Wspaniała postawa naszych zawodniczek i zawodników na Mistrzostwach Świata w judo

Redaktor Obywatelski3

judo - rzut - ciechomskiW dniu dzisiejszym zakończyła się rywalizacja zawodniczek i zawodników biorących udział w Mistrzostwach Świata w judo juniorek i juniorów. Niedawno pisałem o wspaniałej postawie Arlety Podolak, która w wadze do 57 kg. zdobyła złoty medal, ale nie tylko ona dała powody do satysfakcji trenerom i sympatykom tej dyscypliny sportowej.

Bardzo dobrze na matach Ljubljany na Słowenii spisał się Patryk Ciechomski, który w wadze do 90 kg. zdobył brązowy medal. Nasz młody gladiator w eliminacjach rozprawiał się ze swoimi przeciwnikami bezdyskusyjnie. Jedyny opór w półfinale, niestety skuteczny, stawił mu gruziński wojownik Beka Gviniashvili, który jak się okazało wygrał całą rywalizację i został mistrzem świata. Co ciekawe nasz zawodnik Patryk Ciechomski w walce o brązowy medal pokonał Japończyka Yusuke Kobayashi, a jak wiadomo judo jest sportem narodowym Japonii i rywalizacja z reprezentantami tego kraju zawsze należy do najtrudniejszych. Tym bardziej naszemu zawodnikowi należą się wielkie gratulacje, gdyż w decydującym starciu pokonał przeciwnika zdecydowanie.

Oprócz dwóch medali nasza reprezentacja przywiezie ze Słowenii również wysokie miejsca punktowane. W kategorii do 52 kg. Karolina Pieńkowska zdobyła piąte miejsce, a Damian Stępień w kategorii do 73 kg wywalczył siódmą pozycję, walcząc w ćwierćfinale mistrzostw uległ Uzbekowi w ostatnich sekundach, po bardzo zaciętej i wyrównanej walce.

Ciechomski na podiumNa zdjęciach brązowy medalista Mistrzostw Świata Patryk Ciechomski w przepięknej akcji ippon seoi nage ( rzut przez plecy ) oraz na podium.

Start naszych zawodniczek i zawodników należy uznać za bardzo udany i rokujący nadzieję na przyszłość. Przypomnę również, że w Opolu powstaje nowy klub judo Gwardzista, który już niedługo, prawdopodobnie od listopada rozpocznie swoją działalność i zaprasza dzieci i młodzież na swoje zajęcia, a jeśli znajdą się osoby dorosłe będące pasjonatami judo to zapewne klub również ich kandydatur nie odrzuci !

Autor: Bartłomiej Cybruch http://trener1.blog.pl

 1. Irena
  | ID: e0671c3d | #1

  Super.Gratulacje.Dla całej ekipy z Trenerem na czele.

 2. Trener
  | ID: 116070cd | #2

  Pani Irenko … nasza dyscyplina nie cieszy się popularnością w mediach co przekłada się na brak sponsorów, a środki publiczne nie wystarczą aby solidnie przygotować ekipę do takich zawodów jak mistrzostwa świata … inne kraje mają wielodniowe zgrupowania w kolebce judo czyli w Japonii gdzie w tym samym czasie przyjeżdża cały świat aby się wspólnie szkolić … o czym my możemy jedynie pomarzyć ! Tym bardziej taki sukces nabiera znaczenia, o czym zwykły śmiertelnik nie ma pojęcia ! Podejrzewam, że gdyby polskie judo miało jakiś nikły procent budżetu piłki nożnej to z każdych mistrzostw świata czy igrzysk olimpijskich przywoziłoby worek medali ! Ale niestety tak nie jest i dlatego każdy medal wywalczony w takich warunkach przygotowawczych cieszy nas podwójnie ! Dzięki za wsparcie !

 3. Irena
  | ID: 642a3b6c | #3

  @ P.Trener. Witaj. Racja.Nie są sprawiedliwie dzielone publiczne środki finansowe,między poszczególne dyscypliny sportowe.Piłka nożna faktycznie dysponuje niebagatelną sumą dotacyjną, czego nie sposób zrozumieć.Ale ufam, że te zwycięstwa przyczynią się do zdobycia mądrego i bogatego Sponsora. Wszystkiego dobrego,co się szczęściem zwie.Pozdrawiam.

Komentarze są zamknięte