PKP umożliwi podróżowanie z wybranym publikacjami IPN

Niezależna Gazeta Obywatelska1

PKP Dworzec Główny w OpoluW piątek, 27 września, o godz. 13:00 Prezes IPN Łukasz Kamiński otworzy specjalny regał z książkami Instytutu w biurze dworca w hali głównej Dworca Centralnego PKP w Warszawie.

Dzięki porozumieniu z Grupą PKP, od tego dnia na 7 dworcach kolejowych: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Wrocław Główny, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Poznań Główny oraz Katowice, będą dostępne wybrane publikacje IPN.

Akcję „Książka w podróży” zainaugurowały w sierpniu PKP wspólnie z Fundacją Bookcrossingu. Książek można szukać na specjalnych półkach – wypożyczalniach w biurze warszawskiego Dworca Centralnego w hali głównej, czynnym codziennie w godz. 7:00–21:00. Każdy podróżny może zabrać stamtąd ze sobą wybraną książkę, wymienić na inną, a także zostawić swoją. Książki można także zostawiać w przedziałach pociągów PKP Intercity. Ideą akcji jest to, że powinny one wędrować dalej.

Ruch „bookcrossingu” powstał na początku wieku w USA i natychmiast zyskał popularność na całym świecie. „Bookcrossing” polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Wśród 32 tytułów, które już niebawem pojawią się na dworcowych półkach wypożyczalniach, będą m.in. książki „Obóz narodowy w obliczu dwóch totalitaryzmów” pod red. Rafała Sierchuły, „Exodus. Deportacje i migracje (wątek wschodni)” pod red. Marcina Zwolskiego, czy „Adam Czerniaków 1880–1942. Prezes getta warszawskiego” Marcina Urynowicza.

 

Na stronie tytułowej każdej publikacji Instytutu, przekazanej na rzecz akcji, znajdzie się specjalny exlibris zaprojektowany przez Sylwię Szafrańską, pracownicę Biura Edukacji Publicznej IPN.

za: IPN.gov.pl

  1. Irena
    | ID: 2c6561a0 | #1

    Z książką do pasażerów.Doskonałe działanie.Warte naśladowania na wszystkich stacjach ,we wszystkich miastach..Dobra lekcja historii.Dziękuję.Tak trzeba.

Komentarze są zamknięte