Poseł Zieliński: W państwie Tuska wszystko wolno

Redaktor Obywatelski1

poseł Jarosław ZielińskiKoniec z przyznawaniem stanowisk za kolesiostwo. Tu trzeba będzie spełnić odpowiednie kryteria. Otworzymy drogę awansu dla dobrych policjantów – z byłem wiceszefem MSWiA, posłem PiS Jarosławem Zielińskim rozmawia Łukasz Żygadło. 

Poseł Zieliński w rozmowie z Łukaszem Żygadło wyraźnie wskazał, kto ponosi winę za obecny stan policji:

Jest takie znane powiedzenie, że „ryba psuje się od głowy”. Jeżeli w policji dochodzi do patologicznych zachowań, które w żaden sposób nie są karane, a dotyczą komendantów policji, to na niższych szczeblach tej formacji, odbiór takiego przesłania jest oczywisty. To jest ewidentne przyzwolenia na tego typu działania.

Mówi również jak PiS zamierza rozwiązać problemy w służbach:

Uważamy, że należy wyciągać wnioski ze złego zachowania. Dlatego każdy, kto będzie nadużywał swojego stanowiska, kto będzie przekraczał standardy działania w służbie, będzie całkowicie i natychmiast z niej eliminowany. Policja musi być czysta. Policjanci, którzy są uczciwi, którzy dobrze wykonują obowiązki będą nagradzani. Wtedy będzie dobry klimat do pracy w policji i podkreślam – koniec z przyznawaniem stanowisk za kolesiostwo. Tu trzeba będzie spełnić odpowiednie kryteria.  

Cały wywiad można przeczytać w najnowszym numerze ogólnopolskiego tygodnika Warszawska Gazeta, który jest do kupienia w Salonikach Prasowych kolporter.

Warto również zamówić prenumeratę, a dokonać tego można TUTAJ

lz

  1. Irena
    | ID: f7499567 | #1

    Wprawdzie, krew nie woda , ale moze uda się poskromić rządze zmysłowe policjantów.Zapewne będą się pilnować i nie dadzą się złapać.

Komentarze są zamknięte