Marcinkiewicz: Oszustwo i kradzież. To nie reforma OFE. To draństwo

Redaktor Obywatelski13

Marcinkiewicz.orgTo, co wczoraj zaproponował Tusk, to nie reforma. To nie jest rozwiązanie całościowe. To tylko skok na kasę. To draństwo. Poczułem się oszukany i okradziony. Ja bez żadnych wątpliwości zdecyduję się na OFE, bo tam jest realny pieniądz – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były premier Kazimierz Marcinkiewicz.

„Rozmontowanie OFE osłabi PO. Rząd popełnia błąd z błędem. Dziś Tusk nie ma mojego głosu” – dodaje. „PO przestała być siłą dającą rozwój. Oni boją się samego słowa ‘reforma’. To nie jest rządzenie. To chaos. Tusk stracił serce do rządzenia, powinien pomyśleć o znalezieniu następcy” – podkreśla Marcinkiewicz i dodaje, że Tuska mógłby zastąpić… Krzysztof Kwiatkowski.

„Inni potrafią tylko gadać, a Krzysztof Kwiatkowski potrafi pracować. On jest profesjonalistą” – tłumaczy Kazimierz Marcinkiewicz.

 Gość RMF FM uważa, że to, co zaproponował wczoraj prezes PiS, to są  „rozwiązania narodowo-socjalistyczne”. „Jarosław Kaczyński idzie w socjalizm i populizm. To nie doprowadzi do niczego dobrego”-  mówi Marcinkiewicz.

 Partia Marcinkiewicza, Gowina i Kowala?

„Dzisiejsza polityka to chałtura i brak profesjonalizmu. Brak myślenia o Polsce. Coraz częściej myślę o powrocie do polityki. O tym, żeby wrócić i obecną politykę poprawić. Coś by się dało zlepić” – mówi gość RMF FM.

RMF, lz

 1. Krzysio s.
  | ID: 5a3abc79 | #1

  marcinkiewicz – nie wracaj do polityki, zajmij sie Izabell !

 2. Irena
  | ID: f32c9065 | #2

  Chętnie zobaczę pana w polityce.Miał trzeżwe spojrzenie na gospodarke, i zapewne jej nie zatracił.Ma racje.Tusk dokonał Skoku na nasza kasę.

 3. Piotr
  | ID: 60ba3983 | #3

  Bzdura sprzedał Polskę i Polaków za garść funtów – po odejściu z rzadu poszedł pracować do Goldman Sachs jako doradca zaraz potem – spekulanci grali w interesie banków na stratę złotówki – wykorzystując poufne informacje od niego. Poza tym mężczyzna ktory zostawia chora na raka piersi żonę z trojka dzieci dla Izabell to chyba świadczy o nim tez dobitnie. Wg mnie to zdrajca i sprzedawczyk którego nikt nie chce teraz przyjąć…

 4. Irena
  | ID: fdbca786 | #4

  @ Piotr. Witaj.Troche mam odmienne zdanie.Wskaz,który polityk nie popełnił błędu?.
  Nie ma takiego. Ale spojrzenie pana Marcinkiewicza jako premiera,było trafne
  .A co sie pózniej porobiło,gdy pan Kaczyński go zastąpił, to nie było dobre dla Polski.
  Faktem jest,ze jest mezczyzna.Nie znam jego potrzeb erotycznych,ale wiem ze ma ambicje zawodowe.Jest dobrze wykształcony i nadal widze go w polityce.
  Spójrz na innych polityków którzy cudzołożą, a ilu alimenty płaci?? To Ci nie przeszkadza??
  Zastanów sie,czy sprawiedliwie oceniasz.Jeżeli jesteś bez winy,to rzuć kamień -cyt.z Biblii. Patrz,nasz kraj to 98% katolicy.Obserwuj,wokół siebie, jak postępują Daleko im do prawdziwego katolika, bo kradną,obgadują,kłamią. Dobrego dnia

 5. Piotr
  | ID: 2ea56f21 | #5

  Wg mnie to zwykły padalec. Przez niego tysiące osób cierpi i traci co miesiąc pieniądze tylko dlatego że jest zdrajcą interesów Polski i Polaków. Jeśli chodzi o wybaczanie ok – jestem katolikiem i wybaczam mu ale Nigdy nie zapomnę tego co zrobił. Właśnie wszystkie nieszczęścia Polaków polegają na tym że są naiwni i nie pamiętają – trzeba pamiętać i wyciągać wnioski. Poza tym Marcinkiewicz jak i Pawlak (wkopując nas z umową gazową gdzie Tymoszenko siedzi na Ukrainie za to samo w więzieniu) nie prosi o wybaczenie tylko udaje idiotę że to nie i brnie dalej Zero skruchy zero prszepraszam źle uczyniłem.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Goldman_Sachs – proszę zobaczyć kto jest właścicielem
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Spekulacja
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/do;spekulacji;na;zlotym;przyznal;sie;goldman;sachs,125,0,428925.html
  http://www.starnews.pl/poplityka/123/Tak_zyje_Maria_Marcinkiewicz/

  Po przeczytaniu proszę dać znać czy nie zmieniła Pani Ireno zdania ?

