„Twój Ruch” to kolejna zabawka Palikota

Redaktor Obywatelski2

Łukasz ŻygadłoJanusz Palikot zmienił szaty. Teraz stopniowo będzie zmieniał płytę, aby na koniec wykonać ponownie ten sam manewr. To krzycz rozpaczy „tego pana”  – jak mówią o nim politycy PiS i SLD. Daję partii maksymalnie rok. 

Sobotni kongres na którym poinformowano opinię publiczną o zmianie nazwy „Ruchu Palikota” na „Twój Ruch” obfitował w kilka ciekawych momentów. Czerstwymi żartami rzucała nienawidząca dzieci Maria Czubaszek, Kamil Sipowicz zastanawiał się tylko jak przypomnieć wszystkim, że Tusk w latach studenckich handlował trawą w akademiku, a Jerzy Urban świecił łysiną oślepiają wpatrującego się w niego Roberta Biedronia. Tyle z rzeczy ciekawych.

Przejdźmy może szybko do konkretów, aby „tymi panami” zbyt długo się nie zajmować.

– Nazwa „Twój Ruch” w pierwszym dniu okazała się klapą. Istnieje stowarzyszenie o takiej samej nazwie – stowarzyszenie patriotyczne dodajmy. Szykuje się więc ciekawy proces.

– Sam pomysł na stworzenie „Twojego Ruchu” wydaje się być oderwany od rzeczywistości. Kojarzy się tylko z kioskiem. Polityka? Nigdy bym nie powiedział.

– Obecność „celebrytów” na kongresie mówi wszystko: Palikotowi brakuje pomysłów, dlatego szuka każdego koła ratunkowego. Co może zrobić dobrego dla kraju Maria Czubaszek?

– Palikot zmienił styl wypowiedzi, Teraz będzie mniej światopoglądów, które przejadły się nawet najbardziej zatwardziałym lemingom. Teraz tematem numer jeden będzie gospodarka, pieniądze unijne i drogi – czyli wszystko pod publikę.

– Warto odnotować, że na kongresie nie było Aleksandra Kwaśniewskiego. Czy możemy rozumieć, że projekt „Europa+” upadł szybciej już wszyscy myśleli? Czy może czeka gdzieś przyczajony w krzakach, niczym tygrys węszący na odpowiedni moment do ataku?

– Jerzy Urban ma zapełnić poparcie choćby minimalnej części środowiska postkomunistycznego.

– Palikot zdecydowanie chce odciąć się od najgorszej części swojego klubu parlamentarnego. Politycy załatwiający swoje potrzeby na ulicach i mówiący o aborcji w związkach homoseksualnych nawet dla niego stanowią zagrożenie.

 – Wracająca do gry „Aborcyjna Wandzia”  – Wanda Nowicka ma zapewnić poparcie środowiska feministycznego.

Jaka będzie przyszłość „Twojego Ruchu”?

Będzie istniał w przestrzeni politycznej przez jakiś czas, po czym umrze śmiercią naturalną jak każdy poprzedni projekt Palikota. Następnie powstanie nowa partia.  I tak będzie do kolejnych wyborów parlamentarnych.

Łukasz Żygadło

 

 1. ely
  | ID: c8f75ef9 | #1

  Gdzie jest prawda o Jedwabnem czy w relacji naocznego świadka wydarzeń czy w filmie „Pokłosie” sfinansowanym z pieniędzy polskiego podatnika ? Gdzie ?

  link : http://solidarni2010.pl/16425-jedwabne-hieronima-wilczewska—swiadek-historii.html?PHPSESSID=f9e7e533705d38354601925ab7fcb65b

 2. Irena
  | ID: 2b93a30f | #2

  „Twój Ruch”…. i koniec gry. Zagrac jednak nie chca, ani były prezydent ,ani tez były rzecznik rzadu.pan Palikot nic dobrego nie wniósl i nie wniesie do polskiej polityki.Zamiesza,pokłóci,zamiesza,wywróci i plajta
  . Tresc pełna wrazeń,miłego Autora.pozdrawiam

Komentarze są zamknięte