Gowin: Dotkliwa porażka. To kara za arogancję PO

Redaktor Obywatelski1

Jarosław Gowin koliber orgDotkliwa porażka PO w Elblągu to kara nie tylko za arogancji władzy lokalnej, ale także dowód na to, że wyczerpuje się polityka biernego administrowania Polską. Jesteśmy w stanie wygrzebać się z tego dołka, musimy jednak zmienić sposób uprawiania polityki. Musimy przypomnieć sobie, że jesteśmy partią obywatelską, a nie częścią tzw. klasy próżniaczej – mówi Jarosław Gowin w Kontrwywiadzie RMF FM.

„To nie są łatwe czasy. Jesteśmy pokiereszowani, a Tusk nie jest cudotwórcą, co widać po sondażach”  – dodaje.

Jarosław Gowin twierdzi, że ma szansę wygrać starcie z Donaldem Tuskiem. Jako przykład podaje walkę Dawida z Goliatem.

Gowin twierdzi, że martwią go doniesienia o zbliżeniu Donalda Tuska i SLD. „Tak jak dziś w Elblągu, wszystko zależy od PSL. Na koalicję PO-PSL musimy chuchać i dmuchać” – apeluje gość RMF FM.

„Obecny system finansowania partii skompromitował się. Zapewnienie jawności wydatków, to minimum” – mówi Gowin i dodaje, że zakupy takie, jak garnitury dla premiera powinny być finansowane z „budżetu kancelarii a nie partyjnych pieniędzy”.

 „Tani populizm zawsze wychodzi bokiem. Państwo musi być oszczędne, ale nie dziadowskie” – dodaje.

RMF, lz

  1. Irena
    | ID: ec4571b1 | #1

    Nasze państwo jest dziadowskie. !!!!!!!Zobacz pan,panie Gowin te liczne” Zbiórki” na głodne dzieci – w sklepach ustawiono wózki na zbiórke zywnosci o długoterminowym okresie przechowywania nastepnie , na szlachetna paczke pod skrzydłami pani prezydentowej, na aparature medyczna z panem Owsiakiem i orkiestrą dla podtrzymania emocji, Wg pana to jest panstwo oszczędne?? Kpiny z rodaków pan urzadza !! A ja wierzyłam,że kompetencje wykorzystasz dla dobra narodu na zmiany w tym usuniecie wszelkich Korporacji Teraz odejdz z polityki,zostaw miejsce młodym rodakom.Zastąpią doskonale. Bardzo w młodych wierzę.

Komentarze są zamknięte