Z ostatniej chwili: Obama podjął decyzję w sprawie Syrii. Wystąpi o zgodę na interwencję do Kongresu!

Niezależna Gazeta Obywatelska3
083113_videoPrzed chwilą Biały Dom poinformował wszystkich w tym naszą redakcję, że  prezydent Obama podejmie działania ukierunkowane dla użycia wojska wobec syryjskiego reżimu, który użył kilka dni temu broni chemicznej, która to zabiła ponad tysiąc osób – w tym setki dzieci. Obama również,  jest przygotowany na interwencję.

„Po starannym rozważeniu postanowiłem, że Stany Zjednoczone powinny podjąć działania wojskowe przeciwko celom syryjskiego reżimu” – powiedział Obama podczas przemówienia w Ogrodzie Różanym. „To nie będzie otwarta interwencja. Nie będziemy lądować na ziemi. Zamiast tego nasze działania będę ograniczone w czasie i zakresie.”

„Jestem gotów dać taki rozkaz, ale będę starał się uzyskać pozwolenia na użycie siły z przedstawicielami amerykańskiego Kongresu” – dodał Obama.

Oprac. TK

http://www.whitehouse.gov/blog/2013/08/31/president-obamas-decision-syria?utm_source=email&utm_medium=email&utm_content=email235-video&utm_campaign=statement

 1. Herbert
  | ID: 44468249 | #1

  Widzę notowania prezydenta drastycznie spadają, więc trzeba po raz kolejny zbawić świat. Nie przepraszam pierwszy, bo przecież poprzednie interwencje kończą się konfliktami regionalnymi i licznymi morderstwami. Teraz będzie inaczej zwycięży pokój i wszyscy się zbratają. Oczywiście rebelianci po zwycięstwie nie będą się mścili ani wspierali terrorystów, natomiast szariat wyzwoli kobiety i mężczyzn. Parodia.

 2. Irena
  | ID: 82c443d3 | #2

  Pan Obama kiepsko mysli. Zginie mnóstwo cywili.Komu potrzebna śmierć Nie zbawi swiatu błędnymi decyzjami. Nalezy go otoczyć modlitwą i prosić o Dary Ducha Swietego,które sa niezbędne do rządzenia światem.Wiec -Módlmy się.

 3. Irena
  | ID: b31a9d6b | #3

  @NGO.Dzieki za video.Pan MaX Kolonko o Syrii.

Komentarze są zamknięte