Walka rządu Tuska z faszyzmem nasila się

Redaktor Obywatelski5

bau121. Jakiś czas temu napisałem, po paru wypowiedziach premiera Tuska i jego nowego ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, że jego rząd nie dając sobie rady ani z gospodarką ani finansami publicznymi, zajmie się z niezwykłą werwą walką z faszyzmem w Polsce.

Sygnał do tej walki dała blisko rok temu „nieoceniona” w takich sytuacjach Gazeta Wyborcza, uznając ponoć odradzający się w Polsce faszyzm za największy problem społeczny.

Każde wydarzenie, które tylko można było pod to hasło podciągnąć natychmiast trafiało na czołówki tej gazety i powiązanych z nią mediów i nazbierało się tego tyle, że po wczorajszym spotkaniu ministra Sienkiewicza z ponoć niezależnym od rządu Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem, ten ostatni tak się przejął rozmiarami tego zjawiska, że zamierza wyznaczyć w każdym okręgu prokuratorskim jednego, a czasami nawet dwóch prokuratorów, którzy w takich sprawach przez całą dobę będą dostępni dla policji.

Jeżeli więc do walki z faszyzmem zaangażujemy kilkudziesięciu prokuratorów w całym kraju, to czy starczy ich do ścigania pozostałych rodzajów przestępstw, których w naszym kraju jest przecież ciągle bardzo dużo.

2. Przypomnijmy tylko, że pierwsze ostrzeżenie w sprawie odradzania się faszyzmu w Polsce sformułowała Gazeta Wyborcza po Marszu Niepodległości w listopadzie poprzedniego roku.

Wywołane między innymi przez „zamaskowanych policjantów” zamieszki podczas tego marszu, były pretekstem do opublikowania w tej gazecie kilkudziesięciu tekstów o odradzającym się w Polsce faszyzmie.

Później od tematu odstąpiono ale wiosną znowu powrócił on ze zdwojoną siłą, po protestach grup młodzieży na wykładach Magdaleny Środy na Uniwersytecie Warszawskim czy Adama Michnika w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu.

Media próbowały nadać takie podteksty również godnemu pożałowania incydentowi jaki miał miejsce w maju tego roku w Białymstoku, gdzie doszło do podpalenia drzwi mieszkania, w którym przebywało małżeństwo polsko-hinduskie.

Wtedy do Białegostoku udał się nawet nowy minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, który na zwołanej na miejscu konferencji prasowej wołał groźnie „idziemy po was”.

3. Działania rządu uległy nasileniu po zakłóceniu blisko 2 tygodnie temu przez kilkudziesięciu narodowców mającego się rozpocząć wykładu prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim hasłami „precz z komuną”, „Norymberga dla komuny” i „raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, władze uczelni zdecydowały się wprowadzić policyjnych antyterrorystów na jej teren, którzy siłą wyprowadzili protestujących.

Za zaistniałą sytuację natychmiast przepraszał zebranych i wykładowcę prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, a później w jednej z 24-godzinnych telewizji, mówił o młodych mieszkańcach swojego miasta w sposób następujący: „nie będę tolerował nacjonalistycznej hołoty we Wrocławiu”.

Także minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka w specjalnym liście do Baumana napisała „w imieniu całego środowiska akademickiego wyrażam głębokie ubolewanie z powodu zajść jakie miały miejsce na Uniwersytecie Wrocławskim” i dalej „jest mi szczególnie przykro, że dotknęło to właśnie Pana Profesora, jednego z najbardziej cenionych współczesnych uczonych”.

Również premier Tusk rozmawiał na ten temat z ministrem Sienkiewiczem, a na konferencji prasowej o głównych ustaleniach tej rozmowy mówił tak: „będziemy się starali razem z MSW, a także innymi instytucjami państwa, twardo egzekwować prawo szczególnie wobec tak zorganizowanych grup, bo dzisiaj one mogą się wydawać jeszcze mało groźne, choć ja uważam, że jest to wstęp do poważnego nieszczęścia”.

