Obwodnica Nysy wskazana do realizacji

Autor Obywatelski1

big__drogaMinisterstwo Transportu poinformowało, że wytypowało 11 obwodnic, których budowa miałaby się rozpocząć już w 2014 roku. Spośród obwodnic Opolszczyzny na liście znalazła się obwodnica Nysy.

Nie jest to jeszcze decyzja, jedynie projekt załącznika nr 6 do uchwały rady ministrów, ustanawiającej Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015. Projekt został skierowany do konsultacji społecznych, a postępowanie przetargowe na budowę mogłoby się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Na liście obwodnic do realizacji nie znalazły się inne oczekiwane obwodnice z regionu: Kędzierzyna-Koźla i Niemodlina. Mieszkańcy Niemodlina od lat zabiegają o budowę obwodnicy miasta, wspólnie z mieszkańcami Nysy założyli Regionalny Komitet ds. Obwodnic Nysy i Niemodlina, przeprowadzili w regionie kilka akcji informacyjnych i protestacyjnych. Sukces jest jednak tylko połowiczny, bo wszystko wskazuje na to, że Niemodlin na obwodnicę będzie jeszcze musiał poczekać.

Oprac: MW

  1. Irena
    | ID: d4a9b40b | #1

    Nie łudzmy sie. Obwodnica,póki co nie powstanie. To sa tylko obiecanki,cacanki a…nie dokończe,bo ludzie tutejsi sa rozumni. Tylko usuniecie posłów i obecnego rzadu gwarantuje postęp.

Komentarze są zamknięte