Giertych za ubojem rytualnym

Redaktor1

Giertych _ źródło: Radiownet.plRoman Giertych – adwokat, były wicepremier – stał się pełnomocnikiem Europejskiego Związku Żydów (European Jewish Association) w imię którego ma złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich wniosek, o rozpatrzenie sprawy zakazu uboju rytualnego. Wedle niego, zakaz godzi w podstawowe prawa religijne i wyznaniowe.

Jak podaje portal narodowcy.net, R.Giertych postuluje:

Jako katolik nie mogę nie poprzeć starań wspólnoty religijnej, która od wielu wieków kultywuje w Polsce bez żadnych przeszkód swoje tradycje, a która została postawiona w trudnej sytuacji w wyniku zakazu uboju rytualnego. Mam nadzieję, że Trybunał (a być może jeszcze wcześniej Sejm) pozwoli na to, aby wolność religijna była kultywowana bez żadnych ideologicznych ograniczeń.

Ostatnie wydarzenia związane z zakazem uboju rytualnego, spowodowały liczne kłótnie na gruncie religijnym i kulturowym, pomiędzy Żydami a Polakami. W Polsce po ’89 roku jest około 12 tysięcy członków społeczności żydowskiej (wedle portalu historiazydow.edu.pl).

za: narodowcy.net
MK

  1. Irena
    | ID: d4b2a438 | #1

    Czy mecenas wie,czego chce.??? Myśli sobie,że jak jest wysoki wzrostem to także jest wysoki w rpzumie ?Nic bardziej mylnego.A w jaki sposób ta mniejszosc 12 tysiecy osób dotychczas zaopatrywała sie w mieso w Polsce? To temat zastepczy rzadu Tuska, jeszcze troche cierpliwosci.-upadnie. A mecenas,razem z nim.

Komentarze są zamknięte