4. Od wczoraj wydarzenia jeszcze bardziej przyśpieszyły. Niezależny od rządu prokurator generalny wyznaczy kilkudziesięciu prokuratorów w całym kraju, którzy będą zajmowali się tylko i wyłącznie walką z faszyzmem.

Być może w okresie wakacyjnym ta walka trochę przycichnie ale stawiam dolary przeciwko orzechom, że na jesieni im bardziej rząd nie będzie dawał sobie rady z rządzeniem, tym bardziej zdecydowana będzie walka z faszyzmem.

Zbigniew Kuźmiuk

Poseł PiS

 1. z Niemodlina
  | ID: 255986d4 | #1

  Reżim Donalda T. nie wiedział jakie zarzuty POstawić zatrzymanym Patriotom z Wrocławia ( tym którzy uratowali honor miastu Wrocław zakłócając spotkanie z bandytą Baumanem ) więc wymyślono, że będzie zarzut za „raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę” jako…..nawoływanie do przestępstwa!!!!!!!!!!!!!!! Wniosek jest taki, należy natychmiast zakazać śpiewania hymnu polskiego, a szczególnie ” co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy” :) :) :)

 2. kominiarz
  | ID: 0a821362 | #2

  @z Niemodlina
  Haha dobree :D
  Mój dzisiejszy wpis na facebooku: „Kupiłem naszywki (biało czerwone) – czy jutro z TVN dowiem się, że promuję faszyzm?”
  No i właśnie w tym kierunku to wszystko podąża… Mam nadzieję,że Tusk przejedzie się po własnym g…. ,bo tak to jest jak władza za bardzo przegina.

 3. ely
  | ID: cb5d1700 | #3

  Oglądałam 04.07.2013 w telewizji POLSAT wywiad z prof.Hartmannem. Byłam zdruzgotana wszystko co jest w Polsce mu się nie podoba szkoła bo jest nacjonalistyczna, kościół bo jest nacjonalistyczny, młodzież, starcy , wszyscy Polacy to nacjonaliści. Tu są nasze korzenie, tu rozgrywała się nasza historia, tu umierali nasi bohaterowie w walce o niepodległość ojczyzny, tu umierali nasi najblizsi- my nie mamy innej ojczyzny. Pan Hartman ma Polskę , ma Izrael. Uknute słowa faszyści skierowane do patriotów, z drugie strony bezkrytycznie zaprasza sie do polskich uczelni i gloryfikuje osoby, które z własnej woli po wojnie walczyli i mordowali polskich patriotów. Czy ja mieszkam jeszcze w Polsce czy juz nie. Wujek mojej mamy zginął w obozie koncentracyjnym, brat cudem przeżył 2 obozy Gross Rosen i Dachau. Jestem przywiązana do polskiej historii, do polskiej tradycji jestem więc nacjonalistka, faszystką wg obecnie od 6 lat panującej doktryny.

 4. z Niemodlina
  | ID: 255986d4 | #4

  @ely

  Tacy właśnie jak Hartmann,Szczuka czy Seweryn Blumsztajn z gazety wyborczej tworzyli trzon UB w latach 40-50. Pojęcie żydo-komuna nie wzięła się ot tak sobie. Prawda jest taka,że Żydzi szczególnie od 1939r bardzo negatywnie zapisali się w polskich kartach historii. Zdecydowaną większość sędziów i prokuratorów w czasach stalinowskich stanowili Żydzi, wydali tysiące wyroków śmierci lub długoletniego więzienia na polskich Patriotach. Wiernie służyli sowieckiemu okupantowi, wszystko co ma związek z Polską i polskim patriotyzmem bardzo ich drażni. Co ciekawe, mam wrażenie, szczególnie w ostatnich latach, śledząc wypowiedzi niektórych Żydów z Polski,USA i innych części świata,że oni uważają Polaków za większych antysemitów z Niemców! :) Czy słyszał kto, aby np. w New York Times’ie Żydzi oczernili Niemców czy wspierających holocaust Francuzów ??

 5. z Niemodlina
  | ID: 255986d4 | #5

  @z Niemodlina

  Teraz dopiero zauważyłem :) zrobiłem kilka błędów powyżej, ale mam nadzieje,że się rozczytasz :)

Komentarze są zamknięte