Strach się bać … czyli 11 listopada będą w użyciu „pały”?

Redaktor12

20131105-drzwi.previewIkonowicz siedzi za blokowanie eksmisji pary staruszków. Nie wiadomo co policja chciała osiągnąć wyważając wczoraj drzwi do mieszkania Adama Słomki? Być może to też zapowiedź eksmisji?

Na poważnie. Adam Słomka nie zgłosił się w komendzie policji – jak tłumaczy w Radiu Wnet – w wezwaniu nie określono w jakim charakterze ma się stawić. Stąd też trudno obarczać go winą za błędy policji. Do tego warto przypomnieć, że niedawno w dwóch instancjach katowickie sądy uwolniły tego polityka od zarzutów znieważenia pomnika „wdzięczności” Armii Czerwonej, który co najmniej od 23 lat stoi nielegalnie na katowickim Placu Wolności. Warto wspomnieć, że uchwałę w sprawie jego zniesienia zgłosił w Radzie Miasta w Katowicach w latach 90-tych XX wieku właśnie radny Adam Słomka.

Z mieszkania Słomkę próbowano wyrzucić już w PRL. Wtedy Radio Wolna Europa szeroko komentowało „ponton Słomki”, w którym pływał w geście protestu wobec działań komunistów nawiązując tym do zaborczego gestu Drzymały. Wyłamanie drzwi do mieszkania Słomki tuż przed 11 listopada budzi poważne obawy o przebieg opozycyjnych uroczystości organizowanych z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Jest praktycznie pewne, że w Warszawie antyglobaliści zetrą się z uczestnikami marszu organizowanego przez środowiska narodowe. Krakowskie obchody organizowane przez PiS również są znakiem nadchodzących starć. Widocznie Jarosław Kaczyński nie chce tłumaczyć się z warszawskiej zadymy.

Adam Słomka w rozmowie z NGO zapowiada, że nie tylko złoży zawiadomienie o przestępstwie w sprawie wydarzenia z 5 listopada ale przypomina, że rzecznik katowickiej policji Jacek Pytel w 2011 roku tłumaczył publicznie kwestię „znieważenia” przez tego polityka tego samego monumentu. Wszystko miało miejsce w czasie kampanii wyborczej. Sąd ustalił prawomocnie, że policja wówczas działała nielegalnie.

W 2013 roku policja w czasie interwencji doprowadziła do utraty przytomności przez Adama Słomkę pod tym samym symbolem komunistycznym. Wyłamanie drzwi do mieszkania Słomki miało na celu przedstawienie mu zarzutów właśnie za niedawną brutalną interwencję. I tak pokrzywdzony … staje się oskarżonym!

Wipler „pobił” policjantów akurat w czasie, gdy trwały przygotowania do powołania wspólnej z Jarosławem Gowinem inicjatywy politycznej. Ikonowicz drażni Millera … to po 13 latach od zdarzenia idzie siedzieć. Po zadaniu ciosu Ruchowi Narodowemu przez wyciek zapisu rozmów na Facebooku ważnego działacza narodowego … na wszelki wypadek organizuje się „wjazd” do mieszkania Słomki, który też aktywnie działa na rzecz własnego projektu politycznego. Tylko czekać prowokacji z udziałem parlamentarzysty PiS.

To wszystko przypomina już sytuację rodem z Rosji Putina. Prokuratura najwyraźniej nie chce narazić się SLD – kolejnemu partnerowi koalicyjnemu PO.

Strach się bać!

Jan Akowski

Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

ngo-BB-270x123

 1. Irena
  | ID: 690b6023 | #1

  Ciekawe, czy policja premie otrzymuje za takie łobuzerskie akcje z kajdankami?

 2. Wojciech |Kowalski PiS Krapkowice
  | ID: ace4c763 | #2

  Irenko. Obawiam się że to nie są żadne łobuzerskie akcje.Zobacz tych „łobuziaków”
  http://vod.gazetapolska.pl/5567-napad-moskali-na-dom-adama-slomki

 3. Irena
  | ID: 690b6023 | #3

  @ P.Wojciech Kowalski PiS Krapkowice. Witaj. Dzieki za link. To rosyjska…. milicja u nas urzeduje.? Kto ich zatrudnia,??? czyżby…. Wojewoda Slaski????Nie wiedziałam,ze tak wazna służba dla nas,jest obca…. w tym wypadku rosyjska.Bulwersujace. pozdrawiam

 4. Wacław
  | ID: d4c0c79c | #4

  Czy to Irena vel syn UB-eka Sokolewicz?

