Za nas i bez nas

Redaktor2

Paweł CzyżUsunięcie Grzegorza Schetyny z funkcji lidera PO na Dolnym Śląsku jest działaniem na rzecz porozumienia Tuska z Leszkiem Millerem. Schetyna jako jedyny poseł Unii Wolności głosował w 1999 roku za ustawą dekomunizacyjną autorstwa obecnego posła PiS Mariusza Kamińskiego. Mogło to wynikać z zaangażowania Schetyny w struktury Solidarności Walczącej w czasach PRL.

Bezideowość PO doskonale pasuje do internacjonalizmu SLD. Tusk z wicepremierem Millerem po kolejnych wyborach parlamentarnych to scenariusz prawdopodobny. Zwykli Polacy zajmują się codziennymi problemami związanymi z utrzymaniem swoich rodzin. Ten system spowodował kres zaangażowania młodych w sprawy polityki. W latach 80-tych XX wieku to młodzi stanowili siłę środowisk przeciwnych zmowie Okrągłego Stołu. To młode pokolenie napędzało strajki w 1988 i 89 roku. Później liberałowie spod znaku Unii Demokratycznej/ Unii Wolności wspierali wypieranie najaktywniejszej grupy społecznej z działalności politycznej. Komunista rosyjski Nikołaj Bucharin  głosił w czasach NEP hasło „”Bogaćcie się!”. To wezwanie posłużyło w III RP do skierowania aktywności młodych poza politykę.

Pozostali „starzy” wyjadacze polityczni. Pytanie, kto ma zmienić dziś Polskę? Na razie wszystko robi się za nas i bez nas. Ciekawe jak długo?

Paweł Czyż

Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

 ngo-BB-270x123

 1. Eleonora
  | ID: 0976f817 | #1

  Schetyna jako jedyny poseł Unii Wolności głosował w 1999 roku za ustawą dekomunizacyjną autorstwa obecnego posła PiS Mariusza Kamińskiego. Mogło to wynikać z zaangażowania Schetyny w struktury Solidarności Walczącej w czasach PRL.

  Nie rozumiem?
  promuje pan Schetynę?
  Ciekawe, bo pan Grzegorz Braun mówił zupełnie co innego….

  W audycji Grzegorz Braun powiedział m.in.:

  „Film miałby pokazać, że korzenie transformacji są głębokie. Jeszcze przed okrągłym stołem pionki na szachownicy zostały już rozstawione. (…) Jednym z pionków był Grzegorz Schetyna – taki człowiek niby z biografią, ale bez biografii (…) Wiemy o nim, że studiował w latach 1981 – 1988 najpierw prawo, a potem historię.

  (…) we Wrocławiu 80% akt SB zniszczono (…) Szczątkowo tylko zachowały się akta Grzegorza Schetyny. Wynika z nich, że w kwietniu 1982 r. w Opolu jakiś tw „Miś” donosił, że Grzegorz Schetyna wozi ulotki na trasie Opole – Wrocław. Jest to poważna informacja w stanie wojennym. Na tyle poważna, że funkcjonariusz z Opola wysyła szyfrogram do Warszawy z zapytaniem o informacje o Grzegorzu Schetynie. W maju, funkcjonariusz dostaje odpowiedź, że sprawa zakończona. Oznacza to, że Schetyna jest nietykalny, że był wykorzystywany prze SB do ważniejszych, bardziej zakonspirowanych działań (…).

  (…) w latach 80. XX w. Niemcy budowali u nas sieć swojej agentury. (…) Po 10 kwietnia 2010 r.. mamy pełną zgodę Moskwy i Berlina. To jest hipoteza badawcza, że klocki na szachownicy transformacji były rozstawione w sposób przejrzysty. Zamachu smoleńskiego nie dało się zrobić tylko w Moskwie. (…)

  (…) Układ wrocławski wziął Warszawę. (…) Partia Putina rządzi. Smoleńsk to zbrodnia cementująca sojusz niemiecko-rosyjski po naszym trupie. (…) Dziś elity wrocławskie są gotowe na przekazanie ośrodka rządzenia. My, po utracie Wilna i Lwowa nie możemy pozwolić sobie na utratę Wrocławia. (…) We Wrocławiu, w Urzędzie Marszałkowskim wisi żółta flaga z czarnym orłem. Biało-czerwona flaga tam nie powiewa.(…)

  (…) Powinniśmy wiedzieć, kto do nas przemawia. Brakuje mi znaków zapytania, dlatego stawiam pytania. Ja niczego innego nie chcę, chcę się tylko dowiedzieć. A gdzie my mamy się dowiedzieć o tych, którzy nami rządzą. Adam Lipiński, kanclerz PiS też jest z Dolnego Śląska (…) Na Dolnym Śląsku obowiązuje pakt o nieagresji (…)”.

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/uklad-wroclawski-dobry-material-na-film-cz-i/

 2. Irena
  | ID: c73e5783 | #2

  Ludzie jak kameleony.Zmieniaja sie. Ale wówczas nie powinni być politykami.Polityk twardo po ziemi stapać musi. Musi przestrzegać zasad,przykazań.Kto do nich nalezy?Niech sie zgłosi.

Komentarze są zamknięte