Pastylki na głupotę

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Janusz Sanocki

Ludzkość dokonała już wielu wynalazków, które codziennie ułatwiają nam życie. Wynaleziono telegraf, maszynę  parową, silnik spalinowy, Nobel wynalazł dynamit (i ufundował Nagrodę Nobla), a ostatnio wynaleziono podobno już coś co  leczy nawet penicylinę.

Teraz czekamy na jakiegoś Prometeusza, który odkryje lek na ludzka głupotę. O gdyby taki lek się udało wynaleźć nastąpiłaby rewolucja. Co prawda nie wiadomo czy głupota nie jest jakoś organicznie związana z ludzka egzystencją i czy czasem nie jest potrzebna. No bo gdyby nie była potrzebna, to dobry Pan Bóg  by jej nie dopuścił w kacie stworzenia. A skoro jest to jednak jakąś rolę odgrywa. Ot choćby dostarcza tematów felietonistom, no bo  z czego byśmy żyli, o czym bym pisał co tydzień gdyby zniknęła z tego świata owa przypadłość.

Oto np. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zlecił swojemu młodszemu bratu wydanie broszury o seksualnym molestowaniu dzieci, i z tej broszury jasno wynika, że jeśli dziecko boi się otworzyć buzi u dentysty to jest najpewniej molestowane albo bite przez rodziców i trzeba się tym zająć. Zabrać dziecko do rodziny zastępczej, wsadzić, ojca do pierdla itd.

Dziennikarze czepiają się, ze to głupota, a ja nieśmiało pytam: a samo istnienie takiego urzędu jak Rzecznik Praw Dziecka z budżetem 8,5 mln zł , zatrudniającego 58 osób – to nie głupota? A inne urzędy typu „Rzecznik ds. równego statusu kobiet i mężczyzn”, rzecznik konsumentów, a i sam Rzecznik Praw Obywatelskich w rzekomym państwie prawa” co ma do roboty?

Głupota wszakże nie jest ograniczona tylko do sfery polityków. Może dotknąć każdego.  Oto np. hierarcha kościoła katolickiego (Matki Naszej) arcybiskup Józef  Michalik raczył był zauważyć, że owszem są przypadki pedofilii wśród Księzy, ale często winne są same dzieci, które na skutek rozwodów i rozpadu rodziny łakną miłości. No i cóż w tym dziwnego, ze potem taki pedofil w sutannie przytuli to dziecko itd.?

Jakby tego było mało, kiedy tylko ucichły echa po pierwszej wypowiedzi Arcybiskupa, znalazł on inne przyczyny pedofilii – jak edukację seksualną, filozofie gender i promocję homoseksualizmu. No ja się może  i zgodzę, że są to zjawiska negatywne, ale co mają wspólnego z tolerowaniem pedofilii wśród kapłanów?

Wypowiedzi abp Michalika są po prostu głupie i szkodzą kościołowi i jak nic przydałyby się tu tabletki, których jeszcze – niestety – nie wynaleziono.

Ale to wszystko „małe piwo”. Rekordy głupoty pobił krakowski profesor Jacek Rońda, jeden z ekspertów komisji Macierewicza, próbującej wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej.  Jak wszystkim wiadomo polski rząd przyjął był od początku rosyjską tezę, że winni byli piloci, a przy okazji że winę ponoszą sami pasażerowie – śp. Prezydent Kaczyński, który na pewno kazał lądować za wszelką cenę, albo gen. Błasik, którzy rzekomo pilotował samolot. Taka teza była oczywiście wygodna dla politycznych przeciwników Kaczyńskich tj. dla Tuska, Sikorskiego i całej ekipy PO, która po katastrofie zachowywała się – co tu dużo mówić skandalicznie.

Ale też ekipa PiS z Macierewiczem na czele, tak wiele razy po zamachu opowiadała niestworzone historie (a to mgła, a to bomba próżniowa), że jej wiarygodność też nie jest wielka. Ewidentnie PiS-owi zależy żeby ze smoleńska uczynić temat polityczny, co z góry podważa wiarygodność wszystkich działań, w tym komisji Macierewicza.

No ale ostateczny cios wiarygodności całej komisji zadał jeden z jej ekspertów profesor Jacek Rońda, który miesiąc temu w telewizji oświadczał, powołując się na dokument, który pokazywał, ze piloci nigdy nie zeszli poniżej 100 metrów, a teraz mówi, że blefował. Jak w takiej poważnej sprawie jak wyjaśnianie katastrofy można posługiwać się blefem? Jak poważny człowiek – naukowiec może coś takiego zrobić?

Czy prof. Rońda został do komisji Macierewicza wysłany przez Tuska? Ależ skąd! To jeden z naszych głupkowatych pyszałków, którzy uważają, ze wszystko im wolno i że wszystko im ujdzie na sucho.  I – co najgorsze – zdaje się, że mają rację.

