Ruszył proces byłego radnego Janusza Pawlaka o dyskryminację

Niezależna Gazeta Obywatelska9
Janusz Pawlak ze swiadkamiDopiero wczoraj (16.09) w Sądzie Rejonowym w Opolu rozpoczął się proces w sprawie dyskriminowania Janusza Pawlaka, nauczyciela WF w Szkole Podstawowej nr 24 w Opolu. Pozwał szkołę w kwietniu br. W maju tego roku dostał wypowiedzenie z pracy w szkole. Pawlak, który  był radnym miasta Opola w latach 2006-2010, twierdzi, że był gorzej traktowany niż inni nauczyciele w PSP nr 24. Przedmiotem rozprawy jest „odszkodowanie za naruszenie zasad równouprawnienia„. Janusz Pawlak domaga się od szkoły 45 tysięcy zł odszkodowania. – Od wielu lat nie dostałem nagrody dyrektora i do tego musiałem pracować w świetlicy – mówi przed rozprawą Pawlak, trener judo i organizator imprez sportowych dla dzieci.  Jeśli wygra prawdopodobnie złoży pozew o przywróceniedo pracy.
 
Dziś w ciągu dwóch godzin przesłuchano jedynie zastępcę dyrektora PSP 24 Alinę Grzesik. Powołana została na świadka przez obecną dyrektorkę szkoły Jolantę Ślemp.  – Nie zgadzam się z zarzutami podniesionymi przez Janusza Pawlaka. Ma trudny charakter. Już poprzednia dyrektor chciała go zwolnić – oświadczyła na początku rozprawy Grzesik. Potem była pytana przez sąd i strony postępowania. Pozostali świadkowie muszą poczekać ze złożeniem zeznań, aż do 13 stycznia 2014 r. do godz. 9.00.
 
Tak więc, sądy nie są rychliwe, ważniejszy żeby były sprawiedliwe. Do sprawy jeszcze wrócimy, gdyż byliśmy na rozprawie.
 
Autor: Tomasz Kwiatek
 1. Irena
  | ID: 1ee3309a | #1

  Ciekawa sprawa.Czyzby opolanie tak bardzo się nienawidzili?? Polak Polakowi wilkiem.

 2. Anonim
  | ID: d1e1e1b9 | #2

  @Irena
  Nie, to pan Pawlak nieprzychylnym sobie jest wilkiem.

 3. Barbara
  | ID: 0e434527 | #3

  Zgadzam się z anonimem . Ten pan jest dla dla osób ,które się z nim nie zgadzają wilkiem. Co z pozostałymi nauczycielami, którzy tez stracili pracę w ramach niżu demograficznego tez maja iść do sądów „bo dyrekcja ich dyskryminuje „? Już NTO nie chcieli pisać bo się poznali to poleciał na skargę do NGO.Kto następny ?

 4. Irena
  | ID: 0c2c2d09 | #4

  @Anonim. Nie rozumie.Długie lata w szkole pracował i nie wadził ????Akurat teraz??

 5. jano
  | ID: d892ce63 | #5

  co wy wiecie ? zrobiliście przynajmniej raz, jak ja turniej na 7 państw? ja to robilem od 10 lat gratulacje dla krytykujących – zróbcie taki 1 turniej i będzie ok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  który nauczyciel w województwie opolskim robił takie rzeczy . najpierw proszę zapoznać się z faktami a potem krytykować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. danio
  | ID: 9b93dffa | #6

  Krytykanci to sprzymierzeńcy dyrekcji to zlęknieni nauczyciele. niż demograficzny powinien obejmować nauczycieli z najmłodszym stażem i doświadczeniem w placówce PSP 24. Doświadczenie jakie p. Janusz przez lata pracy w PSP 24 w sobie wyrobił i co zrobił dla tej szkoły wskazuje na jego wartości wychowawczych a chyba to główne zadanie szkolnictwa? Szkoła wyrzuca niewygodnych nauczycieli i zostawia alkoholików, zboczeńców i osoby niepotrafiący operować podstawami wychowawczymi. Szykujące się zmiany wygoniły też kilku dobrych pedagogów do innych szkół np. do gimnazjum w Przyworach Opolskich. Na dyrektorkę zostały wybrane nauczycielki które swoje kompetencje wychowawcze mają albo z biblioteki albo z klas początkowych. A może powód tej dyskryminacji to problem że dyrekcja nie miała nic z działalności politycznej p. Janusza (jednostka nie jest w stanie walczyć z cała radą miasta) m.in on przyczynił się do tego że przy szkole jest lepszy chodnik, bankomat w Groszowicach… A młodzież co miała z SKS-ów u innych nauczycieli wychowania fizycznego? który z nich dał taką sławę szkoły i tyle pucharów, medali czy dyplomów ile gablota szkolna zawiera trofeów jego podopiecznych a ile pozostałych nauczycieli? Zastanówcie się zanim krytykujecie. WaWa

 7. Groszowice
  | ID: b63b8dd6 | #7

  niestety – TEN PAN dla Groszowic i okolicy nie zrobił zbyt wiele-prawie w ogóle nic, co odniosłoby sukces. Jedyne co słuszne, to że wyniósł się do centrum! Sprawa bankomat
  Co do zawodów – to niech sobie organizuje zawody – nie będąc nauczycielem też można to robić chyba?!
  Co do organizowanych przez nauczycieli w województwie opolskim i okolicznych zawodów, konkursów, to jest kilkadziesiąt projektów, które na rynku edukacyjnym są dobrze promowane – może nie mają takiego rozmachu (gdyby miały jak te zawody, to już dawno nie miałoby to sensu po tym, co się tam działo), ale nauczyciele angażują się i poświęcają masę czasu na to, by dzieci były szczęśliwe i mogły się same realizować.

 8. Grzegorz
  | ID: 70cff67e | #8

  I znowu tak jak było na forum NTO Ten PAN sam o sobie pisze pozytywne komentarze a wszystkich krytykujących uważa za „sprzymierzeńców dyrekcji” . To jest jego słownictwo typu „Szkoła wyrzuca niewygodnych nauczycieli i zostawia alkoholików, zboczeńców i osoby niepotrafiący operować podstawami wychowawczymi. ”
  Wstyd

 9. Irena
  | ID: d5db9b66 | #9

  Ciekawe.Jak się dalej potoczy ta dyskusja. Faktem jest, ze pan ma duzo świadków na tym forum .

Komentarze są zamknięte