Plant-for-the-Planet – akademia ekologiczna

Autor Obywatelski1

zdjęcie14 września w Opolu odbyły się pierwsze warsztaty ekologiczne Plant-for-the-Planet w Polsce. W akademii wzięło udział ponad 80 młodych uczestników, w tym dzieci pracowników i dostawców mleka ZOTT Polska oraz uczniowie opolskich szkół.Projekt „Plant-for-the-Planet” jest inicjatywą stworzoną przez dzieci dla dzieci. Jej głównym celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz ich aktywizacja do przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu.

Podczas pierwszych warsztatów w Opolu, które odbyły się pod hasłem „Stop rozmowom. Początek działaniom.”(„Stop talking. Start planting”) uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o ekologii, dowiedzieć się jak występować publicznie w ramach szkolenia z retoryki, a przede wszystkim stworzyć swoje pierwsze projekty.

Po części merytorycznej na znak poparcia akcji dzieci wraz z przedstawicielem firmy ZOTT- Dyrektorem Zakładu, Panią Anią Baran, Nadleśniczym w Opolu- Panem Markiem Bocianowskim, Naczelnikiem Biura Organizacji Pozarządowych- Panem Janem Całką posadziło 500 drzew na terenach leśnych w Opolu.

Po intensywnym dniu każde z dzieci otrzymało certyfikat ambasadora sprawiedliwości klimatycznej, by móc w przyszłych akademiach „Plant-for-the-Planet” uczestniczyć w roli jednego z prelegentów warsztatów.

Zainteresowanie spotkaniem przerosło nasze oczekiwania. Cieszę się, że tematyka związana z przeciwdziałaniem kryzysowi klimatycznemu jest także ważna dla tych najmłodszych obywateli naszej Planety. Za rok kolejna „Zott Akademia Plant-for-the-Planet”, na którą już teraz serdecznie zapraszam – mówi Ewelina Czuczman, Specjalista ds. Komunikacji z firmy Zott Polska.

  1. Irena
    | ID: 4a44a1fa | #1

    Niemcy,którzy sa właścielami fabryki Zotta – Polska, niby Polska, organizuja Polaków,aby w niemieckiej fabryce wydajniej pracowali, rolników aktywizuja i przywiazuja do gospodarki niemieckiej, aby surowiec w postaci mleka, był dobry i tani, i przyuczaja juz nasze dzieci do niewolniczej pracy dla Niemców.Bo wiadomo,ze płace sa niskie, trudno rodzine polską utrzymać. Tymczasem jogobella z Zotta jest bardzo droga.Zyski z naszej,polskiej ziemi,z naszych, polskich krów konsumują obcy.

Komentarze są zamknięte