Sto osób przerwało wykład komunistycznego aparatczyka prof. Baumana [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska42

bau9Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczorajszy wykład stalinowskiego aparatczyka- prof. Zygmunta Baumana na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, rozpoczął się od skandowania i okrzyków licznych nacjonalistów polskich, zgromadzonych na sali.

Kibice WKS Śląsk, działacze NOP, a także ONR i MW – w sumie około stu osób przybyło 22 czerwca do sali wykładowej UWr przy placu Uniwersyteckim, gdzie zapowiedziano wykład prof. Zygmunta Baumana. Kiedy prezydent miasta Rafał Dutkiewicz przedstawił zgromadzonym gościa, na sali- wypełnionej w tym dniu po brzegi- rozległy się gwizdy i głośne okrzyki: „raz sierpem raz młotem, czerwoną hołotę”, „precz z komuną”, „Dutkiewicz, kogo zapraszasz?”. Nacjonaliści rozwinęli transparenty i przez ponad kwadrans nie dopuszczali do głosu nikogo z prezydium spotkania, w tym też czerwonego ze złości prezydenta miasta, który w końcu wezwał na pomoc policję, zgromadzoną licznie w budynku.

Jak było do przewidzenia, funkcjonariusze prewencji oraz antyterroryści wkroczyli na salę demonstracyjnie licząc na wywołanie spodziewanego efektu. Zapanowała groteskowa atmosfera. Jedna część sali zdziwiona, a druga rozbawiona. Za stołem prezydialnym purpurowy Rafał Dutkiewicz, obok w ateistycznym niebycie Zygmunt Bauman, nad którym czuwał ochroniarz; po bokach sali dziennikarze, na samym początku lewactwo wszelkich odmian różu i czerwieni, a przy wyjściu spychani przez dawne ZOMO narodowi aktywiści.

Całość akcji trwała około 30 minut. Mimo rozkazów małego łysego jegomościa w czarnej marynarce, policja nie była wstanie wszystkich zatrzymać, aby wylegitymować. Towarzystwo po opuszczeniu budynku uniwersyteckiego bardzo szybko rozproszyło się po mieście. Z wykładu, chwilę później czmychnął sam Rafał Dutkiewicz, udając się w stronę ratusza.

Zygmunt Bauman jest typowym przedstawicielem swojego pokolenia- środowiska żydokomuny. W 1939 roku uciekł do ZSRR. Tam pracował w NKWD. Po utworzeniu Ludowego Wojska Polskiego został politrukiem. Następnie kariera w KBW. Od dziewiętnastego roku życia konfident Informacji Wojskowej. Do 1968 roku członek PPR/PZPR. Wydarzenia marcowe otworzyły mu drogę do światowej kariery. Dzięki Gomułce, Zygmunt Bauman rozpoczął naukowe tournee po świecie, m.in. Tel Aviv, Londyn. Po 1989 roku powrócił do Polski jako autorytet i guru wszelkich odmian lewactwa.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz w wydanym oświadczeniu stwierdził między innymi: „(..) nie będę tolerował jakichkolwiek neofaszystowskich, nacjonalistycznych zachowań”. Nie przeszkadza mu to jednak tolerować stalinowskiego funkcjonariusza, który ze swojej przeszłości uczynił powód do dumy. Czyżby Rafał Dutkiewicz chciał tym sposobem zapewnić sobie dozgonne miejsce po prawicy syna Ozjasza Szechtera na warszawskich salonach?

Autor i fot.: Tomasz J. Kostyła

 1. Polak
 2. kominiarz
  | ID: 50ae8e2a | #2

  Wielkie brawa dla chłopaków. Gonić dziadów na zbity pysk.

 3. Polak
  | ID: e40e713f | #3

  Jeszcze parę lat i stary komuch zdechnie

 4. z Niemodlina
  | ID: 1b62339a | #4

  Zatrzymano 15 Patriotów, postawiono im zarzuty, grozi im kara więzienia lub grzywna do 5tys. złotych.

 5. RW Wrocław
  | ID: c129910b | #5

  Oprócz kibiców Śląska i działaczy NOP, ONR i MW byli jeszcze przedstawiciele Ruchu Wolności, oraz osoby niezrzeszone, oburzone obecnością na Uniwersytecie Wrocławskim enkawudzisty i sługusa UB czyli po prostu patrioci.

 6. obiekt x
  | ID: 6ecf0bc2 | #6

  Bydlaki a nie patrioci, Berea dla nich albo do razu pod ścianę, bo oni ze swoimi przeciwnikami by zrobili to samo. Świnie z pedalskim nalotem.