Autor: Janusz Sanocki

 1. Eleonora
  | ID: 2007756c | #1

  Panie Januszu!

  Co do rzecznikomanii, zgadzam się w zupełności.
  Do tego interesu dodałabym Krajową Radę Radiofonii, która z góry okresla które programy dla nas są wybitnie szkodliwe lub/i stacje…
  Ot, takie uroki współczesnej demokracji
  Czyż nie miał racji poczciwy Arystoteles powiadając:

  Demokracja to rządy hien nad osłami.

  Nie zgadzam się z Panem co do oceny abp Michalika.
  Jego wypowiedzi określiłabym jako niefortunne, ale nie głupie.
  A to dlatego, że współczesny Kościół przeflancował się na ” pielgrzymujący” miast ” walczącego” więc i rycerzy zastapiono tancerzami i śpiewakami.
  O czym wspominał nasz bp. ordynariusz:

  „Po powrocie do Opola przyznał, że spore wrażenie zrobiło na nim podejście do religii, jakie dominuje w Peru, Boliwii i Brazylii. – To jest żywioł, radość, której nam brakuje – powiedział bp Andrzej Czaja. – Tam po mszy świętej przed kościołem odbywały się tańce. I nie było wymówki, trzeba było tańczyć w ornacie, w mitrze… Fiesta po eucharystii! Widać duże różnice w przezywaniu liturgii tam i u nas.

  Cały tekst: http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,14379868,Biskup_Czaja_o_ks__Lemanskim_nie_slyszal__Byl_w_Rio.html#ixzz2iHrwJGTx

  No więc, czego wymaga pan od tancerza? Męstwa?
  Będzie tak mówił, żeby nie urazić wielkiego świata, co w ostateczności kończy się jak widać….
  Ale to kościół jest, że tak nazwę ” najczystszym środowiskiem” jeśli chodzi o pedofilię
  Pan zapewne wie, że w tej wypowiedzi nie chodziło o winę dziecka, ile winę wychowujących dzieci.
  Kazdy kapłan czy wychowawca powie panu, że tzw tulące się dziecko ma skomplikowaną sytuację w rodzinie( alkohol, rozwód i inne)
  Jeżeli promocja homoseksualizmu, pedofilii ( jest to zjawisko sprzężone, udowodniono to) nie jest szkodliwą dla młodzieży- to dlaczego taki Putin ( wiem, wiem- samo zło) prawnie tego zakazał?!
  Proszę Pana, za dwa dni kolejny raz przybędzie do Opola prof. Cameron, wielki znawca tematu.
  Proszę przyjechać i posłuchać.
  Powiem tylko tyle, kiedy zapoznałam się z danymi potwierdzającymi niegodziwość tych środowisk, mnie buty spadły!!
  Ilość krzywd wyrządzanych dzieciom, przy milczeniu świata jest zatrważająca….
  Pamietam jak pan Cameron zaapelował do słuchaczy, żebysmy my, pochodzący z kraju Papieża- chronili swoje dzieci!

  „Miarą cywilizacji – miarą uniwersalną, ponadczasową, obejmującą wszystkie kultury – jest jej stosunek do życia. Cywilizacja, która odrzuca bezbronnych, zasługuje na miano barbarzyńskiej. Choćby nawet miała wielkie osiągnięcia gospodarcze, techniczne, artystyczne, naukowe.”…
  ( JPII, Kalisz 1998r)

  Budujemy piekło, a oczekujemy w nim Aniołów?!?

  http://www.pch24.pl/paul-cameron-w-polsce—gdzie-bedzie-,18468,i.html

 2. Eleonora
  | ID: 2007756c | #2

  Aha, co do profesora Rońdy- nawet nie wiem o co chodzi?
  Nie śledzę poczynań Macierewicza:)

 3. Irena
  | ID: 75acfe81 | #3

  Ciekawy artykuł, jak zwykle, kazdy kolejny, miłego Autora.Wiemy,że biurokracja nas zjada i dlatego tworzenie róznych rzeczników,którzy nic mądrego nie załatwiają, jest głupotą.
  Co do wypowiedzi metropolity jest ona niedorzeczna. Nie rozumie jej.Faktem jest,że szkodzi kościołowi.
  Co do tematów felietonistów. Jest obok głupoty mądrość,którą Autor w swoich artykułach się posługuje. Więc bezrobotnym nie będzie.
  We wszechswiecie,więcej jest głupoty niż wody i ma dłuższy okres trwałości.
  A Gogol powiedział:Gdyby Bóg nie wkraczał niekiedy nam do akcji, ludzie ginęliby od własnej głupoty.Dzięki. Serdecznie pozdrawiam.

Komentarze są zamknięte