 5. | ID: 727d1ce2 | #5

  Oj… z tym strachem!
  Sam autor, na początku się od tego lęku dystansuje,żeby potem …na poważnie straszyć. Porównywanie Policji Państwowej w R.P. do Milicji Obywatelskiej w PRL jest – histeryczną przesadą! Przecież obydwie”ofiary” tych działań… są wytrawnymi specjalistami od autopromocji. Z dużym podziwem obserwuję,jak umiejętnie …wciągają organa porządkowe w działania, których spektakularny wymiar gwarantuje im – sukces wyborczy, może nawet w najbliższych wyborach do Parlamentu EU!

 6. Irena
  | ID: a1c54932 | #6

  @Wacław.Wyprowadze Cię z błedu. Nie znam pana Sokolewicza.pozdrawiam

 7. kominiarz
  | ID: bcca0f20 | #7

  @Stanisław z Ciechocinka
  :)) Niewątpliwie specjalistami są i trzeba to przyznać :)
  Wątpię, żeby ktoś całkiem poważnie i dosłownie traktował każde słowo autora, jednak straszenia i histerii tutaj nie widzę. Nie możemy chyba zaprzeczyc, że reżim istnieje i tzw. „władza” wykorzystuje policję do celów politycznych?

  @Wacław
  Ten sam „Wacław”……? We własnej osobie? No to UB-eku Sokolewicz, kiepsko z Wami skoro kobietę za swojego syna uważacie :)

 8. | ID: 727d1ce2 | #8

  @kominiarz
  Drogi Kominiarzu!Wyobrażam sobie,jak do twarzy jest Tobie w cylindrze. Zaprzeczam i to …kategorycznie zaprzeczam istnieniu „reżimu”. Moim zdaniem, jest to grube nadużycie…określać obecny,demokratyczny sposób sprawowania władzy,której są podporządkowane służby publiczne – mianem reżimu.Policja, niezależnie od subiektywnych odczuć … stoi na straży porządku i swobód obywatelskich! Pamiętam,jak podczas organizowanego przeze mnie protestu rolników Opolszczyzny w Warszawie,przed siedzibą Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa – policjanci …przenosili samochody,żeby zrobić nam miejsce, bo dopilnowaliśmy wcześniej wszystkich procedur dotyczących zgłoszenia manifestacji.

 9. kominiarz
  | ID: bcca0f20 | #9

  @Stanisław z Ciechocinka
  Szanowny Stanisławie, muszę Cię zmartwić – masz złą wyobraźnię. Niestety moja nie jest lepsza, bo ja Ciebie również wyobrażałem sobie w tym cylindrze -:)
  No a jak już o czapce mowa, to trochę inną modę lansuję i jesli już, to jak to co niektórzy by określili jestem jednym z tych rozdartych łysych pał i mam „faszystowską” mordę. Jestem przy tym od niedawna emerytowanym funkcjonariuszem jednej ze służb mundurowych i o reżimie władzy mogę bardzo dużo powiedzieć. Oczywiście reżim nie ma obecnie charakteru tak jawnego jak z epoki (nieminionej), ale niewątpliwie istnieje. Nie mówię tutaj oczywiście o reżimie policji, czy wojska ale samej władzy, która nadal pewne służby umiejetnie wykorzystuje. Czym zresztą jako narzędzie władzy instytucje te stają się w pewnym sensie reżimowe. Jak napisałem w poście poprzedniego art. niejeden szary policjant nawet nie zdaje sobie z tego sprawy w czym uczestniczy wykonując sumiennie obowiązki i zgodnie z prawem. Myslę, że nie jest Pan przywiazany całkiem do pługa i pewne rzeczy dostrzega? -:) Jako mundurowy również uczestniczyłem w protestach i manifestacjach, więc proszę mi nie mówić o przenoszeniu samochodów, tylko poogladać sobie filmy o pałowaniu i gazowaniu. Przenoszenie samochodów, to my w TVN oglądamy, tak ,że dziekuję za tego typu relację – nie skorzystam.

