Pikieta w Zdzieszowicach już za nami. Przewdzing nie chce ustąpić

Autor Obywatelski20

SAM_0389W piątek 30 września odbyła się w Zdzieszowicach pikieta zorganizowana przez Prawo i Sprawiedliwość, Klub Gazety Polskiej oraz Ligę Obrony Suwerenności. Miała ona związek z tekstem Dietera Przewdzinga, burmistrza gminy, który wprost opowiedział się za autonomią Śląska.

Zdaniem wielu narodowców z województwa opolskiego oraz obserwatorów z zewnątrz, mimo iż zrozumieć można jego frustrację spowodowaną odpływaniem pieniędzy poza województwo, m.in. do Warszawy i Dąbrowy Górniczej, nie może to jednak być powodem do dzielenia państwa. Daniel, członek Obozu Narodowo-Radykalnego, zapytany wprost, odpowiedział:

Nie może być tak, że ktoś pod płaszczykiem problemów ekonomicznych zaczyna domagać się separacji. Pan Przewdzing, nie znający się chyba zbytnio na ekonomii, nie popisał się i powiedział głupotę”.

Sama manifestacja zgromadziła ponad 30 osób, które z banerami i biało-czerwonymi flagami domagały się ustąpienia burmistrza z pełnionego przez niego urzędu.

Wśród nich był Sławomir Kłosowski, poseł z ramienia PiS. Grzmiał:

Pan Przewdzing, jako przedstawiciel urzędu reprezentującego Przenajświętszą Rzeczpospolitą, powinien jej bronić zamiast rzucać hasłami o separacji”.

Głos zabrali także Ryszard Szram z Klubu Gazety Polskiej i Janusz Błaszczyk, przedstawiciel LOS-u. Ich przemówienia były jednak zagłuszane przez zgromadzonych pod urzędem obrońców burmistrza.

To myśmy go wybrali !”, „Mieszczuchy !

– krzyczeli po Polsku zwolennicy autonomii.

Kluczową częścią pikiety było zaniesienie burmistrzowi petycji w sprawie jego ustąpienia ze stanowiska. Manifestację zakończono odśpiewaniem Roty i Mazurka Dąbrowskiego, do którego nie przyłączyli się jednak mieszkańcy Zdzieszowic, za to zrobili to przybyli do tego miasta członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego i Kędzierzyńskiego Centrum Inicjatyw Patriotycznych, którzy jednak nie przyłączyli się do pikiety, tylko stali z boku.

Jak się okazało, nie przeszkodziło to policjantom w cywilu zainteresować się grupą młodych narodowców. Podobnie zresztą było z przedstawicielami lokalnych mediów, którzy raz po raz robili im zdjęcia.

Krzysztof Marcinkiewicz

Video Józef Gorzkowski

 

 1. z Niemodlina
  | ID: 1f18730a | #1

  Praktycznie wszyscy sympatycy MNiejszości głosowali na Donalda T. i Platformę Oszustów, a teraz płaczą, że im źle!! :)

  Sytuacja wycofywania się Państwa Donalda T. z prowadzenia aktywnej polityki gosPOdarczej wywołuje w oczywisty sposób reakcję środowisk zainteresowanych prowadzeniem własnej polityki czego przykładem jest wypowiedź Burmistrza Przewdzinga.

  Gdzie był pan Dieter w ostatnich latach??? Dlaczego kilka lat temu nie skarżył się, że jest okradany przez Warszawę??? Dlaczego przyPOmniał sobie to, akurat teraz, gdy obecna ekipa rządząca chyli się ku upadkowi a wraz z nią Donald T. ?? Czy to zwykły zbieg okoliczności ??

  Widać wyraźny wzrost aktywności V-tej kolumny,po wygraniu wyborów przez wnuka wehrmachtowca, wszelkiej maści separatyści dostali wtedy zielone światło i jasny sygnał – już teraz, teraz można.

  I tak oto wypowiedź pana Przewdzinga idealnie wpisuje się w prowadzony od kilku lat przez MNiejszość współczesny kulturkampf

 2. svatopluk
  | ID: eeac0e7c | #2

  Biedak nie chce ustąpić?
  A kto go wybrał?
  Klub GP czy mieszkańcy gminy Zdzieszowic???

