TVP spełnia potrzeby wybranych widzów, czyli jak na ignorancji budować propagandę

Redaktor5

Maciej Kałek_1Wczoraj w wiadomościach TVP została ukazana sonda, w której Pani redaktor z uśmiechem wyczytała, iż ludzie stanowczo cieszą się z tego, iż serial „Nasze matki, nasi ojcowie” został puszczony w publicznej telewizji.

Przypominam, iż serial ten ukazuje żołnierzy III Rzeszy, jako normalnych, „muszących” walczyć po stronie Hitlera ludzi, zaś żołnierzy AK ukazuje jako zatwardziałych antysemitów…
Szkoda tylko, że Pani redaktor nie pokusiła się, aby zrobić drugą sondę, lub żeby przed zrobieniem obecnej sondy, zadać parę pytań sprawdzających… Z wiedzy historycznej. Ciekawe, ile spośród tych parudziesięciu procent, które cieszyło się na ten serial w TVP, wie w ogóle kim byli żołnierze AK, NSZ, czy w ogóle czym był przedwojenny ruch narodowy. Wiedza społeczeństwa jest w tym względzie na tak niskim poziomie, że pytanie ludzi na ulicach, co uważają na temat serialu o faktach historycznych, o których NIC nie wiedzą, zakrawa na idiotyzm, a na pewno na perfidną manipulację.
Jest jednak nadzieja. Nie każdy Niemiec ma zatwardziały łeb. A na pewno mądrzejszy, niż wielu naszych – berliński prawnik złożył już w tej sprawie donos do prokuratury:

Po zapoznaniu się z tą sprawą, z tym filmem doszedłem do wniosku jako prawnik, że sprawa jest warta skierowania do niemieckich organów ścigania. Niemieckie przepisy dotyczące zniesławienia, oszczerstwa itd. dają możliwość skarżenia.

Może warto, byśmy i my złożyli podobny wniosek, ale wobec zarządu TVP?

Póki co jednak – TVP siedzi dumne z radości, bo przecież „tego chciało społeczeństwo”. Doskonała robota, Panowie! A na przyszły sezon polecam puścić kolejny miły serial. Może o dobrym zabijaniu katolików? Cóż, na pewno społeczeństwo też tego chce. Taki margines, który możecie wypytać.

Maciej Kałek
www.facebook.com/Narodowykatol

 1. z Niemodlina
  | ID: 1c3f0d63 | #1

  Chcecie zobaczyć jak pozytywnie o antypolskim, szkalującym żołnierzy AK niemieckim filmie wyPOwiadają się czytelnicy NTO, to zobaczcie sobie forum pod tym tematem ( póki jeszcze cenzor nie usunął moich wpisów )
  http://forum.nto.pl/nasze-matki-nasi-ojcowie-niemieccy-historycy-uznaja-zarzuty-polakow-wobec-filmu-zdf-za-sluszne-t93895/

 2. | ID: e9ca0222 | #2

  Nasi Panowie – nasze wpadki
  http://gazetaobywatelska.info/blog/showEntry/473

 3. Polak
  | ID: a66c5ea9 | #3

  Ten serial to podłość – ale mając tak spolegliwego Sikorskiego nic nie da rady zrobić !

  Widać co robi Dworak z TV Trwam – tylko przedterminowe wybory ukrócą kłamstwu łeb !

 4. Irena
  | ID: c4ba2690 | #4

  Nie wywoływać wilka z lasu -mówi stare porzekadło.Zabijanie katolików moze stać sie faktem,bo diabeł nie śpi. W naszej telewizji z rozumu nie korzystają,. Mózgi małe
  Ale zastanawiam się,kto imiennie odpowiada, za emisje filmu , który nas obraza.??

 5. Maciej K.
  | ID: 363ef3b0 | #5

  Pani @Irena – odpowiada imiennie Juliusz Braun, prezes TVP. Oraz R.Sikorski, za spierniczenie polityki historycznej.

Komentarze są zamknięte