Działacze PJN dominowali na konwencji Gowina w Opolu [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Gowin w Opolu5Ponad sto dwadzieścia osób zebrało się na konwencji regionalnej Jarosława Gowina pod hasłem „1 godzina dla Polski”. Sala Studenckiego Centrum Kultury UO stała otworem dla byłego polityka PO i opolskich działaczy PJN, którzy wejdą w szeregi nowego ugrupowania Gowina, które powstanie prawdopodobnie w przyszłym roku, obecnie jest mowa co najwyżej o stowarzyszeniu. Konwencja miała za zadanie zebrać lokalnych liderów i działaczy społecznych, którzy mają przygotować struktury terenowe nowej partii. Według relacji obecnych, konwencję przygotowano profesjonalnie. Był opolski akcent: przed rozpoczęciem spektaklu wystąpił opolski hejnalista Tadeusz Ciuła i odegrał na trąbce hejnał grywany z opolskiego Ratusza. Były też flagi Opola. – „Jarosław Gowin może nie poruszył serc, ale w sposób kulturalny odniósł się do swojej byłej partii i zarzucił Tuskowi dbanie o ciepłą wodę w kranie” – ocenił wystąpienie polityka stateczny pan z Opola. – „”Trzeba sprawić, by Opole było ziemią perspektyw dla ludzi młodych. Możemy stracić młode pokolenie, które ma problem ze znalezieniem pracy. Bezrobocie wśród tej grupy wynosi aż 26% i niestety codziennie wielu młodych ludzi decyduje się na emigrację.” – mówił dziś (20.10) w Opolu Jarosław Gowin, który póki co oprócz słów nie ma gotowej recepty na rozwiązanie problemów zwijającego się województwa. Było też odwołanie się do obywatelskości i ideałów podnoszonych z czasów zakładania Platformy Obywatelskiej.

Jarosław Gowin nadmienił, że cały jego ruch społeczny wspiera się na 5 filarach: PRACA – RODZINA – WOLNOŚĆ – TRADYCJA – SOLIDARNOŚĆ. Gowin skrytykował obecne elity polityczne zarzucając im brak idealizmu i misji w pełnieniu funkcji publicznych. „Sprawowanie funkcji samorządowych i państwowych, to misja i służba społeczeństwu” – stwierdził.

Oprócz Jarosława Gowina na konwencji wystąpili liderzy PJN z Marcinem Ociepą i Krzysztofem Dryndą, szefem sztabu wyborczego PJN i szefem SLA „Horyzonty”. Do zebranych przemówiła też Justyna Soppa, sympatyzująca z liderami PJN, a na co dzień przewodnicząca zarządu dzielnicy Nowa Wieś Królewska w Opolu. Było też dobrze oceniane wystąpienie Kamila Bortniczuka, startującego w ostatnich wyborach parlamentarnych z PJN, radnego gminy Głuchołazy.

Z nagrania przemówił też do zebranych Roman Kirstein, działacz pierwszej „Solidarności”, od lat związany ze środowiskiem „Horyzontów”.

Wśród przybyłych na konwencję gości można byłny powiatu Tomasz Gabor, Elżbieta Stolarczuk, była szefowa PO w Niemodlinie, obecnie radna prowiatu opolskiego, radny PiS w Sejmiku Krzysztof Konik, co zobaczyć  nawet byłego rektora PO prof. Jana Skubisa. Byli też obecni: radzy opolski radny z SLD Adam Pieszczuk, który ostatnio ma pod górkę we własnej partii, szczególnie po zgłoszeniu likwidacji Straży Miejskiej w Opolu. Byli też burmistrz Baborowa Elżbieta Kielska, Jan Religa, były poseł PiS oraz Piotr Pancześnik, lokalny przedsiębiorca, z którym ostatnio rozmawialiśmy na temat likwidacji OFE.

Na koniec na ekranie pojawiła się flaga państwowa i odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Zaproszono zebranych na kolejne spotkanie w ramach akcji „Godzina dla Polski”, które odbędzie się w auli Domu Katechetycznego przy Opolskiej Katedrze 21 listopada 2013 r.

Autor: Tomasz Kwiatek

Fot. NGO

  1. z Niemodlina
    | ID: c9c4c695 | #1
  2. Irena
    | ID: 1035d722 | #2

    Dobrze,niech aktywizuje społeczeństwo,niezaleznie od przynależności partyjnej.Praca,Rodzina,Wolność ,Solidarność. Tradycja -hasła pana Gowina.Teraz je chce realizować? Trudno uwierzyć,gdy Jegomość nie widział ich przez ostatnie 7 lat,a to szmat czasu po prostu zmarnował.@z Niemodlina dzieki za zwiastun.pozdrawiam

Komentarze są zamknięte