 7. svatopluk
  | ID: 974ac6a3 | #8

  Czy „patrioci” nie potrafią argumentować werbalnie i walczyć swoimi racjami?

 8. z Niemodlina
  | ID: 1b62339a | #9

  @obiekt x

  Z dedykacją dla was towarzyszu!

  http://www.youtube.com/watch?v=QO5K0q8zGc4

 9. ely
  | ID: c45fcfaf | #10

  Ciemna przeszłość profesora – słuzył w NKWD, współpracował z WSI

 10. Irena
  | ID: d40198fc | #11

  Nie było informacji z kim mają się spotkać studenci ???.Kto im taką niespodziankę w osobie profesora zafundował? Czyżby pan Dutkiewicz ? Komu zależy aby studentów polskich pałowano? ??? Smutne.

 11. Eleonora
  | ID: 91f5aa1c | #12

  Najciekawsze jest to, że taki Dudkiewicz traktuje Wrocław jak swój folwark:

  „Po usunięciu protestujących Dutkiewicz przeprosił naukowca za całą sytuację. – Nie będę tolerował nacjonalistycznej hołoty w swoim mieście – podkreślił prezydent.”
  Czy Wrocław jest jego własnością?!
  Choć z drugiej strony, czego można spodziewać sie po takim bucu, który Dalajlamę tytułuje ” Jego świastobliwość”:)))

  http://www.youtube.com/watch?v=-pXk5ls3vo8

 12. piotr
  | ID: 86f108f1 | #13

  HOŁOTA nie PATRIOCI!

 13. Irena
  | ID: d40198fc | #14

  @P.Piotr. Czy dorosłym ludziom,jakim są studenci pan Dutkiewicz ma prawo narzucać swoje „mądrości”??? Czy polskich studentów można nazywać – Hołotą -,jak piszesz?
  To jest krzywdzące.
  @ P.Eleonora. Dzięki.Nie znałam p.Dutkiewicza .Dobrze wiedzieć.Pozdrawiam.

 14. piotr
  | ID: 86f108f1 | #15

  Po Pierwsze: – kim są ” STUDENCI” – odpowiadam: dziś nie są już wyznacznikiem żadnego szczególnego poziomu intelektualnego, ani etosu. Niskie kryteria rekrutacji albo ich brak = masowość i zaniżenie poziomu. ( żeby dostać się na mój kierunek w 1999 musiałem pokonać 10 osób)
  Dziś mało kto nie studiuje. Dlatego ” polski student” = everyman. I TAK – też często jest to hołota. Mam 34 lata i widzę zatrważająco poziom kultury i obycia wśród obecnych „polskich studentów”.

  Po Drugie: nie mnie oceniać człowieka na którego wykładzie doszło do tych incydentów. To starzec i tak niewiele mu zostało. Kto jest wierzący WIE że będzie rozliczony ze swoich występków. Mnie bulwersuje natomiast łysa, ziejąca agresją hołota zasłaniająca narodowo-wyzwoleńczymi hasłami. To NIE JEST patriotyzm a zwykły bandytyzm. Ciekawe czy byli by tacy twardzi gdyby przyszło im żyć w tamtych czasach.

  po Trzecie: TAK. XIII Dalaj Lama jest „jego świątobliwością”. – patrz wikipedia albo inne ambitniejsze źródło.

 15. obiekt x
  | ID: 0a315106 | #16

  Dla buddystów jest święty, ale dla Niemodlina czy Ireny jedynym świętym esjt interes światowida, kasa rydzyka i spadający kaczorek

 16. Irena
  | ID: 7f02db23 | #17

  @ obiekt x. Ty przeinaczasz moje treści.Nie kwestionowałam „jego świętobliwości”, mnie interesuje,czy studenci wiedzieli kto będzie gościem. Masz obsesje na punkcie ojca Rydzyka.?Jego kasa pochodzi ze składek Polaków z kraju i zagranicy.Jeżeli na oczy widzisz i masz dobry słuch, to masz szanse zobaczyć inwestycje w Jego wykonaniu i usłyszeć dobre słowo, na antenie radia,które bardzo by się Tobie przydało. Więc posłuchaj Radia Maryja – za darmo. Nie wiem,co to jest” spadający kaczorek”.Kazdy człowiek wymaga szacunku,równięż Ty,chociaż małostkowość , buta,i obrażanie, przemawia przez Ciebie.
  Moja dobra rada – Popracuj nad sobą. Wiem,że to trudne,więc siły życzę.

