Krwawy zamach na chrześcijan w Pakistanie

Redaktor Obywatelski

krzyż/ wiolettasadowska.blog.interia.pl61 ofiar śmiertelnych – to wynik zamachu do którego doszło w Pakistanie. Większość ofiar stanowią chrześcijanie. Według informacji przekazanych przez lokalne służby medyczne, rannych zostało niemal sto dwadzieścia osób.

W położonym na zachodzie mieście Peszawar dwóch zamachowców-samobójców wysadziło się w powietrze przed kościołem – gdy wierni wychodzili z porannej mszy. Według informacji przekazanych przez prywatną stację Geo TV, w świątyni znajdowało się wtedy sześćset osób. Wśród ofiar są kobiety i dzieci. Wielu rannych jest w stanie krytycznych – alarmują służby medyczne.

Pakistańscy politycy uważają, że dzisiejszy podwójny atak samobójczy jest najbardziej krwawym zamachem na chrześcijan, jaki kiedykolwiek miał miejsce w Pakistanie.

Chrześcijanie w Pakistanie stanowią 4-procentową mniejszość. Islamscy bojownicy – odpowiedzialni za większość zamachów w tym kraju – uznają ich za heretyków. Mimo tego ataki na katolików są niezwykle rzadkie.

W samej prowincji Chajber Pasztunchwa żyje około 200 tysięcy chrześcijan. W jej stolicy – mieście Peszawar – 70 tysięcy.

IAR,lz

Komentarze są zamknięte