Rajd Wyzwanie – fotorelacja

Autor Obywatelski1

DSC_9825Niemal 50 zespołów wystartowało w sobotnim rajdzie przygodowym Wyzwanie. Sprawny rower, ukończone 16 lat i rajdowy partner – tyle wystarczyło, by wziąć udział w świetnej zabawie i powalczyć o cenne nagrody.

Pierwsi uczestnicy Wyzwania stawili się na placu Wolności już o godzinie 8:30. To tam, w dużym namiocie znajdowało się biuro rajdu. Po krótkiej rejestracji i otrzymaniu wstępnych informacji oraz pakietów startowych (w których między innymi były koszulki i mapy), pierwszym zadaniem rajdowiczów było… zeskanowanie kodu QR.
Po odprawie w jednej z opolskich naleśnikarni, gdzie dokładnie zostały wyjaśnione wszystkie zasady Wyzwania, uczestnicy przenieśli się wraz ze swoimi rowerami do miejsca, z którego mieli wystartować. Równo o 10:00 rozpoczęła się ich rajdowa przygoda.

Na całej trasie czekało na nich 10 punktów kontrolnych, 5 zadań specjalnych oraz tak zwany odcinek specjalny, za który można było zdobyć większą ilość punktów. Uczestnicy po dojechaniu do nich i (w przypadku odcinka czy zadań specjalnych, wykonaniu zadań), również skanowali kody. Dzięki temu oraz dzięki aplikacji stworzonej przez jednego z organizatorów Wyzwania, każdy, kto chciał, mógł na bieżąco śledzić w internecie wyniki rajdu oraz kolejność, w jakiej uczestnicy docierali do punktów i zadań.
A te ostatnie bywały dla niektórych prawdziwym wyzwaniem. Zjazd na linach, przepłynięcie kajakiem, wyszukiwanie literek z górnego piętra jednej z opolskich galerii handlowych, przejście po taśmach rozpiętych między drzewami oraz wypatrywanie trójwymiarowego obrazka na stereogramie- z tym musieli się zmierzyć uczestnicy, wykonując zadania specjalne.

Kolejność zdobywania punktów była dowolna, a przejechanie całej trasy wiązało się z pokonaniem co najmniej 60 kilometrów. Oczywiście, uczestnicy musieli zmieścić się w 5-godzinnym limicie czasowym.

O 15:30, kiedy wszyscy dotarli już na metę, odbyło się oficjalne zakończenie i wręczenie nagród. Każdy zespół otrzymał bon o wartości 20zł do zrealizowania w jednym ze sklepów sportowych oraz bony do opolskich kawiarń. Najlepsze zespoły zostały nagrodzone w kategoriach wiekowych 16-19 lat, 20-30 lat oraz 30+ cennymi nagrodami, wśród których były rowery, plecaki oraz sprzęty rowerowe. Dodatkowo były jeszcze dwie kategorie: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. Ci pierwsi otrzymali dwa tablety oraz puchar, natomiast na drugich czekały zniżki na czesne na jednej z opolskich uczelni.

Warto podkreślić, że udział w Wyzwaniu był darmowy, a rajd został sfinansowany ze środków Miasta Opole oraz wpływów z 1%, przeznaczonego na Fundację Instytut Rozwoju “Infinitas”, a także wsparty przez hojnych sponsorów.
Jeszcze tego samego dnia, wieczorem, wszyscy uczestnicy mogli przyjść i obejrzeć zdjęcia wyświetlane na dużym ekranie, które wkrótce pojawią się także na wystawach w opolskich kawiarniach.
Teraz pozostaje nam tylko czekać, aż znów pojawi się okazja, by podjąć Wyzwanie!

Organizatorami rajdu byli: Fundacja Rozwoju “Infinitas”, Harcerski Akademicki Krąg “HAKI”, Klub Wysokogórski Opoleo i Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Dominika Hebda
Koordynator promocji rajdu Wyzwanie

  1. Irena
    | ID: 5c8b62ff | #1

    Dzięki za fotorelacje. Ruch to zdrowie.Kontynuować w latach przyszłych.

Komentarze są zamknięte