Finał akcji obywatelskiej: Szukamy śladów zbrodni komunistycznych [galeria]

Niezależna Gazeta Obywatelska5

plakat_FDD_slady_zbrodniW dniu 74. rocznicy napaści Sowietów na Polskę podczas II wojny światowej, publikujemy galerię zdjęć przedstawiających materialne ślady zbrodni komunistycznych zarówno na Śląsku jak i w całej Polsce.

Nie boimy się spojrzeć prawdzie w oczy, nie boimy się trudnych pytań, często bez odpowiedzi. Dlaczego? To proste, my Polacy nie mamy nic wspólnego z ideologią komunistyczną, nie mamy nic wspólnego z polskojęzycznymi zbrodniarzami komunistycznymi. Polakiem, Polką – w sensie kulturowym – jest osoba, która identyfikuje się z polskością rozumianą jako ciągłość tradycji narodowej opartej na prymacie religii chrześcijańskiej, zasadach prawa rzymskiego oraz spuściźnie greckiego logocentryzmu – słowem, na triadzie stanowiącej cywilizację zachodnią, z której wyrasta Polska. W tym sensie komunista – odrzucający kontynuację polskich wartości – nie może być Polakiem. Komunizm opiera się bowiem na totalnej antymoralności. Komunizm jest ideologią nie do przyjęcia dla katolika, potępioną przez Kościół katolicki i sprzeczną z wiarą katolicką.

Ta akcja obywatelska nie zmieni dzisiejszej Polski, nie sprawi, że świat stanie się lepszy, że komuniści stracą swoje przywileje. Sprawi jednak – dzięki wspólnemu zaangażowaniu – że uzmysłowimy sobie rozmiary zbrodni dokonanych przez komunistów, że zachowamy je w pamięci i będziemy mogli przekazać potomnym.

Podczas naszej akcji udało nam się zebrać ok. 150 zdjęć obrazujących ogrom zbrodni komunistycznych dokonanych w Polsce. A to zaledwie ułamek tego, co spotkało Naród Polski w wyniku politycznych decyzji podjętych przez rządzących w 1939 r.

Drodzy Państwo, jeśli macie jeszcze jakieś niewysłane zdjęcia, to prosimy o przesyłanie ich na adres [email protected]. Na stronie Fundacji „Dla Dziedzictwa” www.dladziedzictwa.org będziemy aktualizować naszą wspólnie zbudowaną galerię zdjęć. [zobacz galerię zdjęć]

 

Zachęcamy również do udziału w sobotę 28 września 2013 r. w uroczystościach w Barucie, czyli „Śląskim Katyniu” z okazji 67. rocznicy komunistycznego mordu na żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych.

Fundacja „Dla Dziedzictwa”

Dołącz do akcji na facebook’u.

 1. Irena
  | ID: 7067e85f | #1

  Dziekuje panie Tomaszu.Wspaniała ta [email protected] Wprawdzie piekne te pomniki,ale jakze smutne.Ale warto wiedzieć.Ja osobiście,nie o wszyskich wiedziałam. Znowu kawałek historii zapamietałam.

 2. Albert
  | ID: 561b3743 | #2

  Brednie, brednie,brednie.

  Na jakiej podstawie, mówicie kto jest prawdziwym Polakiem, kto nie?
  Wy sami wykluczacie się z obywatelstwa, jeśli nie potraficie zaakceptować, że nie wszyscy są chrześcijanami itd.
  W solidarności był 1 mln ok. Jednak w PZPR było kilka milionów ludzi i to nie zawsze z przymusu.

  Żałosna gazeta, żałosni Wasi dziennikarze

 3. kominiarz
  | ID: f7f72284 | #3

  @Albert
  Jeszcze jeden wychowanek i piewca komunizmu, czy dywersant który mąci?
  Wprawdzie komunista też Polak, ale czerwona świnia i zdrajca własnego narodu -:) Dalsze dyskusje z takim są zbędne. Takich nawet nie słucha się co mają do powiedzenia – do takich się strzela.

 4. Irena
  | ID: 7067e85f | #4

  @Albert, Witaj. W Polsce 98% społeczeństwa, przyjęło chrzest. W gronie tym jesteś też? Jeżeli tak,to jesteś katolikiem.A że nie praktykującym?

 5. Albert
  | ID: 512e0e9b | #5

  @kominiarz
  reprezentujesz całą prawicę :) Żeby mieć czyste sumienie, powiedzieć, że to nie człowiek i już można strzelać. Prawdziwy katol :) Idź się wyspowiadać i chwal się, jakim super katolem jesteś.

  @Irena
  Nie chodzi o mnie. Zwyczajnie nikt nie ma prawa pisać, kto jest Waszym Polakiem, a kto nie. Już sam Jezus do Was to mówi „W proch się obrócisz”, względem świata nic nie znaczysz.

  NGO
  Wspierajcie dalej chorą ideologię. Niech dalej rodzą się skrzywieni niczym ONR, Wszechpolacy i inni. Wciąż przekonujcie o swojej wyższości, o rasie Panów?

Komentarze są zamknięte