Stankiewicz: To leży w interesie wszystkich obywateli – łącznie z największymi lemingami!

Redaktor Obywatelski1

ewa stankiewiczMyślę, że ludzie w Polsce rozumieją potrzebę istnienia rzetelnych mediów, które patrzą władzy na ręce i rozliczają jej błędy. Należy potrafić rozdzielać dziennikarstwo od polityki – mówi reżyserka Ewa Stankiewicz w rozmowie z Łukaszem Żygadło.

Zacznijmy od bardzo dobrej wiadomości: Telewizja Republika w której pełni pani funkcję dyrektora artystycznego została nominowana przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej do nagrody w kategorii WYDARZENIE roku. Proszę więc powiedzieć jak to się robi, aby prawicowa telewizja została w naszym kraju wyróżniona? Przecież w Polsce jest stała grupa „dziennikarzy” nominowanych i otrzymujących nagrody – dziennikarzy pro-rządowych. Państwa telewizja jest prawdziwym rodzynkiem w tym „towarzystwie”.

To jest bardzo dobra wiadomość z której się w redakcji bardzo cieszymy. Jesteśmy rzetelną telewizją. Myślę, że ten podział na telewizje prawicowe i lewicowe jest zły – powinien istnieć podział na kanały rzetelne i nierzetelne. Proszę zwrócić uwagę, że większość mainstreamowych mediów to zwykłe tuby propagandowe związane pośrednio lub bezpośrednio z władzą III RP. Myślę, że ludzie w Polsce rozumieją potrzebę istnienia rzetelnych mediów, które patrzą władzy na ręce i rozliczają jej błędy. Należy potrafić rozdzielać dziennikarstwo od polityki. Jeżeli władza robi coś złego – trzeba o tym informować, podobnie jest w kwestii dobrych decyzji, które należy dostrzegać. To leży w interesie wszystkich obywateli – łącznie z największymi lemingami.

TV Republika istnieje od niedawna, jednak pozwolę sobie zapytać o dalszy rozwój stacji?

Chcemy się rozwijać, stale polepszając poziom naszej oferty. Mamy w planie rozszerzyć zakres godzin w których będą nadawane premierowe wydania naszych programów. W tym względzie i tak myślę, że dorównujemy największym stacjom informacyjnym – pomimo braku wielkiego kapitału postpeerelowskich służb. Wszystko co robimy jest wielkim zrywem, który wspólnie tworzymy.

okladkaCały wywiad można przeczytać w najnowszym numerze tygodnika Warszawska Gazeta!

gop

  1. ely
    | ID: e75d6745 | #1

    Zgadzam sie w 100 %. Szkoda ,że telewizji Republika nie ma na multipleksie i we wszystkich kablówkach. Telewizja Republika spełnia funkcje medium publicznego, pokazuje wszystkie zdarzenia w prawdzie a nie jak inne media typu TVN,TVP jak tuba propagandowa PO lub gilotyna do szydzenia, unicestwiania opozycji. Telewizja Republika przywiazuje wagę do propagowania ważnych dla narodu wartości , historii, patriotyzmu, omawia sytuacje gospodarcza Polski,to co w niej źle sie dzieje . Warto oglądać telewizję Republika !!!

Komentarze są zamknięte