Myśl ministra Rostowskiego ws. OFE

Redaktor Obywatelski1

rostowskiNaprawdę nie rozumiem, czego boją się OFE. Jeżeli są przekonane, że mają dobry produkt, to powinny się cieszyć z możliwości dobrowolności- powiedział w jednej z rozmów minister finansów Jacek Rostowski. My też nie rozumiemy… 

Rostowski powiedział, że na rządzie ciąży konstytucyjny obowiązek zapewnienia emerytur obywatelom, którzy przez cały okres gromadzili środki głównie w 80 proc. w ZUS i w relatywnie małej proporcji w OFE.

Emerytury muszą być skutkiem całości składek, które były wpłacane przez całe życie, przez cały okres pracy emeryta. Nie możemy się zgodzić na skok w niewiadomą przyszłość, w której pozwalamy na to, że bliżej nieokreślone firmy będą proponowały ludziom emerytury.

– mówił minister.

To wspaniałe, że minister tak bardzo troszczy się o emerytury wszystkich Polaków! 

W środę ministrowie pracy i finansów zarekomendowali przekazanie do konsultacji społecznych trzech propozycji zmian w systemie emerytalnym oraz propozycję wypłat emerytur z Otwartych Funduszy Emerytalnych. Zdaniem autorów rekomendacji zmiany – bez względu na to, który wariant zostanie wybrany – korzystnie wpłyną na wysokość emerytur, zapewnią dopływ środków do gospodarki.

si,lz

  1. Irena
    | ID: 17b0e8b2 | #1

    Jacusiu!!!! jaki jesteś kochany i zatroskany o Emerytury Rodaków. !!!!!!! Wara od naszych składek.

Komentarze są zamknięte