Zwycięstwo, gdy przyjdzie, przyjdzie przez Maryję [fotorelacja]

Autor Obywatelski1

Jasna Góra i Rodzina Radia MaryjaDziś na Jasnej Górze już po raz XXI spotkała się Rodzina Radia Maryja. Pół miliona wiernych przybyło do Jasnogórskiej Pani by zamanifestować swe przywiązanie do tradycji Katolickiej Polski. Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem: „Mocni w wierze”. W wierze w zwycięstwo prawdy nad kłamstwem i dobra nad złem. Droga do zwycięstwa nie zawsze jest usłana różami, ale nawet w najtrudniejszych chwilach warto zwierzyć Bogu prze Maryję.

W słowach skierowanych do wiernych zgromadzonych na Jasnej Górze abp. Sławoj Leszek Głódź zwrócił uwagę, iż w dzisiejszym społeczeństwie królują paradoksy, „bo oto rozwodnicy uczą trwałości małżeństwa i jego świętości; złodzieje uczą uczciwości; wrogowie Kościoła, którzy nic nie mają wspólnego z Kościołem, uczą miłości do Pana Boga i do Kościoła, jak należy żyć i postępować.” W takim świecie tym większą rolę odgrywa nowa ewangelizacja, która przychodzi za pośrednictwem mediów katolickich: Radia Maryja, TV Trwam, Naszego Dziennika. Poszukiwanie prawdy w świecie opartym na kłamstwie już nie jest naszą powinnością, lecz staje się potrzebą wypływającą wprost z potrzeby dążenia do wolności. Bo wolność musi być oparta na świadomości zbudowanej na prawdzie.

Specjalne przesłanie do pielgrzymów skierował Ojciec Święty Franciszek:

„Łączę się w duchu z biskupami i wiernymi uczestniczącymi w tradycyjnej pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w Częstochowie. Powierzam was życzliwej opiece Matki Bożej i z serca wam błogosławię.”

Dziś na Jasnej Górze Zwycięstwa spotkała się Polska wierna Bogu, Jego Najświętszej Matce, Krzyżowi i Ewangelii.

Autor: Karina Piechota

  1. Irena
    | ID: cb5cba79 | #1

    Zapewne ten głos ludu w niebie słyszany będzie.Piękne .

Komentarze są zamknięte