Radio Wnet na Opolszczyźnie. Audycja z Głubczyc

Redaktor1

ratusz głubczyce, wikipediaEkipa Radia Wnet w czasie wakacyjnych podróży po Polsce gościła przez dwa dni na ziemi opolskiej. Audycje na żywo, w ramach Poranków Radia Wnet, nadawane były z Brzegu i Głubczyc. W tym drugim mieście radiowców można było spotkać dzisiejszego ranka na rynku miejskim.

Głos zabrało wiele osób związanych z Głubczycami. Pierwszym goszczącym na antenie był wiceburmistrz Kazimierz Bedryj, który przedstawił obecny wygląd Głubczyc oraz lokalną sytuację gospodarczą.

Kolejnym gościem był Wiesław Janicki – maratończyk, działacz społeczny, uczestnik zakończonej przed dwoma dniami wyprawy biegowej na Kresy Wschodnie z okazji 70. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu.  Następnie głos zabrał Ireneusz Węgrzyn, również maratończyk, który przedstawił ideę biegania. O lokalnym piśmie „O wiarę AVE” i istocie pamięci o historii własnego kraju opowiadał Damian Dobrowolski.

Józef Litwin, emerytowany kolejarz, przedstawił sytuację na polskiej kolei oraz jak doszło do likwidacji połączeń kolejowych na ziemi głubczyckiej. O głubczyckiej szkole mistrzostwa sportowego i szczególnych jej osiągnięciach w badmintonie opowiedział Krzysztof Płotek.

Z kolei Piotr Łoboda – gitarzysta z Głubczyc – podzielił się ze słuchaczami Radia Wnet opowieścią o swojej pasji podróżowania związanej z muzyką gitarową.

Ziemia głubczycka słynie z rolnictwa i gleb dobrej jakości. Z tego względu nie mogło zabraknąć na antenie przedstawicieli lokalnej branży rolniczej, wystąpili Krzysztof Gawęcki – prezes TOP-FARMS Sp. z.o.o w Głubczycach – oraz Wiesław Pawłowski – przedsiębiorca z Kombinatu Rolnego Kietrz Spółka z oo.

O głubczyckim browarnictwie i jego miejscu na rynku krajowym i zagranicznym mówił prezes Zakładów Piwowarskich „Głubczyce” S.A. Adam Machalski.

Ks. Michał Ślęczek – proboszcz parafii Głubczyce – przybliżył słuchaczom niezwykłość organów znajdujących się w kościele parafialnym. Przedstawił również swój punkt widzenia na pogarszającą się sytuację demograficzną.

Na antenie nie zabrakło głosu Roberta Galary – współwłaściciela firmy Galmet Sp. z.o.o będącej największym w Polsce producentem ogrzewaczy wody oraz największym zakładem pracy w okolicy, który daje zatrudnienie 600 mieszkańcom Głubczyc.

Jako ostatni przemówił Stanisław Tomczak – przedsiębiorca i działacz społeczny, reprezentant grona mieszkańców Głubczyc, którzy zabiegają o godne upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej w przestrzeni publicznej swojego miasta.

Na zakończenie piosenkę pt. Zachodzi słoneczko zaśpiewał chór mieszany I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach.

W czasie audycji wspomniana została Niezależna Gazeta Obywatelska, której numery specjalne docierają również do Głubczyc.

Program poprowadził Krzysztof Skowroński. Całą audycję z głubczyckiego rynku można odsłuchać na stronie internetowej Radia Wnet.

Marcin Żukowski

  1. Irena
    | ID: 5b6d2a23 | #1

    Mądre audycje.Radio Wnet spełnia swoją misję.Poznalam z anteny ciekawych mieszkańców,którym zalezy na rozwoju Głupczyc i Brzegu.Brawo dla Radia.Powodzenia życzę nam wszystkim Polakom.

Komentarze są zamknięte