmówił ojcu czwórki dzieci wzięcia udziału w organizowanym przez biuro „Święcie Pieczonego Ziemniaka”. – „Pytałem Pana Całkę o możliwość zapisania się na imprez.. Niestety nie, tylko dla wybranych czyli członków instytucji pozarządowych, to nie dla plebsu. Wynika z tego że organizacje pozarządowe, finansowane w większości z budżetu, robią sobie imprezę z wieloma atrakcjami za pieniądze pochodzące z budżetu. Brzydko mówiąc trzeba być przy żłobie, żeby korzystać z dobrodziejstw
żłobu”- pisze do nas rozżalony czytelnik.

Ile Urząd Marszałkowski wydał na reklamę w NTO?
Na reklamę w mediach, poprzez kampanie, spoty, prasę i artykuły prasowe Urząd Marszałkowski (bez agent i instytucji podległych!) wydał w 2010 r. łącznie 681 tys., w tym na NTO 204 tys. W 2011 r. łącznie 868 tys. w tym na NTO 222 tys., a w 2012 r. ogółem 860 tys. w tym na NTO 170 tys. I jak tu wierzyć w niezależność mediów. Redakcja NGO zapewnia, że dostała ogółem 0 zł.

Ile znany urzędnik – członek PO przebywa na zwolnieniu lekarskim?
Jak się dowiedzieliśmy w 2012 r. pani Jolanta Kawecka (53 lata) z Urzędu Marszałkowskiego oraz Radna Miasta Opola przebywała na zwolnieniu lekarskim łącznie 68 dnia w 2012 r. W sumie w latach 2010-2012 na L4 była 84 dni.

Ile znany urzędnik – członek PO przebywa w delegacjach?
Janusz Wójcik (52 lata), Dyrektor Departamentu Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w 2012 r. przebywał na delegacjach krajowych łącznie 37 dni a ich koszt wyniósł 2 617 zł. Natomiast na delegacjach zagranicznych – 18 dni i zarobił na tym 2 734 zł.

Oprac. TK, akta ujawnione w październikowym papierowym wydaniu NGO

  1. Irena
    | ID: b864cc5f | #1

    Ciekawa tresc. Kolesie ominą prawo i dostatnio zyja. Słusznie,ze policja nie powinna pełnic zadnych funkcji w samorzadzie.” Stop Korupcji” – przydatne.

Komentarze są zamknięte