 17. Irena
  | ID: 7f02db23 | #18

  @P.Piotr. Zgadzam sie z Toba w kilku kwestiach.Teź pokonywałam 13 kandydatów aby indeks zdobyć.Na studia dostali się najlepsi a i tak 30% wykruszyło sie .Wiec i teraz poziom studiów w tym studentów jest różny. Ale, czy wstęp na wykład, nieznanej wczesniej osoby profesora, mieli tylko studenci? Czy tez było to otwarte spotkanie.Nie mnie oceniać czy pan Dutkiewicz słusznie postąpił przyprowadzając na wykład byłego z WSI ?Mamy młodych,mądrych Rodaków,mamy w kim wybierać aby posłuchać ciekawego i merytorycznego wykładu.Szkoda,że pan Dutkiewicz z nich rezygnuje.Cóz,sam sobie laurke wystawił.

 18. z Niemodlina
  | ID: 35cfa45a | #19

  @obiekt x

  Widzę,że w wydarzenia z Wrocławia wmieszano już nawet o.Rydzyka i Kaczyńskiego :) :) a gdzie inni faszyści ??? :)

  Zygmunt Bauman był aktywnym funkcjonariuszem stalinowskiego reżimu, z bronią w ręku walczył z Żołnierzami Niezłomnymi,czyli polskimi Patriotami i podziemiem antykomunistycznym, w latach 1945-48 pod pseudonimem „Semjon” współpracował z Informacją Wojskową, jako oficer polityczny Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.Można by jeszcze wspomnieć o przynależności do Komsomołu,PPR i PZPR, służbie podczas wojny w NKWD, tej samej NKWD, która mordowała Polaków w Katyniu i innych miejscach kaźni. Jeżeli dla was osoby, które krytykują takich Baumanów to „hołota” „idioci” etc. to kim wy jesteście ??????????

 19. z Niemodlina
  | ID: 35cfa45a | #20

  @piotr

  Co ty bredzisz, a jak dziś nazwać absolwenta wydziału historii Uniwersytetu Warszawskiego, który mówi, że polska konstytucja była druga w Europie,a podczas wizyty we Francji, mówi,że ” Polska i Francja były od początku do końca sojusznikami w czasie drugiej wojny światowej”!!!!! gdy tymczasem jak wiadomo rząd francuski do 1944r współpracował z Hitlerem, robi rażące błędy ortograficzne, nie za podstawowych zasad savoir-vivre!!!!

  Mnie bulwersuje natomiast fakt,, że takich Baumanów zaprasza się na polskie uczelnie!! że takiego Baumana traktuje się jak autorytet!!! paranoją jest rzucać obelgi na chłopaków, którzy konkretnie i bez ogródek wyrazili to co myślą o takich osobach!!!

  To tak jakby zaprosić kogoś z SS czy Luftwaffe na wykłady do Izraela!!! PARANOJA!!

 20. obiekt x
  | ID: 0e2a0e96 | #21

  Baumana wywalono z KBW w 1953 r. z powodów politycznych, został do niego wcielony wraz z cala czwartą dywizja piechoty, rozkaz to rozkaz. Był w pionie propagandy, to rzeczywiście rola, ze hej, zaś w ZSRR służył w milicji, która podlegała pod NKWD. To tak jakby karać milicjanta z drogówki, za to, że służył w zbrodniczej formacji.

  Nie krył się z pracą w organach,stwierdził, że ponosi za to pełną odpowiedzialność, już został wyrzucony z kraju jako Żyd przez faszystów spod znaku Moczara, pisał wiele o totalitaryzmach, o ich zbrodniczym charakterze.

  Tak więc szczekanie debili spod znaku NOP, ONR (obie organizacje zostały zdelegalizowane przed wojną jako niezgodne z polską konstytucją i wrogie Polsce) go nie ruszy, bo swoim późniejszym życiorysem zmazał tą kartę.