 3. Eleonora
  | ID: 9ba2ddf8 | #3

  hmmm… chyba trudno się z nim nie zgodzić???

  http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130812/POWIAT04/130819922

 4. z Niemodlina
 5. kominiarz
  | ID: 6e5767e0 | #5

  @Eleonora
  Nie daj się ogłupić niemieckim metodom. Oni od lat mają jeden cel ,który konsekwentnie realizują.

 6. Eleonora
  | ID: 9ba2ddf8 | #6

  @z Niemodlina

  Znam to.
  Ale że pana zapytam?
  Czmy różnią się wypowiedzi obu panów.

  Pan burmistrz pragnie jak to ujął autonomii ekonomicznej.
  która ( bynajmniej w jego mniemaniu) zakonczy proces okradania państwa i zubozania społeczeństwa.
  Pan poseł Kłosowski odbiera tę wypowiedź jako ” kwestionowanie konstytucji, unitarności państwa czy nawoływania do secesji”
  Czy pan Kłosowski i reszta PIS zastanawiał się nad łamaniem konstytucji kiedy podpisywał Traktat Lizboński, pozbywajacy nas niezależności wobec jakiś szemranych instytucji europejskich???
  Czy Polska może rządzić się swoimi prawami?
  Czy nie jest tak, że ” nasi” p-osłowie uchwalając jakąś ustawę wpierw sprawdzaja czy jest ona zgodna z prawem UE?
  Jest tak?
  Także, jeżeli szuka pan zdrady- niech pan dobrze się przyjrzy wszystkim dookoła…
  ( hehhh, dooobre! Najjaśniejsza Rzeczpospolita… z poselskich ust…. echhhh, widać wybory już blisko)

  Panie Ryszardzie, czymże jest owa „idea europejska”?
  Pan nie dostrzega rzeczywistości?
  Że każdy polityk w ramach UE po pierwsze dobrze robi własnym obywatelom
  ( choćby sprawy rolnicze)
  A jak dbają o naszą ojczyznę nasze duszeńki- aż nadto widzimy
  I też składali przysięgi” Tak mi dopomóż Bóg” :))

  Humorystycznie już:

  Kto jak nie Poległy Prezydent uznał państewko stworzone na potrzeby USA i zbrodniczej UCK- Kosowo??
  Wojna w Jugosławii jest sprawką wielu, nawet polskich ” patryjotów”
  Pan to wie…..

  Z tymi panami nigdzie bym nie poszła.

 7. Eleonora
  | ID: 9ba2ddf8 | #7

  @kominiarz

  A czyj cel realizują nasze ” elity”?!

 8. Irena
  | ID: 91ea4b6e | #8

  @z Niemodlina. Witaj.Dzieki za link. IPN zarejestrował tegoz Niemca jak wskazałes .
  W dniu 10.7.1987 r. do numeru 33401 w kategorii ZO /Zabezpieczenie Operacyjne/. przez
  RUSW Kedzierzyn Kozle. W dniu 3.11.1988 przerejestrowany na ew.Opole
  Wydz.II WUSW jako OZ. Odnotowany jako członek ORMO ( MOWUSW Opole). Zastanawiam sie tylko, po pierwsze, czym sie przysłuzył Niemiec miejscowości,co jego takim wysokim stanowiskiem zaszczycili, oraz po drugie- skoro w 2010 roku zauwazył, ze z finansami żle się dzieje,że wypływaja ,to dlaczego nie monitował w rządzie PO pana Tuska.
  I tutaj komentarz @kominiarza jest trafny.aby sie nie dać ogłupić. Strumień pieniadza płynie z terenu do Warszawy, a zadania do wykonania i sfinansowania pozostają na dole.,czyli w terenie.Od wielu lat obserwuje Związek Miast Polskich i zastanawiam się,dlaczego milczeli i milczą???

 9. kominiarz
  | ID: 6e5767e0 | #9

  @Irena
  „po drugie- skoro w 2010 roku zauwazył, ze z finansami żle się dzieje,że wypływaja ,to dlaczego nie monitował w rządzie PO pana Tuska.”
  Dokładnie. Nie trzeba być jasnowidzem by dostrzec, że o zupełnie coś innego tutaj chodzi niż finanse. To jest jedynie pretekst do realizacji zupełnie innych celów. Warto tutaj zadać pytanie, kto z mieszkańców Ślaska jest za autonomią, bo mam wrażenie, że jedynie ci zwichrowani w kierunku Niemiec. I tutaj jest cały pies pogrzebany.

