Abp Michalik: Nie brakuje dziś na szczęście mediów katolickich

Redaktor Obywatelski2

Abp MichalikJak napisał papież w tegorocznym orędziu do dziennikarzy, między nadawcą i odbiorcą, czyli między rozmówcami, muszą istnieć szczerość, szacunek i odpowiedzialność. Tylko wówczas więzi społeczne mają szanse się wzmacniać, wymiana informacji może stać się prawdziwą komunikacją, kontakty mogą dojrzewać do przyjaźni. Relacje te mogą ułatwić tworzenie wspólnoty – podkreślił abp Michalik.

Jednocześnie dodał, że kiedy brakuje „autentyczności i prawdy, wiadomość szybko staje się manipulacją lub propagandą, a wirtualne relacje okazują się sztuczne i frustrujące”.

Nie brakuje dziś, na szczęście, mediów katolickich, które wiernie wypełniają swoją misję, z powodzeniem konkurując z mediami laickimi. Niekoniecznie atrakcyjnością i profesjonalizmem, ale treścią, która stoi w jaskrawej opozycji do nastawionego na zysk świata antywartości. Jesteśmy moralnie zobowiązani do korzystania z mediów katolickich i do twórczego zaangażowania w ich tworzenie.

– podkreślił hierarcha.

  1. Irena
    | ID: d6cf8e90 | #1

    Nie jestem przekonana do katolickich mediów.Wymagają większej rzetelności.Mam nadzieje,ze młodzi dziennikarze,którzy konczą studia, spełnią wymagania czytelników.

  2. nowy
    | ID: 38fe01e1 | #2

    Ja nie znam mediów katolickich w Polsce. Bo przecież nie Radio Maryja

Komentarze są zamknięte