 21. kominiarz
  | ID: 50ae8e2a | #22

  Bydło i hołota to tacy jak obiekt x i Piotr na czele z Baumanem. Możecie sobie podać ręce. Tylko urządzajcie sobie wiece i pogadanki we własnym gronie , a nie wciągajcie w to innych normalnych i zdrowych na umyśle Polaków. Dla was w dedykacji słowa znanej piosenki – „Czerwone skurwysyny”
  http://www.youtube.com/watch?v=wCcCjOohSMw

 22. z Niemodlina
  | ID: 35cfa45a | #23

  @obiekt x

  Ten zbrodniarz walkę z Żołnierzami Niezłomnymi porównuje do współczesnej walki z terroryzmem!!!! Czynnie zwalczał podziemie niepodległościowe za co został odznaczony krzyżem walecznych!! NIGDY NIE UZNAŁ,ŻE SŁUŻBA W KBW BYŁA BŁĘDEM!!!mało tego, kilka lat temu w wywiadzie do „Guardiana” stwierdził, że „oferta partii komunistycznej na rozwiązywanie ówczesnych problemów była najlepsza”!!!!!!!! To,że rząd PO odznaczył go w 2010r orderem gloria artis a teraz wraz z SLD broni tego „autorytetu” przed „nacjonalistyczną hołotą” nie oznacza, że nagle ten człowiek ma być poważany i szanowany!!! To wierny sługa zbrodniczego i totalitarnego systemu!! Typowy przykład przedstawiciela żydo-komuny przywleczonej tutaj na sowieckich bagnetach!!!

 23. obiekt x
  | ID: 73d1384a | #24

  Dla Was synki tekst piosenki: Pomioty komuny na winklach siadają, czego nie rozumieją, reagują agresją.

  Teraz po 60-70 latach macie czelność pyskować, czemu nie byliście mądrzy kiedyś. A bo skakaliście z jajka na jako.

 24. Anonim
  | ID: f63ee1a4 | #25

  @obiekt x
  A to, że z całą rodzinką wyjechał do ZSRR po agresji sowieckiej na Polskę jeszcze w 1939 roku też jest dla ciebie normą? Przecież to było takie oczywiste – polski obywatel został ciepło przyjęty u naszego wschodniego sąsiada zaraz po zakończeniu działań wojennych a potem został milicjantem w Moskwie od 1943 roku, przecież to nic nagannego, stalinowska milicja podległa NKWD składała się zapewne z samych porządnych ludzi. ZSRR dał mu szansę rozwoju i pozwolił godnie wejśc w dorosłe w życie. Setki tysięcy Polaków, które w tym czasie znalało się wtedy na terenie ZSRR też mogło pójśc tą drogą. Prawda?

 25. Tadeusz z Piły
  | ID: ad07115b | #26

  Do czego to doszło !!! Po co były te poświęcenia i walka z systemem, który najczęściej upokarzał i zniewalał swój naród. a dziś takie ścierwa żydowsko- komunistyczne, które odgrywały w nim jedne z głównych ról stają się autorytetami obecnych władz…

 26. z Niemodlina
  | ID: 35cfa45a | #27
 27. z Niemodlina
  | ID: 35cfa45a | #28

  @Anonim

  Jest dokładnie jak piszesz, ale co tam, my jesteśmy tylko „synkami skaczącymi z jajka na jajko”. Setki tysięcy Polaków nie miało tego szczęścia co Bauman, w nieludzkich warunkach zmuszani byli w tym czasie do niewolniczej pracy, umierali z głodu, chłodu i wycieńczenia na Syberii, lub zabijani byli strzałem w tył głowy w wielu miejscach kaźni tylko dlatego,że byli Polakami. Jak inaczej dziś reagować ?? Jeżeli widzimy tę zdradę na każdym kroku i POddańcze i antyPOlskie działania szajki z PO!! To są właśnie skutki nierozliczenia komuny, która dziś, a szczególnie za rządów Donalda T. i mafii z PO coraz śmielej POdnosi swój parszywy łeb!!

  Przypominam jutro o godz. 18.00 w Opolu spotkanie z panem Sławomirem Cenckiewiczem!!

 28. Irena
  | ID: 7f02db23 | #29

  Kulisy manipulacji. nr 3 @ P. z Niemodlina- dzieki.Pozdrawiam

 29. Irena
  | ID: 7f02db23 | #30

  @ P.Tadeusz z Piły. Przywiało Cię na południe.To dobrze, Tutaj,przy takich jak @z Niemodlina i @kominiarzu nabędziesz wiedzy uniwersyteckiej. Oczywiście plus autorzy tekstów.Pozdrawiam.

 30. Jacek
  | ID: d790dd50 | #31

  Syrena (90.149.35.***) przedwczoraj, 21:14 Zgłoś nadużycie
  To jest jakis niesamowity chichot historii ubecki funk i NKWDowski agent wyklada o ETYCE! I to w kraju gdzie wciaz odkopuje sie z dolow smierc jego bezimienne ofiary. A moze by go zaprosic na Kwatere na Laczce?

