PiS: Podsumowanie pikiety w Zdzieszowicach

Niezależna Gazeta Obywatelska12

Wojciech KowalskiZarząd PiS w Krapkowicach z satysfakcją podsumowuje pikietę przed Urzędem Miasta w Zdzieszowicach która odbyła się dnia 30 sierpnia 2013. Spełnione zostały nasze oczekiwania wycofania się Burmistrza Zdzieszowic ze słów ”AUTONOMIA DLA ŚLĄSKA” na rzecz bliżej nieokreślonej niezależności gospodarczej.

Wycofanie Burmistrza ze swych słów jest odnotowywane w lokalnych mediach w których aktywnie promowane jest jego nowe stanowisko , aczkolwiek w sposób zawoalowany i mało czytelny dla przeciętnego obywatela , to jednak jesteśmy przekonani że do słów o Autonomii Śląska nie powróci, a to dowodzi że cel polityczny został osiągnięty , co odnotowujemy z satysfakcją i zadowoleniem.

W żadnym razie nie jest w stanie zmienić naszego zdania i oceny , pięcioosobowa grupka zdzieszowickich emerytów „dzielnie dowodzona” przez „rozgrzaną” Panią Radną Zdzieszowic , starająca się agresywnymi i obraźliwymi okrzykami bezskutecznie zakłócić przebieg pikiety.Świadczy to jedynie ze nasza pikieta była celowa i bardzo potrzebna.

Dziękujemy wszystkim obecnym na pikiecie jak też kilku tysiącom nieobecnym mieszkańcom Zdzieszowic którzy w obawie przed odwetem ze strony agresywnie nastawionych urzędników , wspierali nas ze swych domów.Prawdziwa weryfikacja nastąpi w czasie wyborów w przyszłym roku. Prawo i Sprawiedliwość posiada silną reprezentację oraz program , do objęcia władzy w regionie , dla wspólnego dobra wszystkich naszych mieszkańców.

Autor: Wojciech Kowalski, Przewodniczący Zarządu Powiatowego Prawo i Sprawiedliwość w Krapkowicach

 

 1. Irena
  | ID: 1aa2bbb7 | #1

  Niestety,ale trzeba korygować błedne słowa. Bo moga nas,Polaków drogo kosztować.

 2. Eleonora
  | ID: 0315cf3b | #2

  A jaką pan Kowalski ma satysfakcję?
  Że PIS w regionie przez lata nie potrafi doprowadzić do tego, by tacy jak pan burmistrz przestali pełnić swoje funkcje?!
  Że jesteście bandą karierowiczów, wykaszajacych pozytecznych ludzi, po cichu wspólpracujecie ze wszystkimi ( nie wyłączając MN)
  Że posłom tej partii ” Najjasniejsza Rzeplita” przypomina się na miesiąc przed wyborami?
  Proszę powiedzieć ilu ludzi do was się zapisało w ostatnim czasie?
  Nie liczcie za mocno na weryfikację, bo po ostatnich hecach związanych z Ziobrem czy Dudą nalezy wam się dno…

  PS nie staję w obronie burmistrza, ale on od samego początku mówił o autonomii ekonomicznej.
  Pan nie rozumie co pisze….
  I z tym postulatem trudno się nie zgodzić
  Byliście u władzy, doprowadziliście do zatrzymania sprzedaży , chociazby, hut?
  Które są własnością tego samego podmiotu co zdzieszowicka koksownia?
  Teraz wrzeszczycie na człowieka, który skarży się, że zysków nie ujrzą Polacy, tylko londyńczycy i inni….
  Polityka nie jest dla idiotów :(((

 3. Irena
  | ID: 1aa2bbb7 | #3

  @Eleonora Tak,ma Pani racje. Nie dołozono starań aby huty zostały w polskich rekach. Zostały rozdane za bezcen.
  Prosze spojrzec na stronke Nowin Nyskich /nr 36/ .Sa zdjecia z rozbiorki fabryki w Nysie. Wewnatrz widac wyposazenie komputery,biurka jakby kto teraz wyszedł z pracy. A fabryki juz 1o lat nie ma, Niby FSO Warszawa, a właścicielem jest ukraińska spółka. I tak ze wszystkim.Wybrani przez nas posłowie to niestety lenie, głuptasy. Potrafią -,Tylko się obrazać na caaały „świat.” Dobrej nocy.

