Wiceprezydent techniczny Danuta Wesołowska

Niezależna Gazeta Obywatelska2
Ratusz fot. T.KwiatekDanuta Wesołowska zostanie wiceprezydentem Opola jak informuje Radio Opole. Naczelnik Wydziału ds. Europejskich i Planowania Rozwoju w urzędzie miasta zastąpi Arkadiusza Wiśniewskiego. Został on, przypomnijmy, zwolniony z pracy w ubiegłym tygodniu.  W wywiadzie dla NGO Wiśniewski tłumaczył zwolnienie przyczynami politycznymi. Z kolei Jarmuziewicz w porannej rozmowie twierdził tak powody zwolnienia.  – To jest chyba przygotowywanie sobie miejsca do platformy wyborczej na następny rok, kiedy będą wybory prezydenta miasta również w Opolu. Radni Razem dla Opola mieliby się wzbogacić o co najmniej dwoje radnych z Platformy Obywatelskiej, osłabiając bardzo mocno pozycję Platformy w mieście. Zwłaszcza jeśli dzieje się to tuż przed ustanowieniem budżetu, czyli najważniejszego aktu prawnego w mieście – stwierdza Jarmuziewicz w rozmowie w „Cztery oczy”.

Wiśniewskiego zastąpi do końca kadencji nieoczekiwanie kobieta i osoba z wewnętrznej nominacji. Danuta Wesołowska otrzymała propozycję objęcia tego stanowiska najprawdopodobniej dzisiaj (4.11) i zgodziła się ją przyjąć.  Jak pisze na stronach Radia Opole:

Naczelnikiem wydziału do spraw europejskich jest od trzech lat. Awansowała po tym, jak poprzedni naczelnik Krzysztof Początek został wiceprezydentem w maju 2011 roku. Wygląda więc na to, że szefowanie wydziałowi, który zajmuje się między innymi strategią miasta i pracami związanymi z Aglomeracją Opolską jest trampoliną do fotela wiceprezydenta.

Danuta Wesołowska ma wykształcenie ekonomiczne, wcześniej pracowała jako dyrektor szkoły i sekretarz gminy Pokój. Nie wiadomo jeszcze jakie wydziały będą jej podlegać.

TK

  1. Anonim
    | ID: d97a1d9e | #1

    Może ma coś wspólnego z Adrianem Wesołowskim. Niezależnie od tego, wygląda, że wszystko w jednej zupie, by nie zmieniając obrazoburczo litery, wyrazić się prosto można by, się mieści.

  2. Irena
    | ID: 9acac85a | #2

    @NGO.Pięknie dziękuję za video. Pan prof,Wiktor Kieżun w Klubie Ronina.Warto 2 godziny spędzić w Jego towarzystwie.

Komentarze są zamknięte