  Taki tekst jest tu:
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/56471-zarzuty-zaklocenia-spokoju-i-porzadku-dla-przerywajacych-wyklad-prof-baumana-groza-im-grzywny-a-nawet-ograniczenie-wolnosci

 31. 25 czerwca 2013, 03:23 | #1
 32. 25 czerwca 2013, 18:07 | #2
 33. Anonim
  | ID: 7f74e1d9 | #32

  z Niemodlina :
  Zatrzymano 15 Patriotów, postawiono im zarzuty, grozi im kara więzienia lub grzywna do 5tys. złotych.

  wolskich idiotów, a nie patriotów, mylisz dziadu pojęcia

 34. Anonim
  | ID: 7f74e1d9 | #33

  z Niemodlina :
  @Tadeusz z Piły
  Polecam! http://www.youtube.com/watch?v=qjQ92MyO_Io

  hejke to ta co obsługiwała świętojebliwego kurtykę?

 35. petel
  | ID: 7f74e1d9 | #34

  bojówkarze małego jarka pokazali na co ich stać

 36. petel
  | ID: 7f74e1d9 | #35

  z Niemodlina :
  @obiekt x
  Z dedykacją dla was towarzyszu!
  http://www.youtube.com/watch?v=QO5K0q8zGc4

  hejke? to ta co za teczki z ipnu obsługiwała świętojebliwego kurtykę?

 37. kominiarz
  | ID: 50ae8e2a | #36

  @z Niemodlina
  Dzięki za linka. Lubie takie rodzynki wrzucać na fejsa -:) No a co do niektórych postów tutaj , to nie wiem czy śmiać się czy płakać….. Nie mogę pojąć ,że tak zryto Polakom mózgi. Tylko czy to Polacy……? Może potomkowie żydowsko komunistycznego ścierwa , jak to Tadeusz z Piły napisał.

 38. mira
  | ID: 58a32abe | #37

  Co się można spodziewać tu w witrynie tumanów i rasistów, antysemito, kłamców, ludzi jeśli tak was można nazwać z rynsztoku, którzy są umysłowo niedorobieni na coś lepszego to się wyżywają tu, tylko to pokazuje na świecie jacy Polacy są banda bałwanów a to tylko mały procent takich jak wy co psuje opinie 90% normalnych inteligentnych Polaków.Az wstyd się przyznać ze się jest Polakiem przez bałwanów jak wy Chamy!!

 39. Irena
  | ID: 999d2fc6 | #38

  @ P.mira. A kogo zwiesz „Wy Chamy”. Co masz na sumieniu,że cyt.”wstyd się przyznać,że się jest Polakiem” kon.cyt. Trzeba tylko być właściwym człowiekiem.Ja nigdy i nigdzie nie wstydziłam się,że jestem Polką.Jestem dumna,że tutaj żyję,mieszkam ale ubolewam ,że nie potrafimy się nawzajem szanować.Popracuj trochę nad sobą.A może Cię ktoś skrzywdził??Serdecznie pozdrawiam.

 40. z Niemodlina
  | ID: 27cb726f | #39

  @mira

  Ja w przeciwieństwie do ciebie, nigdy nie wstydziłem się,że jestem Polakiem, zaPOmniałeś jeszcze dodać „faszystów” Bauman po wojnie też tak nazywał swoich przeciwników! Jesteście na przegranej pozycji, młodzi Polacy wybierają dziś polskich Patriotów, ku ich pamięci organizują marsze lub inne wydarzenia w całym kraju, to ich nazwiskami nazywane są kolejne ulice i skwery. To oni wygrali, a nie Bauman i jemu POdobni dzisiejsi Targowiczanie.

 41. kominiarz
  | ID: 50ae8e2a | #40

  @Irena
  Myślisz ,że „mira” to jeden z tych biednych pokrzywdzonych? No ja rozumię,że zły dotyk boli i zostawia ślad ale żeby aż tak komuś na psychę siadło….. -)

  @mira Przykro mi ,że ktoś cię tak bardzo okaleczył. Nie jestem mściwy ale w Twoim imieniu bedę walczył z lewactwem ,pedalstwem i pedofilstwem w tym kraju skoro sam już się do tego nie nadajesz. Biedactwo… Kurcze ,żeby przez tyłek komuś tak mózg uszkodzić… Ajjjj… Normalnie aż nabrałem motywacji ,żeby w tym kraju porządek zrobić.

Komentarze są zamknięte