Korupcja polityczna stała się zjawiskiem powszechnym [apel]

Niezależna Gazeta Obywatelska

kubekcaly– Ostatnio słowo dogrywka nabrało nowego znaczenia. Z dogrywką mamy do czynienia podczas  obrotu akcjami bezpośrednio po ustaleniu kursów. W czasie jej trwania mogą być składane i realizowane zlecenia kupna i sprzedaży wyłącznie po ustalonym kursie. O realizacji zleceń decyduje kolejność ich składania na wzór notowań ciągłych z tym wyraźnym zastrzeżeniem, że wszystkie transakcje zawierane są na tych samych warunkach cenowych. Dogrywka taka, to ostatnia faza handlu na warszawskiej sesji giełdowej i trwa od 17:00 do 17:05. Z tego typu dogrywką  w nietypowych warunkach – bo można to porównać – mieliśmy do czynienia w sobotę 26 października w sali hotelu w Karpaczu podczas wyboru na szefa dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej. – opisuję na łamach tygodnika „Gazeta Finansowa”.

Cały artykuł w najnowszym wydaniu Gazety Finansowej dostępny już od piątku w salonach EMPIK.

Stowarzyszenie „Stop Korupcji” w ostatnich tygodniach zaistniało również w pół godzinnej mojej  rozmowie na żywo na antenie TV Republika, a także na łamach tygodnika „Uważam Rze”, gdzie Rafał Kotomski napisał tekst o badaniach korupcji w UE, z których wyszło m.in., że 1/4 przetargów w Polsce jest ustawiona. Wspomniałem również o naszej lokalnej „aferze dębowej” w Lewinie Brzeskim, która ponownie będzie rozpatrzona przez Prokuraturę Rejonową w Brzegu, dzięki skutecznemu zażaleniu naszego stowarzyszenia.

Przypomnijmy celem „Stop Korupcji” jest jego rozwiązanie! Poważnie oczywiście, wtedy kiedy zniknie „zjawisko korupcji”. Jak widać w świetle powyższych zdarzeń nie prędko to nastąpi. Przypominamy, że skuteczna walka z tym dodatkowym podatkiem, też kosztuje i każda Państwa złotówka przekazana na nasze konto w formie darowizny, czy jednego 1% jest cenna i przeznaczane na cele statutowe i profesjonalizację naszych działań. czekamy również na ciekawe zgłoszenia przykładów korupcji oczywiście popartych dowodami.

Z góry serdecznie dziękujemy!

Autor: Tomasz Kwiatek, prezes Stowarzyszenia „Stop Korupcji”

Stowarzyszenie Stop Korupcji – organizacja pożytku publicznego od 2004 r.

ul. Krakowska 9, 45-018 Opole

BRE Bank SA Oddział w Opolu – Nr konta: 11 1140 1788 0000 2464 5400 1001

Tytułem: „darowizna na rzecz jawności życia publicznego”

Kod SWIFT: BREXPLPWOPO

www.StopKorupcji.org

Pamiętaj!

Osoby fizyczne mogą od podstawy opodatkowania  odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu.

Osoby prawne od podstawy opodatkowania mogą odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu.

Należy zachować jedynie dowód wpłaty na rachunek bankowy!

Komentarze są zamknięte