 10. Irena
  | ID: 91ea4b6e | #10

  @kominiarz. Witaj. Tak,jak zwykle ,dokładnie” rozebrałes” na cześci pierwsze.Finanse raczej są na boku. Sprytne.Pozdrawiam

 11. Eleonora
  | ID: 9ba2ddf8 | #11

  @Irena

  Odpowiedz mi w którym kierunku zwichrowali się twoi przyjaciele?
  Ot, chocby z miłościwie istniejącej Gazety Polskiej??

  Tak dla humoru- polecam ci artykuł jakiegoś nawiedzeńca, syjonisty w jednym, niejakiego Żurawskiego vel… jakoś tam.

  http://niezalezna.pl/45437-syryjski-poker-polskie-interesy

  Oczywiście ” reżim Assada” posiada całe tabuny broni chemicznej, a USA ( jak zwykle) broni świata i Izraela przed potwornościami, jak miało to miejsce w Iraku czy Egipcie :)

  „Dlatego też celem USA jest „ukaranie Asada”, czyli zademonstrowanie, że ostrzeżeń amerykańskich lekceważyć nie wolno. Tłumaczy nam to scenariusz zapowiadanej operacji, którego istotą jest minimalizacja kosztów – krótki dwudniowy atak na wybrane cele wojskowe – ośrodki dowodzenia, koszary i magazyny broni chemicznej, dokonany przy użyciu pocisków manewrujących (a więc bez ryzykowania życia pilotów). Zniszczenia infrastruktury będą widowiskowe,”

  Będziem mieli ” widowisko” jak zapowiada ” patryjota z GP”

  Oczywiście my nieboraki mamy swoją rozpisaną wcześniej rolę

  „Polska nie ma instrumentów ani potrzeby uczestniczenia w operacji wojskowej w Syrii, powinna jednak poprzeć ją politycznie. Choćby po to, by odrzucić promowaną przez Rosję zasadę, że legalne jest tylko to, na co w Radzie Bezpieczeństwa ONZ zgodzą się przedstawiciele Biura Politycznego Komunistycznej Partii Chin i podwładni pułkownika KGB Władimira Putina.”

  hhehhh, bo światem mają prawo rządzić tylko ci z Waszyngtonu i Tel Avivu.
  Precz z ONZ, precz z Putinem :))

  Ogarnij się chłopie, a ujrzysz rzeczywistość.

 12. Eleonora
  | ID: 9ba2ddf8 | #12

  @kominiarz

  Oj to miało być do kominiarczyka.
  Przepraszam.

 13. Irena
  | ID: 91ea4b6e | #13

  @ Pani Eleonora. Boję się polityków, nb.mężczyzn,którzy nam szykuja zagłade.
  Niezależnie z której części świata polecenia wysyłają. Zły kierunek obrano. Tak to jest,gdy omija sie Pana Boga a zawierza Kłusemu.Pozdrawiam

 14. kominiarz
  | ID: 6e5767e0 | #14

  @Eleonora
  Nie wiem po czym wnioskujesz, że moi przyjacieli to ci z GP. Jeśli czytam art. w jakichś mediach, to nie znaczy, że daje się im manipulować. Pozwól jednak, że nie będę się zagłębiał w sprawy Syrii i nie będę czytał tych pierdoł, bo jakoś mi się ne chce:) Jedni i drudzy mają tam swoje interesy i tylko o to chodzi, a nie o zabitych cywili. No ale Diter Przewdzing nie ma z tym nic wspólnego więc zostawmy Syrię, Obamę i Putina -:)
  W którym kierunku zwichrowani są moi przyjaciele? Czy Polak, patriota może być zwichrowany na Polskę? Jeśli uważasz, że tak, to lepiej nie mów już nic, wszystko jest dla mnie w tym momencie jasne. Słyszałem już tego typu stwierdzenie. No ale cóż, dla niektórych dbanie o interesy własnego kraju to coś niewłaściwego…..
  PS.
  Tak w gruncie rzeczy, to nasz Diter dba o interesy swojej ojczyzny. Tyle, że jakoś inaczej na nią mówi…. Chyba heimat… -:)

 15. z Niemodlina
  | ID: 1f18730a | #15

  @Eleonora

  Wydaje mi się, że z tym syjonizmem to już totalnie Pani odleciała:) Każdy kto napisze coś nie po Pani myśli to już syjonista, albo pewnie agent mossadu :) Całkowicie zgadzam się z tym co napisał pan Żurawski. Nie chce mi się tutaj produkować i uzasadniać dlaczego tak a nie inaczej myślę, to samo tyczy się Burmistrza Zdzieszowic i jego wypowiedzi. Miłego wieczoru.

