Franciszek: chrześcijanin niesie w sobie pamięć o Bogu

Redaktor Obywatelski1

Franciszek „Jak to się dzieje? Dlaczego ludzie, może także i my, popadamy w niebezpieczeństwo zamknięcia się w sobie, pokładania naszego zaufania w rzeczach, które w ostateczności kradną nam twarz, nasze ludzkie oblicze?” – pytał Ojciec Święty. 

Franciszek sprawował Eucharystię dla uczestników Międzynarodowego Kongresu Katechetycznego oraz nauczycieli religii z okazji rozpoczętych wczoraj Dni Katechetów, wpisujących się w obchody Roku Wiary.

„Dzieje się tak, gdy zapominamy o Bogu”. „Jeśli nie ma pamięci o Bogu, to wszystko się spłaszcza do `ja`, do mojego dobrobytu. Życie, świat, inni tracą wartość, nic już nie znaczą, wszystko sprowadza się do jednego wymiaru: posiadania. Jeśli tracimy pamięć o Bogu, także i my sami tracimy wartość, także i my pozbawiamy się samych siebie, tracimy nasze oblicze, tak jak bogacz z Ewangelii!”.

– mówił Franciszek.

„Jesteśmy stworzeni na Boży obraz i podobieństwo, a nie na obraz i podobieństwo rzeczy lub bożków!”.

 – dodał.

niedziela, gop

[fot: Wikimedia]

  1. Irena
    | ID: 0b931080 | #1

    Jego Świętobliwość Franciszek mówi, że jestesmy stworzeni na Boży obraz i podobieństwo. Gdy my , obecnie widzimy rzeczy i bożki. Ciekawe kazanie wysłuchałam z kościoła Trzech Krzyży. Kaznodzieja zachęcał bogaczy aby dzielili się z biednymi. Po cóż bogaczowi kolejna wycieczka do ciepłych krajów, gdy obok niego przymierają głodem rodacy – mówił.
    A Papież skutecznie zmienia umysły wiernych, a moze i nie wierzących. Daje przekaz kapłanom, by głosili, co jest wazne w tym doczesnym życiu,.

Komentarze są zamknięte