Słomka: Refleksja po moim telewizyjnym starciu z Piotrem Gadzinowskim

Redaktor8

słomka

Brutalna interwencja policji w obronie pomnika „wdzięczności” Armii Czerwonej jest przykładem na brak świadomej polityki historycznej. Niedługo minie 90 lat od początku demontażu symbolu rosyjskiej dominacji w Warszawie – soboru św. Aleksandra Newskiego.

Choć świątynia stojąca na Placu Saskim została ukończona w 1912 roku … to nikt rozsądny nie miał wątpliwości, że po 123 latach zaborów nie powinna być symbolem historii. Z rozbiórki w latach 1924-26 uczyniono wydarzenie polityczne i narodowe. Wypuszczono obligacje, aby „dać każdemu Polakowi szansę uczestniczenia w rozbiórce”. Sama rozbiórka była dość skomplikowana i wymagała prawie 15 tys. kontrolowanych wybuchów.

Tymczasem od ponad dwudziestu lat toczy się debata nad pozostawieniem pomników wystawionych przez rodzimych komunistów swoim bohaterom, którzy w 1920 roku i 17 września 1939 roku pokazali zbrodniami Polakom czym jest czerwony totalitaryzm w praktyce. Przez ponad pół wieku po 1945 nasz kraj był i jest usłany mniejszymi czy większymi pomnikami gloryfikującymi zbrodniarzy i okupantów. O ile nikt nie bronił licznych pomników nazistowskich … to pozostawienie jakiegokolwiek pomnika komunistycznego jest efektem braku rozliczenia Jaruzelskiego i setek tysięcy małych jaruzelskich. To „oni” w murach jednostek samorządu terytorialnego marnują miliony złotych na utrzymanie „pamiątek” zamiast wspierać z tych środków cele społecznie ważne, np. dożywanie dzieci w szkołach.

Zburzenie jednego pomnika Dzierżyńskiego w Warszawie nie zakończyło sprawy. W latach 90-tych XX wieku jako katowicki radny doprowadziłem do uchwały rady miejskiej, która nakazywała demontaż pomnika „wdzięczności” Armii Czerwonej na Placu Wolności w Katowicach. 23 lata oczekiwania na realizację aktu prawa miejscowego kończy się moim pobiciem do nieprzytomności przez funkcjonariuszy policji, którzy żyją z podatków wszystkich Kowalskich – również tych bohaterów walki o niepodległość, których szczególnie chroni art. 19 Konstytucji RP.

We wczorajszym programie TAK CZY NIE red. Agnieszki Gozdyry były poseł SLD i współpracownik Jerzego Urbana Piotr Gadzinowski ubolewa nad luksusowymi warunkami obchodów 90-lecia osobowego symbolu totalitaryzmu w hotelu „Hyatt” i wskazuje gmach Sejmu RP jako odpowiednie miejsce dla „czerwonego sabatu”. Kpi i szydzi z ofiar czerwonego dyktatora, któremu apologeci Okrągłego Stołu zapewniają na razie bezkarność.

Gdyby nie ludobójstwo dokonane w Katyniu przez Rosjan, nie ludobójstwo tysięcy Polaków dokonane przez ukraińskie OUN/UPA i tysiące mordów komunistycznych z lat 1944-91 i oczywiście akty ludobójstwa nazistów … trzecie lub czwarte pokolenie inicjatorów likwidacji soboru św. Aleksandra Newskiego na warszawskim Placu Saskim dawno poradziłoby sobie z symbolami „czerwonego totalitaryzmu”. Tymi osobowymi i tymi samowolami budowlanymi, które do dziś szpecą otoczenie w dziesiątkach polskich miast.