 16. Eleonora
  | ID: 9ba2ddf8 | #16

  @kominiarz

  Wybacz robaczku, ale na politykę spoglądamy nieco szerzej…
  Bo ci sami posłowie co wrzeszczą ( szczególnie przed wyborami) że „Polska jest najważniejsza”
  Jakoś zaraz potem spolegliwie głosują tak ” jak nalezy”
  zastanów się lepiej, czy nie byłoby właściwiej zorganizować jakąś rozsądną pikietę pod Ambasadą USA, by pokazać swój sprzeciw wobec kolejnej niepotrzebnej i niesprawiedliwej wojny?!
  Bo za nie płacą społeczeństwa, a nie rządy…
  Tak więc koło może się zamykać:
  Społeczeństwa ubozeją, płacąc za urojenia iluminatów czy syjonistów
  A posłowie ochoczo wysyłający swoje wojska, wrzeszczą na jakiś zdesperowanych, niedouczonych urzędasów średniego szczebla.

 17. Eleonora
  | ID: 9ba2ddf8 | #17

  @z Niemodlina

  Oczywiście, że Polską nie rządzą agenci :)
  Mylę się.
  Pan wie co oznacza słowo: syjonista i na czym polega syjonizm?
  Zna pan hasło
  ” Ziemia bez narodu, dla narodu bez ziemi”?!

  Ależ proszę uzasadnić dlaczego ONZ staje się własnością dwóch państw.
  Najbardziej walczących ” o demokrację” jak widać….
  Żałuję, że nie zauważa pan ( i inni) katastrofy chrześcijan na bliskim wschodzie….

  Również życzę miłego wieczoru i świętowania niedzieli :))

 18. kominiarz
  | ID: 6e5767e0 | #18

  @Eleonora
  Oj prawda…. jest dokładnie tak jak mówisz z tym szerszym spojrzeniem na politykę. Nawet taki robaczek jak ja dostrzegam coś więcej niż sprawy finansowe w szczekaniu Ditera. Wprawdzie swoim spojrzeniem nie sięgam aż tak daleko do Syrii i nie jestem tak wprawnym łowcą syjonistów jak Pani, Eleonoro -:) ale wystarczy, że sięgnę za Łabę po niemieckiej stronie i cele naszych mniejszych niemców ze Śląska są widoczne jak na dłoni. Takich Diterów, to sporo pamiętam nawet z czasów dzieciństwa i nic się w ich dążeniach nie zmieniło. Już wtedy poszczekiwali to samo, tylko w ukryciu. Może żeby i Pani to dostrzegła, to oprócz tak szerokiego spojrzenia na politykę przydałyby się szkła kontaktowe? :))

 19. ja
  | ID: c14bab11 | #19

  Zdzieszowice maja około 13000 mieszkancow.
  A tu przyszło ponad 30 :) (było ich na pewno o wiele mniej ale niech wam będzie)
  Och ta rozrywkowa strona!!

 20. Eleonora
  | ID: 9ba2ddf8 | #20

  @kominiarz

  Szkoda, że wcześniej nie dostrzegł pan tego drobnego faktu, ze pan Dieter jest burmistrzem od kilku ładnych lat.
  Teraz pytanie do krzyczącego posła i oburzonego kominiarczyka:
  – co zrobiliście by wprowadzić tu ” polskie” rządy ( czytaj pisowskie)

  Mnie pański sarkazm nie rusza…
  To w końcu pańscy ulubieńcy podczas sejmowej debaty, kolejny raz zakrzykną, że ” to nasza wojna” bo trza bronić Izraela, prawda???
  … i bez szkła kontaktowego widać komu twoi milusińscy służą….
  a że ( dla zmyły) pokrzyczycie na niemców?
  oni mają to w…..:((

Komentarze są zamknięte