 10. kominiarz
  | ID: bcca0f20 | #10

  To, co robi Pan A.Słomka uważam za jak najbardziej słuszne. Trzeba jednak pewne rzeczy powiedziec, żeby nie uchodzić za przysłowiowego pelikana, który wszystko łyka i idzie za tym co nam się powie na klęczkach po kostce brukowej :))
  Pan Adam jest znakomitym showmanem wykorzystującym przysługujace mu prawa i ośmieszając tam gdzie się tylko da działania reżimu. Zresztą bardzo słusznie. Wiadomo, że za czasów jawnej komuny byłby wyniesiony na pałach. Dzisiaj publicznie tego robić nie wolno, więc Pan Adam Słomka korzysta z sytuacji i pogrywa sobie (pośrednio) z policją i prokuraturą jako narzędziami, a bezposrednio z władzą. Bo przecież o działania władzy tutaj chodzi, a nie o policję i o ośmieszanie oraz demaskowanie władzy. Policja wykonuje jedynie to, co jej się zleca i realizuje swoje zadania zgodnie z prawem (powiedzmy). Dlatego „powiedzmy”, bo prawo a co za tym idzie przepisy stosowane w świetle tego prawa zawsze bedzie mozna naginać i temu wobec którego się je stosuje za przeproszeniem pozwoli dojeb.ć. To w jaki sposób więc policja wykorzysta przysługujace jej środki i w jaki sposób zechce nam dopiec, zależy już tylko od samej policji. Dla przykładu wyprowadzenie A.Słomki w kajdankach. Założenie kajdanek było niezasadne nie tylko jako środek przymusu bezposredniego, ale nie było nawet potrzebne jako środek zapobiegawczy. Było dojeb…em Słomce. Inna sprawa, że Pan Adam na własne życzenie i dla znakomitego show „zapracował” na takie, a nie inne działania policji. Dopiero z przedstawionego video mozna stwierdzić, że nie stawiał się on na wezwania policji, odmówił również otwarcia drzwi mieszkania i wpuszczenia policji do srodka. Nie wiemy natomiast, czy cała ekipa była już wcześniej przygotowana, bo spodziewano sie określonego zachowania posła, czy też została wezwana po odmowie przez niego otworzenia drzwi. Znamienna jest jednak sama godzina przeprowadzenia akcji. To również o czymś świadczy. Nie zależy to jednak od przeprowadzających akcję, tylko od zlecających i o tym należy pamietać. Nie należy patrzeć na tych, którzy wykonują samo zadanie służbowe (w tym przypadku) , tylko na tych którzy stoją z tyłu. To oni właśnie wykorzystują szarych funkcjonariuszy działających zgodnie z przepisami do bezprawnych działań.

 11. | ID: 727d1ce2 | #11

  Ależ,Kominiarzu…cylinder jest rozpoznawalnym atrybutem profesji, za której nickiem się kryjesz. Co do …odczucia terroru stosowanego przez aktualną opcję – nic nie poradzę. Różni nas doświadczenie życiowe!To co jedni nazywają gwałtem,inni mogą określić jako stanowcze działania… Moje subiektywne odczucia,że nie poszła na marne, moja działalność ,służba Najjaśniejszej R.P. widocznie są spowodowane …starczym samozadowoleniem,słodyczą spełnienia. Jednak nadal podtrzymuję,że niektóre osądy, opinie są mocno w zakresie panującego reżimu przesadzone http://www.wodynski.info

 12. kominiarz
  | ID: bcca0f20 | #12

  @Stanisław z Ciechocinka
  upss… nigdy nie kojarzyłem swojego nicka z zawodem kominiarza, a tym samym z cylindrem -:)
  Jak widać skojarzenia i odczucia bywają różne – tak samo jak i te z reżimem. No cóż… jednym wystarcza cukierek na osłodę i wózek do chodzenia, a inni oczekują znacznie więcej. Najważniejsze, ze jest się z tym szcześliwym -:)
  Pozdrawiam.

Komentarze są zamknięte