Gdy upadnie ostatni symbol komunistyczny, a winy komunistycznych zbrodniarzy zostaną sądownie uznane, wtedy będzie można budować zdrową Polskę. Jeśli taki scenariusz nie podoba się posłowi Gadzinowskiemu … zawsze może wyjechać z innymi towarzyszami do Korei Północnej, Wietnamu lub do Chińskiej Republiki Ludowo – Demokratycznej z wszystkimi komunistycznymi pomnikami w darze od SLD i Ruchu Palikota …  Nie będziemy z tego tytułu płakać …

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-Obóz Patriotyczny,
poseł na Sejm RP I,II,III kadencji

 1. z Niemodlina
  | ID: cbc144a2 | #1

  Podziwiam opanowanie pana Słomki, ja bym tego zdrajcę i pachołka moskiewskiego już dawno potraktował z buta.

 2. Irena
  | ID: 6af7619c | #2

  .Dziękuje za video Pan Słomka Niewiele mogł powiedzieć, bo adwersarz nie dopuszczał do głosu.Pan Słomka powinien mieć ochronę. Zdrowia panu życzę i dziękuję.

 3. obiekt x
  | ID: ecc188bf | #3

  @Irena
  Chyba przed samym sobą, a co do Niemodlina, żeby ciebie ktoś nie potraktował z buta, bo widać że mama za mało cię biła w dzieciństwie. Może jakby ci przyp… raz czy dwa to byś nie miał siana we łbie.

 4. Irena
  | ID: 6af7619c | #4

  @obiekt x Faktycznie, nie byłam bita.,chociaż podobno byłam dzieckiem ciekawym i nader ruchliwym.Wiele rzeczy popsułam, ale tym sposobem,prób i blędów dużo się nauczyłam.
  Co do tematu z video trudno powiedzieć,że panowie mieli równe szanse wypowiedzi.
  Raczej nie…….A,ze pan Słomka w wiezieniu siedział bezprawnie, za wolny kraj,za nas to uważam, jako Polka, że należy się Jemu szacunek i ochrona i wszelka pomoc na jaką zasłużył swoją postawą. Wybacz.ale nie zgadzam się z Twoim bezpardonowym podejściem do Polaka…..Zapewne jesteś z mniejszości narodowej, i wypowiedziami niszczysz mój naród , na co nie masz mojego przyzwolenia .
  Pokaż,w jaki sposób Ty służysz, albo służyłeś Polsce. .Przecież na Ziemi Polskiej mieszkasz,cieszysz się życiem, miłością bliskich.A miłość obcych,takich jak ja, mógłbyś zdobyć ale pod warunkiem,że nie potraktujesz… z buta…co czynisz.w stosunku do pana Adama.pozdrawiam Cię serdecznie i zastanów się co tutaj piszesz.

 5. z Niemodlina
  | ID: cbc144a2 | #5

  @obiekt x

  Jakoś nie było dotąd chętnych do dawania mi ” z buta” :) może się w końcu znajdzie taki ??:) Skąd jesteście towarzyszu i jak wiele macie na sumieniu, że stajecie w obronie kata i jego popleczników?? a może braliście udział w wojnie polsko-jaruzelskiej??? tłumacząc to sobie „mniejszym złem” ?? tak jak wtedy, tak i dziś.

 6. obiekt x
  | ID: cddd1ca1 | #6

  @z Niemodlina

  PŁACĘ PODATKI I DAJĘ PRACĘ OK. 100 OSOBOM WIĘCEJ NIŻ ŚREDNIA KRAJOWA. TO JEST MÓJ PATRIOTYZM. A W RODZINIE MIAŁEM SAMYCH POLAKÓW Z NAPLETKIEM.

 7. z Niemodlina
  | ID: cbc144a2 | #7

  @obiekt x

  To płać uczciwie dalej :) na pozostałe pytania nie muszę znać odpowiedzi, mogę się tylko domyślać. Znam nie takie przypadki.

 8. kominiarz
  | ID: ee753896 | #8

  @obiekt x
  Jakoś nie interesuje mnie Twój napletek ale mam wrażenie, że u Ciebie są raczej wargi sromowe i to wielkości solidnego kebaba ,bo o tak rasową k…. to trudno -:)

Komentarze są zamknięte