Notujemy: Po co Rosji konflikt w Syrii?

Redaktor Obywatelski1

Putin i MiedviwdievW dwóch ostatnich miesiącach ceny ropy naftowej na globalnych rynkach powoli, ale systematycznie rosły – głównie z powodu sytuacji na Bliskim Wschodzie. Musiało to ucieszyć kremlowskich oficjeli: wszak Rosja jest największym producentem tego surowca na świecie, eksportuje ponad 5 mln baryłek dziennie – pisze Marek Magierowski. 

Na początku czerwca baryłka kosztowała ok. 100 dolarów, pod koniec sierpnia – już 115. A 15 dolarów różnicy na jednej baryłce to, jak łatwo obliczyć, 75 mln dolarów więcej wpływających codziennie do rosyjskiej skarbonki. Miesięcznie to już ponad 2 mld dolarów. W trzy miesiące można w ten sposób zarobić na nowoczesny lotniskowiec, 60 nowoczesnych samolotów bojowych, albo można wydać te pieniądze np. na podwyżki emerytur. Same korzyści.

 

Dorzeczy.pl

  1. Irena
    | ID: 60233e2a | #1

    Nasi sąsiedzi nie potrafią spokojnie żyć. Tak ze wschodu jak i z zachodu. Naprodukowali maszyn do działań wojennych czołgów, ,pistoletów,karabinów, i teraz chca sie zabawiać. i patrzec na cierpiących ludzi, bez nóg i rąk z wnętrznościami na zewnatrz.,Sami mężczyżni. Komu to potrzebne,to straszne cierpienie. ? Nie pojmuje,nie rozumie.Żeby mezczyzna jedno dziecko nosił 9 miesiecy pod sercem, w bólach urodził,i kolejne miesiące zaliczył wiele nieprzespanych nocy,to jego myslenie skierowane byłoby na życie.Tutaj się Bóg pomylił,tak mysle..
    Módlmy się o pokój na świecie wraz z papieżem JSw.Franciszkiem,który nawołuje do pokoju.

Komentarze są zamknięte