 6. Irena
  | ID: fdbca786 | #6

  @ P.Piotr. Ciekawa lektura w linkach zawarta.Jednakże odbieram ją trochę inaczej niż Pan.Pan Marcinkiewicz nie był doradcą,co sam mówi.Nie ma tez zadnego postępowania w tej materii przeciw niemu.Być może,ktoś się odważy postawić go przed sądem z zarzutami przeciwko narodowi polskiemu.Ale dopiero po obaleniu tej władzy.PO -Partii Miłości.pana Tuska.
  Większość kobiet w Polsce żyje ciężko.Cały ogrom problemów spada na kobiety,czego panowie,mężowie,politycy nie chcą widzieć ani słyszeć o codziennych trudach.Pani Maria miała swoje 5 minut w życiu i z nich korzystała. 99% kobiet polskich takich 5 minut nie ma.A zachorować może każdy Więc alimenty,które otrzymuje pozwolą jej dostatnio żyć.Auto limuzyne moze kupić,bo ma pieniądze od byłego męża. Dzieci dorastają,tato pomaga im się ustawić. Moralność w Polsce upadła i nie ma mężczyzn cnotliwych.Do polityki, do rządu trzeba faceta o mocnym,prostym kręgosłupie. Takich jest bardzo mało,bo skręcili na boczne ściezki katolicyzmu i nie przestrzegają przykazań, bo one wymagają Hartu Ducha.
  Proszę pomyśleć,cz ja przypadkiem nie mam racji.Dobrego dnia.

 7. Piotr
  | ID: 2ea56f21 | #7

  Nie nie ma Pani racji i nie rozumiem czemu broni Pan tego pazernego gościa ? Kolega z aresztu mówi mi ze 90 % skazanych twierdzi ze jest niewinna. Naiwność, zauroczenie a może ukryty interes ?

 8. Irena
  | ID: 5d8b20ca | #8

  @ P.Piotr. Tak zgadłeś. Jestem nim zauroczona i pragne przy jego boku naprawiać polskie prawo. Może to i naiwne, ale trzeba miec w sobie duzo miłosci aby kochać…kochać swoją Ojczyzne. Na nic swary głupie, bo i tak zginiemy w zupie -jak to w bajce warzywa rozprawiały.. Mam nadzieje ,ze sprawę jasno naswietliłam.Moje dążenie to nasza wolność, sprawiedliwość i godne zycie wszystkich Polaków.I tych z wiosek,skromnych,pracowitych i takich miastowych jak Ty,tez pracowitych, ale kiepsko myslacych.

 9. Irena
  | ID: 5d8b20ca | #9

  @ p.Krzysio s. Da rade . czas zagospodarować tak,aby i polityką sie zająć i żoną. Nic sie nie martw. To pokaż, co Ty potrafisz
  .Jezeli masz umysł ścisły, to zapewne masz ukończoną politechnike, więc zajmij się Polską.Tutaj , tu i teraz jest wskazana praca, a nie krytyka.Przemyśl moją propozycję.

 10. Piotr
  | ID: 2ea56f21 | #10

  Nie ma jak naprawać Prawo z bezdusznymi ludźmi spuszczającymi swoje rządze i którzy myślą tylko o swoim portfelu :) będziemy mieli doskonałe prawo :)

 11. Irena
  | ID: 5d8b20ca | #11

  @P,Piotr.Pokaz co umiesz.Włącz sie do pracy, a nie tylko krytykuj.Wskaz możliwość,wskaz 100 mądrych ,wykształconych mezczyzn,którzy oprócz gadania cos dla rodaków potrafia Zrobić. Ale,niestety, nasi mężczyżni to słabe nowalijki. bez kręgosłupa. Byc moze i Ty w gronie tej setki bys się znalazł.,skoro we mnie wątpisz. Mam piękną rodzinę i prosty kręgosłup i wierze swoje mozliwości. Jestem otwarta na mądrych,pracowitych i sprawiedliwych A Ty myslisz o porfelu. mnie stawiasz w gronie bezdusznych ludzi ,którzy rządze zaspakajają. Myślisz tak, jak czynisz..Dobrego dnia.

 12. Anonim
  | ID: a3a40cb2 | #12

  ciekawa fraza „rządze” zaspakajają? Charakterystyka męskiego rodzaju… porównująca ich , już po raz drugi w tej dyskusji do sałaty – świadczy o dużym zaangażowaniu Ireny w lansowaniu Marcinkiewicza. Permisywizm Ireny również mnie zaskakuje. O tempora, o mores !

 13. Irena
  | ID: 45a98d60 | #13

  Co za czasy ? Co za obyczaje? Mnie osobiscie, tez nie odpowiadaja. Nie lansuje – wrecz szukam, kogo by wylansować. @Anonim

Komentarze są zamknięte