Opolscy harcerze przygotowują się do udziału w obozie

Niezależna Gazeta Obywatelska1

ZHP OpoleW ubiegły piątek na ulicy Krakowskiej w Opolu można było zauważyć tłumy harcerzy. To tam, turniejem o„Złoty Kamyk”, sprawdzającym wiedzę na temat postaci Aleksandra Kamińskiego, członkowie Hufca ZHP Opole- Miasto rozpoczęli swoje spotkanie.

Harcerze świętowali w ten sposób nie tylko zakończenie roku, ale przede wszystkim oficjalne rozpoczęcie obozu harcerskiego. Zła pogoda na szczęście nie pokrzyżowała planów organizatorów i gra odbyła się zgodnie z planem.

Zadaniem uczestników, zgromadzonych w tak zwanych patrolach, było dotarcie do 5 punktów znajdujących się w różnych miejscach centrum miasta, a następnie rozwiązanie czekających tam na nich zadań.

Po grze uczestnicy wraz z kadrą wzięli udział w apelu. Niestety, ze względu na złe warunki atmosferyczne, kolejny punkt programu musiał ulec zmianie. Zamiast planowanego ogniska, odbyło się spotkanie na sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 11.

Tam nastąpiło podsumowanie gry. Udział w niej wzięło 107 uczestników w 14 patrolach. Zwycięski Złoty Kamyk zdobył patrol z 6 Opolskiej Puszczańskiej Drużyny Harcerskiej „Amistad”.

Spotkanie miało także na celu wyżej wspomniane oficjalne rozpoczęcie obozu harcerskiego.

Uczestnicy dowiedzieli się między innymi, jaki ekwipunek należy zabrać na harcerski wypoczynek. W tym roku pojadą oni na bazę obozową w Mielnie-Unieściu. Wyjazd planowany jest na 4 sierpnia wieczorem.

W 2-tygodniowym obozie udział weźmie 180 uczestników i 30 członków kadry.

Autor: Dominika Hebda, Koordynator Zespołu Promocji i Informacji Hufiec ZHP Opole- Miasto

  1. Irena
    | ID: c6dd82a9 | #1

    Obozy harcerskie to była lekcja życia.Tak wspominam. Dobrze,że w tym chaotycznym 20-leciu nie zatracono ducha zucha i harcerza.

Komentarze są zamknięte