Poseł Kwiatkowski: Ustawa śmieciowa jest nielegalna

Redaktor Obywatelski1

opole smieciUstawa, której przepisy zaczęły dziś obowiązywać została uchwalona już jakiś czas temu. My tej ustawy jako Prawo i Sprawiedliwość nie popieraliśmy, ponieważ wydawało nam się, że ona może wprowadzić chaos w życie polskich samorządów – pisze na stronie niezależna.pl poseł PiS Adam Kwiatkowski. 

Skierowaliśmy ustawę do Trybunału Konstytucyjnego mówiąc o tym, że niektóre z jej zapisów są naszym zdaniem niezgodne z obowiązującym prawem – dodaje polityk.

Jednocześnie widzimy, że w bardzo wielu miejscach w Polsce koszty wywozu śmieci dla zwykłych mieszkańców drastycznie wzrosły. Ta ustawa miała upraszczać, w jakimś sensie powodować uszczelnienie systemu wywozu nieczystości. Nie tak miało być, bo można się było spodziewać zmniejszenia obciążeń mieszkańców – kończy poseł PiS.

Cały teksy ukazał się na stronie niezalezna.pl

 

lz

  1. Irena
    | ID: 10c27310 | #1

    Poseł PiSu wypowiada sie jakby w parlamentarnych pracach nie brał udziału. A przecież to jest cały proces legislacyjny,który głosowaniem jest zakończony. Wg mnie to marnowanie czasu przez posłów ,na wszelkie posiedzenia komisji,skoro nie skutkują uchwaleniem dobrego prawa.
    Niebagatelną rolę odgrywają prawnicy opiniujący projekty,Korporacje prawnicze ,mówiąc brutalnie „trzymają za pysk”. A wierzyłam ze pan Gowin wszelkie korporacje rozwiąże. Wprawdzie pan Gowin jest szybszy od przeciągu,ale w tym konkretnym przypadku mnie zawiódł.

Komentarze są zamknięte