Kurski: Wierzę w sowiecki bajzel, ale nie zamach

Redaktor Obywatelski3

Kurski wiki– Wierzę w bardzo celowe działanie Rosjan polegające na uprawdopodobnieniu, że do katastrofy może dojść. W taki sowiecki bardak, taki bajzel, że „słuchajcie wylądują to dobrze, nie wylądują też dobrze, niech się dzieje, co się dzieje” – powiedział w TVP Info Jacek Kurski europoseł Solidarnej Polski, dodając, że „prawica musi wygrać wybory, ale oczywiście odwołując się do takiego stylu jaki prezentuje Macierewicz nigdy nie wygra”.

Jacek Kurski uważa, że obecne zamieszanie wokół sprawy smoleńskiej to konsekwencja tego, że w trzy i pół roku po katastrofie, nie wiadomo nic o jej okolicznościach. – Dopóki będzie ta władza, będą pytania o Smoleńsk, będą takie konferencje i nic nie będziemy wiedzieć – mówił Kurski. – Moim zdaniem przyszły polski rząd powinien wystąpić do tych sił międzynarodowych jak np. prezydent USA czy NATO, które mają większą wiedzę niż Polacy, czy Rosjanie. Nie wyobrażam sobie, że w 2010 r., w tej części świata, tak bardzo monitorowanej przez przesadnie szpiegujących wszystkich Amerykanów, nie było wiedzy na temat tego, co się stało. Trzeba tylko dotrzeć do niej, ale dopóki nie robi tego rząd kraju zainteresowanego, nikt tej wiedzy nie ujawni. Dlatego prawica musi wygrać wybory, ale oczywiście odwołując się do takiego stylu jaki prezentuje Macierewicz, nigdy nie wygra – dodał.

Europoseł wyjaśniał, że nie wierzy w zamach w Smoleńsku. – Ja wierzę w bardzo celowe działanie Rosjan polegające na uprawdopodobnieniu, że do katastrofy może dojść. W taki sowiecki bardak, taki bajzel, że „słuchajcie wylądują to dobrze, nie wylądują też dobrze, niech się dzieje, co się dzieje”. To jest w rosyjskim stylu, ale też rosyjskim interesie – mówił Kurski – Geostrategicznie Rosja post factum na tym „zamachu” zyskała. W tym sensie, że po wielu prezydentach krajów posowieckich, poszło takie przekonanie: pamiętajcie kto fiknie Rosji – choćby prezydent Kaczyński w sprawie Gruzji – to prędzej, czy później za to zapłaci. W związku z tym w interesie Rosji jest podsycanie, nawet poczucia, że doszło do zamachu. Oczywiście wiedząc, że do niego nie doszło – dodał.

Kurski stwierdził, że Antoni Macierewicz szkodzi sprawie lansując tezę o zamachu. – Jako Solidarna Polska uważamy za szkodliwe formułowanie przez Antoniego Macierewicza tez niesprawdzonych dlatego, że one psują powagę całej tej sprawy. Teza o zamachu jest w interesie Rosji. – mówił.

TVPInfo, gop

 1. z Niemodlina
  | ID: c705d7cb | #1

  Bardak czy nie bardak, jednak to nie jest żadne usprawiedliwienie skandalicznych działań jakie mogliśmy obserwować w „śledztwie” jakiego jeszcze świat nie widział. Już nawet nie wnikając w te wszystkie szczegóły związane z przygotowaniem wizyty śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz późniejszym „śledztwem”, tak patrząc na to z innej strony, załóżmy rozbija się w Polsce portugalski samolot rządowy, czy nawet zwykły pasażerski, czy wyobrażacie sobie, aby portugalscy specjaliści nie uczestniczyli w sekcjach zwłok ofiar??? czy wyobrażacie sobie aby przez ponad 3lata nie mogli odzyskać wraku,czarnych skrzynek etc. ??? czy wyobrażacie sobie, aby polska strona utrudniała działania portugalskim śledczym i pozwoliła na to, aby wrak leżał niezabezpieczony pod gołym niebem przez pół roku, by przez następne 3lata gnił na płycie lotniska przykryty jakąś płachtą ,a mniejsze jego części znajdowały się takich garażach, bardziej przypominających psie kojce, co widać było w filmie pani Anity Gargas ???? Gdyby strona rosyjska nie miała absolutnie nic do ukrycia, to przede wszystkim miejsce katastrofy uznane zostałoby na teren eksterytorialny, wdrożono by wszystkie możliwe procedury, aby zmyć z siebie jakiekolwiek podejrzenia etc. tego jednak nie zrobiono, umyto za to wrak, a dokładnie te nieliczne kawałki które z niego zostały.

  http://www.youtube.com/watch?&v=x8ILn9gJkLM

 2. Mariusz z Lewina
  | ID: bf657a37 | #2

  Widać że pogląd prawicy zmienia się co do samej komisji Macierewicza uważam że szkodzi Polsce i nie chce aby wyjaśniono okoliczności katastrofy. Brawo Panie Kurski to wymaga dużej odwagi głosić taki pogląd na prawicy.

 3. z Niemodlina
  | ID: c705d7cb | #3

  @Mariusz z Lewina

  To jakiś obłęd, w czym niby szkodzi Polsce komisja Macierewicza, oświeć mnie, bo nie mogę tego pojąć.

Komentarze są zamknięte