Ziobro zaapelował do PiS podczas konwencji na Podkarpaciu

Redaktor Obywatelski3

Zbigniew ZiobroPrezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro poparł podczas niedzielnej konwencji partii w Dębicy kandydata do Senatu Kazimierza Ziobro i zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego o uczciwą kampanię wyborczą. Konwencja zgromadziła ponad 500 osób – oprócz posłów, europsłów i senatorów Solidarnej Polski, udział w spotkaniu wziął też poseł niezrzeszony Jarosław Jagiełło.

Konwencja rozpoczęła się od wystąpienia Zbigniewa Ziobry, który przedstawił sylwetkę Kazimierza Ziobry, urodzonego w powiecie strzyżowskim, a wychowanego w Dębicy. „Kazimierz miał odwagę tworzyć drogę wolności, nie dał się złamać SB. Odwaga jest niezbędna dla władzy, a brakuje jej obecnemu rządowi. Musimy zrobić porządek, bo tego wymaga od nas sytuacja w ojczyźnie, a możemy to zrobić tylko za sprawą uczciwych ludzi” – powiedział lider Solidarnej Polski.

Prezes SP przypomniał, że Solidarna Polska proponowała PiS wystawienie w tych wyborach wspólnego kandydata, ale propozycja ta została odrzucona. Zbigniew Ziobro mówił z oburzeniem o kolportowanej w ostatni weekend przez posłów PiS ulotce, na której postawiono znak równości pomiędzy byłym marszałkiem Karapytą a Kazimierzem Ziobrą: „To niegodne. Nie godzi stosować się takich metod wobec ludzi, którzy dowiedli, że walka z korupcją była ich celem. Apeluję do kolegów z PiS – prowadźcie uczciwą, rzeczową kampanię” – mówił prezes SP.

Ziobro zaapelował także bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego: „Jarku, spotkajmy się w poniedziałek po wyborach, spotkajmy się w Warszawie. Porozmawiajmy, co możemy zrobić wspólnie dla Polski i dla Podkarpacia”.

Beata Kempa także skrytykowała brudne chwyty PiS w kampanii wyborczej: „Proszę was koledzy z PiS – tego się nie robi, idźmy w tym samym kierunku, a nie przeciwko sobie”.

Kolejnym mówcą był Tadeusz Cymański. Przypomniał, że Solidarna Polska przedstawiła w sobotę w Mielcu 21 postulatów Nowych Porozumień Sierpniowych, w tym podniesienia płacy minimalnej do minimum 1900 zł. Podziękował również żonie kandydata, Jolancie, za nieocenione wsparcie dla Kazimierza Ziobro.

Poparcie dla Kazimierza Ziobro wyraziła również była burmistrz Jasła, Maria Kurowska, w 2010 roku uznana najlepszym burmistrzem Podkarpacia.

Kazimierz Ziobro podkreślił w swoim wystąpieniu, że wszystko, co robił w życiu publicznym, czynił „dla rodziny i ojczyzny” a nie własnej kariery. Powiedział, że Polska potrzebuje nie herosów, lecz ludzi, którzy potrafią przezwyciężać własne słabości. Jednocześnie zwrócił uwagę, że najwyższym dobrem jest dobro Polski a nie żadnej poszczególnej partii: „Partia nie jest celem, ale środkiem w osiągnięciu celu. Należę do partii, która jest z ludźmi, która widzi problemy rolników, widzi problemy Podkarpacia. Solidarną Polskę tworzą normalni ludzie, którzy chcą zmieniać rzeczywistość i dać szansę, żeby prawica nie była jazgotem nienawiści, żeby prawica jednoczyła wszystkich ludzi, którzy kochają ojczyznę. SP jest jeszcze małą partią, ale 12 apostołów zdołało podbić cały świat”.

Konwencja zakończyła się o 15:00 chóralnym odśpiewaniem „Murów” Jacka Kaczmarskiego.

BP, lz

 1. Irena
  | ID: 76c857e3 | #1

  Jeżeli w sprawach Polski,nie mogą się dogadać panowie Ziobro i Kaczyński co do wspólnego kandydata, to w jaki sposób osiągnąć jedność i siłę.??? Każdy ciągnie kołderke w swoją stronę.

 2. Krzysio s.
  | ID: fd39fff6 | #2

  „SP jest jeszcze małą partią, ale 12 apostołów zdołało podbić cały świat”. Wśród nich był także Judasz. Jakże miano tego apostoła pasuje do niektórych działaczy solidarnej polski …
  „SP” jest jeszcze małą partią…” i niech już tak zostanie !

 3. Irena
  | ID: bb4485f0 | #3

  @ P.Krzysio s. Witaj. Ja to mało politykę rozumię,ale wszelkie wychodzenia członków z danej partii, to osłabia jedność.A w jedności jest siła.I tutaj widze polityków i to panów, i widze tez Judasza,o którym wspomniałeś. Sprawy dotyczą naszej Ojczyzny, To Być albo Nie Być. Sprawy mamy wspólne.I dlatego powinni się dogadać co robić aby Służyć Polsce,która jest na skraju bankructwa. Jako kobieta, inaczej widze świat,który Bóg stworzył.Czyncie sobie ziemię poddaną.. Dobrego dnia.

Komentarze są zamknięte