Najbliższe wydarzenia w Diecezji Opolskiej, w tym pielgrzymka motocyklistów na Górę Św. Anny

Niezależna Gazeta Obywatelska1

7-CzarnowąsyOdpust ku czci św. Anny. W najbliższą sobotę i niedzielę 27 – 28 lipca na Górze św. Anny odbędą się centralne uroczystości odpustowe ku czci św. Anny – głównej patronki diecezji opolskiej. Sumę odpustową w nadzielę o godz. 11.00 odprawi bp Paweł Stobrawa. Uroczystości odpustowe ku czci św. Anny odbędą się także w wielu innych miejscach diecezji, m.in. w Czarnowąsach i Oleśnie.

1. Pielgrzymka Motocyklistów na Górę św. Anny. W niedzielę 4 sierpnia na Górze św. Anny spotkają się motocykliści. Plakat ze szczegółowym programem tej pielgrzymki zamieszczam w załączniku.

 2. 37. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Do ogłoszeń! W dniach 18 – 24  sierpnia 2013 r. odbędzie się 37. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Wzorem ubiegłych lat wierni pielgrzymować będą w pięciu strumieniach: z Nysy, Opola, Raciborza, Głubczyc i Kluczborka.

 3. System Teleopieki Domowej dla osób samotnych i starszych w Opolu. Urząd Miasta Opola zwrócił się do Biskupa Opolskiego z prośbą o pomoc w upowszechnianiu informacji o systemie Teleopieki dla ludzi starszych, samotnych i nie tylko, będącym uzupełnieniem i wsparciem dla publicznej służby zdrowia. W założeniach system ten pozwoli za pomocą jednego klawisza w telefonie z lokalizatorem wezwać pomoc do osoby, która znajdzie się w potrzebie.

 4. Oferta. Płyty z zapisem konferencji Akademii Damsko-Męskiej. Duszpasterstwo Akademickie Resurrexit informuje, że ukazały się płyty z nagraniami trzech kolejnych konferencji wygłoszonych w ramach opolskiej Akademii Damsko – Męskiej. Akademia Damsko – Męska to realizowany od trzech lat projekt opolskiego Duszpasterstwa Akademickiego Resurrexit. Spotkania skierowane do studentów i młodych małżonków odbywają się w auli Politechniki Opolskiej. Prowadzą je duszpasterze i osoby świeckie zaangażowane na co dzień w szeroko rozumiane duszpasterstwo małżeństw i narzeczonych. Płyty można zamawiać w dziale sprzedaży Wydawnictwa Świętego Krzyża w Opolu tel. 77 4531123, 77 4417155,  e-mail: [email protected]. Osoby indywidualne mogą nabyć płyty na stronie sklep.wydawnictwo.opole.pl , wkrótce także na tolle.pl i mamy nadzieję w wielu innych miejscach w sieci. Osoby indywidualne mogą też zamawiać również płyty pisząc bezpośrednio na adres Duszpasterstwa Akademickiego Resurrexit: [email protected]. Całkowity dochód z płyt jest przeznaczony na działalność statutową Duszpasterstwa Akademickiego Resurrexit. Cena detaliczna poszczególnych wydawnictw to 20 zł / szt.

 

Łączę wyrazy szacunku,

Hanna Honisz

Asystentka Biura Prasowego Diecezji Opolskiej

 1. Eleonora
  | ID: 8550d6e5 | #1

  A ja chciałabym otrzymać płytkę ze spotkania z o. Boshobabą.
  Szczególnie interesują mnie ” Oklaski dla Jezusa”!

  Klaskajcie! Klaskajcie , bo teraz będzie uzdrawiany węch
  Ręce w górę! Teraz uzdrawiani są bezpłodni.
  Pójdą dziś do domu i już nie będą bezpłodni! Brawa dla Jezusa!

  Teraz uzdrawiani są chorzy na raka i na wirusowe zapalenie wątroby. Brawa dla Jezusa!

  Ktoś tu przyszedł na wózku, chce wstać. Jezus teraz uzdrawia osoby , co chodzą o kulach!

  Uzdrawia teraz tych, co zgrzytają zębami podczas snu!

  Brawa dla Jezusa!
  Fala dla Jezusa.
  Największa w Polsce fala dla Jezusa!

Komentarze są zamknięte