Czym się zajmują działacze Ruchu Palikota w Opolu? Liczą latarnie

Redaktor Obywatelski6

Łukasz ŻygadłoPrzeczytałem informację, że lokalni działacze Ruchu Palikota, policzyli w Opolu latarnie, które się nie palą… Znam różne sposoby na uprawianie polityki, ale o takim jeszcze nie słyszałem.

Działacze Ruchu Palikota zaapelowali do władz miasta o naprawienie latarni. W rozmowie z Radiem Opole stwierdzili, że wiceprezydenci zastępujący Ryszarda Zembaczyńskiego „nie do końca sobie radzą”.

Ano, nie radzą sobie bo z 10 tys. latarni w mieście nie pali się – wedle ich wyliczeń – 50 punktów…

Jak to odczytać?

Zbliżają się wybory, więc działacze różnych opcji politycznych, będą nas zaskakiwać podobnymi strzałami. Jednak o liczeniu zepsutych latarni jeszcze nie słyszałem. Dodatkowo działacze RP winą za awarię oświetlenia chcą zrzucić na wiceprezydentów miasta.

Panowie – to nie ich rola. Od tego są naczelnicy i kierownicy odpowiednich wydziałów, którzy znając życia, z opóźnieniem ale jednak reagują.

Panowie z partii „winiarza z Biłgoraja” jeżeli już chcą na siłę budować konflikt z lokalną władzą muszą przejść do konkretów. Jakich? Przecież ja nie będę podpowiadał.

Jedno jest pewne – liczenie latarni, pękniętych płytek, dziur na drodze – to słaba metoda.

Wystarczy dobrze przeglądać internet. Kiedyś w Ratusza była dobra opozycja, która konkretnie punktowała prezydenta oraz rządzących radnych PO. Jednak, czy każdy musi to potrafić?

Łukasz Żygadło

 1. Eleonora
  | ID: 4fb55910 | #1

  Dodać nalezy, że w Opolu i tak nie jest źle.
  Panowie udowadniają nam, że potrafią liczyć do dziesięciu.
  W innym mieście światli posłowie tegoż ruchu, udowadniali, że:
  ” Są przeciwko aborcji w małżeństwach homoseksualnych”

  … to jest dopiero poziom!

  http://www.youtube.com/watch?v=ki4WMpFyMTM

 2. Irena
  | ID: 481acaef | #2

  Miły Redaktorze. Winiarze z Biłgoraja byli na rauszu.Zapewne nie mogli trafić do domu,hotelu. wiec liczyli lampy..Lampy nie swiecące. Wiec w dobrej wierze problem przedstawili, skrytykowali, A moze i urzędnika miejskiego pod lampą -tą nieświecącą spotkali. ?? Na randce w ciemno.Można by o lampach duuużo pisać. Ale cel jakiś przyświeca,skoro się tak mocno zaangazowali. Może przetrzebić trzódkę naczelników,kierowników??
  Póki co, viceprezydenci w ciemnościach potrafią rządzić.A ile miłości w partii kwitnie? A tak na poważnie, to juz ołowek przygotować no i na winiarzy głosować.Wino dobre na frasunek. Pozdrawiam.

 3. Jacek
  | ID: a598947c | #3

  może to z pozoru śmieszne ale i pożyteczne , od czegoś trzeba zacząć wole mieć w mieście swiecące latarnie , prosty chodnik , ławke pomalowana niż mieć do czynienia z polityką w stylu macierewicza , jazgod i osmieszanie sie smolenskiem, mysle ze w kazdej partii mozna znalesc ciekawych i wartosciowych ludzi.

 4. Irena
  | ID: 9df867d8 | #4

  @ę.Jacek. Polacy, to z reguły ciekawy i wartościowy naród. Ale,musimy oddzielić polityke, od patologii i nie oddanym wraku tupolewa, który jest polską własnością.

 5. Jas
  | ID: 69f57493 | #5

  Irena :
  @ę.Jacek. Polacy, to z reguły ciekawy i wartościowy naród. Ale,musimy oddzielić polityke, od patologii i nie oddanym wraku tupolewa, który jest polską własnością.

  Oddzielic polityke!!! Zacznijmy od oddzielenia polityki od kosciola!!!

 6. Irena
  | ID: fe538b5c | #6

  @ P. Jas. Ja tutaj nie widzę problemu. Polityka niech idzie swoim torem,,,
  .Ale dlaczego politycy, przed wyborami określają się jako wierzący,jako katolicy?
  A po wyborach – laicy – i Walka z Kosciołem.
  Czy tak postepuje uczciwy Człowiek- Polityk, którego poparłam?? Toz to głupi drań.
  Gdyby Wrak Samolotu TU 154 Rosjanie oddali, nie byłoby Zadnej ” Religii Smoleńskiej.” Równiez Głowe pani sp.Anny Walentynowicz..
  Modlij sie,to pomaga zyc Jesteśmy,Polacy wielkim,ciekawym i wartościowym narodem.Dobrej niedzieli,Pozdrawiam

Komentarze są zamknięte