Jaka będzie przyszłość sądu w Głubczycach?

Redaktor Obywatelski1

sądJak donosi Radio Opole – sąd w Głubczycach nie spełnia kryteriów, które zaproponował w specjalnej ustawie prezydent Bronisław Komorowski klubom PO i PSL. Według prezydenckiego projektu sądy rejonowe mogłyby wrócić tam, gdzie mieszka co najmniej 60 tysięcy osób i rozpatrywanych będzie 7 tysięcy spraw w głównych wydziałach.

– Kryteria, które mają decydować o tym, w jakich miejscowościach sądy zostają przywrócone, w pewien sposób dyskryminują mniejsze gminy – mówi na antenie Radia Opole  Józef Kozina, starosta powiatu głubczyckiego.

RO, lz

 

  1. Irena
    | ID: 1a55a3f7 | #1

    Można by się zastanawiać, co ma na myśli pan prezydent.Być może, zaproponuje takie ustawodawstwo,że sądy nie będą potrzebne. Bo tak np. -pracodawcy będą terminowo płacili po 3000,-netto/m-c., nadgodziny będą płacone o 100% więcej, urlop udzielany zgodnie z kodeksem. itd. Wówczas Sąd Pracy – nie będzie potrzebny. To jest taka mżonka .Życie pokaże,kto miał rację, czy pan prezydent,czy też mieszkańcy z odległych wsi,miast i miasteczek.Gospodarka musi się rozwijać a nie zwijać.Pracujący człowiek na etacie z godną pensją nie będzie biegał po sądach z roszczeniami.Skupi się na pracy i rodzinie.I o to chodzi.

Komentarze są zamknięte