Radni z przypadku? Może w Opolu?

Redaktor Obywatelski1

Ryszard Zembaczyński fot. NGO (11)Prezydent Ryszard Zembaczyński na swoim blogu napisał kilka ciekawych słów o Krakowie. Przypomniał, że Opole o 11 lat wcześniej od Krakowa uzyskało prawa miejskie, przytoczył historię władzy w mieście Kraka etc. Jednak nie to jest najważniejsze. Najlepsza jest końcówka. 

Tym sposobem funkcje burmistrzów wolnego Miasta Krakowa powierzano najwybitniejszym profesorom uniwersytetu, znakomitym kupcom, zacnym dworzanom, przybyłym z Italii oraz słynnym inżynierom. Każdy z nich musiał być wcześniej członkiem urzędującym rady miejskiej. Nie było przypadkowych osób!

– pisze prezydent Opola.

Przypadkowych osób nie było? Prezydent napisał to przez „czysty przypadek”, czy może to lekka aluzja do naszej opolskiej rady miasta? W Opolu można odnotować kilka przypadków „radnych z przypadku”. Może bez nazwisk, aby nikogo nie urazić. Może inaczej, zapytajmy tak:

Panie prezydencie, chodzi o radnych koalicji, czy opozycji? 

My obstawiamy koalicję. Dziwnym trafem ze wskazaniem na PO.

opole.pl, lz

  1. Irena
    | ID: fd0d9e08 | #1

    Radni w Opolu powinni sie wzorować na radnym,który swietnie gotuje.Przynajmniej,robi coś pozytniejszego.Jest niezmiernie pracowity i ma tzw.chłopski rozum. A tacy,co się tylko chwalą ,że Polaris,że..albo randki w ciemno lubia, … to usuwać, i to szybko.
    A chory prezydent,tez powinien odejść .Miejsce chorego człowieka, niestety, nie jest na stołku duzego miasta. A moze juz w 2002 roku był chory,gdy mafii udzielił półtora miliarda kredytu?? Co można byłoby sfinansować za te fundusze dla miasta,którym rządzi?? To nie są cuda, to plaga ,jak w Egipcie. Dziwie się lekarzom,którzy to niby są biegli a nie chca przesłac na rente naprawde chorego człowieka, Nie mogę uwierzyć, że nikt w urzędzie tego stanu nie umie rozwiązać.

Komentarze są zamknięte