 4. svatopluk
  | ID: 41ed955e | #4

  Kto sobie pokrzyczał i pomachał flagą? Na to was jedynie stać. Konstruktywna argumentacja i dyskucja z drugą strona to za wysokie progi. Gdzie to burmistrz wycofał sie ze swoich postulatów autonomii Śląska ws. gospodarczych?
  „Tak, pragnę autonomii dla Śląska, ale wyłącznie autonomii ekonomicznej, która pozwoli mieszkańcom godnie żyć – uważa Dieter Przewdzing.” http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130904/HEIMAT/130909797
  O politycznej nie mówił od samego początku.
  Cóż takiego oferuje PiS polskiej prowincji? Jak na razie słyszałem tylko o wymianie tyłków na stołkach.

 5. kominiarz
  | ID: e20ea988 | #5

  @svatopluk
  Stać nas na więcej. Spokojna twoja rozczochrana, jeszcze się o tym przekonasz. Podskakujcie tylko dalej.
  To, że Przewdzing ma rację w sprawach finansowych, to nie znaczy że może sobie bezkarnie szeczekać w ten sposób. O finansach wprawdzie mówił, wielokrotnie użył słowa autonomia, ale jakoś ani raz gospodarcza. Mówił za to szczerze to co mysli i z sercem i to tak mocno, ze aż w tej szczerości dopierd..ił do pieca z Księstwem Warszawskim. Już po samym tym powinien nie być burmistrzem. Ma tylko szczęście, że POpaprańcy rządzą. No i jest jeszcze jeden bardzo ważny szczegół. Cokolwiek by taki Przewdzing powiedział i jak wielką by miał rację, to szwabom się nie wierzy. Nie w tak śliskich sprawach i nie po tym co się słyszało w przeszłości i słyszy nadal od germańskich sługusów. Dlatego jak zabardzo podskoczycie i będziecie szczekać, to wam te mordy ukrócimy. Spokojna rozczochrana.

 6. Irena
  | ID: 1aa2bbb7 | #6

  Ludzie nie szczekają , a ze mówią podniesionym głosem to taki ich spiewajacy sposób wyrazania uczuć, myśli, i racji lub [email protected]

 7. Irena
  | ID: 1aa2bbb7 | #7

  @ P.svatopluk. Wymiana tyłków na stołkach, to tez wchodzi w zakres szeroko rozumianej polityki. To nie jest proste,aby sie dostać na ów stołek.Spróbój.To ciekawe przezycie.
  Co do finansowania gmin,tutaj ma racje Wasz Rodak. Ale to tylko jest racja Trzeba wspólnie wypracować zasady finansowania, miec w rękach aktywa czyli fabryki
  .Póżniej można zaszaleć w „tańcu z gwiazdami,” czego Ci zycze, Dobrego dnia.

 8. svatopluk
  | ID: 41ed955e | #8

  @kominiarz

  no to czekam na ten wasz zamordyzm.
  PRL bis tylko bez telefonu do Moskwy.

  z drugiej strony może warto dać wam szansę byście się i wasze idee do końca skompromitowali.

 9. kominiarz
  | ID: e20ea988 | #9

  @svatopluk
  Ten „twój zamordyzm” rozumiany po germańsku, to obrona polskich, a nie niemieckich interesów bez względu na PRL, Polskę sanacyjną czy jakąkolwiek inną. W każdej Polsce dostaniecie wpier..ol jeśli zaczniecie podnosić na nas rękę. Nie wiem więc dlaczego mielibyśmy się tym patriotycznym obowiązkiem skompromitować. Może w oczach podobnych szubrawców.

  @Irena
  W takim razie Pan Diter Przewdzing w śpiewający sposób wyrażał swoje uczucia wygladając przy tym jak rozjuszony niemiecki bulldog -:)

 10. Irena
  | ID: 1aa2bbb7 | #10

  Nie lubie rasy bul-bul-bulldog.Mijam skutecznie.hej

 11. Irena
  | ID: 1aa2bbb7 | #11

  @ svatopluk.Proszę,zamień słowo zamordyzm na szczerość uczuć.Będzie weselej, radośniej i ciaśniej.

 12. svatopluk
  | ID: 41ed955e | #12

  nie przepadam za eufemizmami.
  lepiej nazwać rzeczy po imieniu.

Komentarze są zamknięte