Tortowy miernik wymiaru sprawiedliwości

Redaktor14

IMG_0990Dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie w czasie posiedzenia w sprawie zdolności Czesława Kiszczaka do udziału w procesie w sprawie jego przyczynienia się do masakry na KWK „Wujek” doszło do protestu Zygmunta Miernika, który „potraktował” sędzię Annę Wielgolewską tortem. Jakie były motywy? Rozmowa NGO z protestującym.

NGO: Panie Zygmuncie, dzisiejsze informacje prezentowane PAP i TVN sprowadzają Pana protest z tortem na sprawie Kiszczaka do wybryku. Gazeta Wyborcza grzmi ustami sędziego Celeja z tegoż sądu o skandalu. Dziwię się, dlaczego nie reagowali wcześniej, widząc przed salą rozpraw Adama Słomkę, który znany jest z zakłócania porządku na salach sądowych – komentuje Marek Celej dla GW. Co Pan na to?

Zygmunt Miernik: Moja odporność wywodzi się od pał ZOMO. Przeżyłem więzienia komunistyczne to przeżyję i te jej poczwarki. W czasie Stanu Wojennego byłem jako działacz pierwszej Solidarności internowany. Wtedy miałem świadomość, że do Związku przyszło na rozkaz sporo elementu (agentów), który mieli za cel „rozrobienie” idei nakreślonych przez lidera KPN Leszka Moczulskiego w „Rewolucji bez rewolucji”, tj. na przykład wolnych związków zawodowych. Doradcy o zabarwieniu jak się okazało apologetów „ludzi honoru” uczynili Kiszczaka i Jaruzrelskiego twórcami rzekomej zmiany z 4 czerwca 1989 roku. „Świętuję wesoło” – acz przez łzy 4 czerwca ’89 – zgodnie z orędziem prezydenta Komorowskiego. Ja świętuję zmowę, a on … Ja pokazując, że się nie zgadzam z parodią i dyspozycyjnością sędziów III RP. Adam Słomka w styczniu 2012 roku dał przykład tego, że nie ma się czego bać. Nie boją się w Hiszpanii, Egipcie czy Syrii protestować przeciwko łamaniu zasad sprawiedliwości społecznej – ja też mogę domagać się realizacji art. 2 Konstytucji RP. Mi bliżej do pierwszej Solidarności, Solidarności Walczącej czy KPN.

NGO: Nie obawia się Pan represji, np. więzienia?

Zygmunt Miernik: Bądźmy poważni. Działałem w Hucie Katowice. Wtedy groziła nam śmierć. Dziś, gdy Kiszczak spokojnie może robić zakupy i remont domu letniskowego decyzja sędzi Anny Wielgolewskiej nie jest wyrazem jej niezawisłości, a politycznego zamówienia. Psychiatrzy mogli … co najwyżej … stwierdzić aspołeczne skrzywienie Kiszczaka – bo … jak można przeciwko Polakom kierować Polaków. Ale skoro można pobić ze skutkiem śmiertelnym strzelając – jak uznał w sprawie Wybrzeża ’70 ten sam warszawski sąd – to działa w oparach absurdu. Mój „artystyczny” performance – zresztą po zdjęciu „łańcucha” przez sędzię to demokratyczny protest. Prezydent Bush uchylił się przed butem, ale nikt logicznie myślący nie ścigał zbyt długo autora tamtego protestu.

NGO: Gazeta Wyborcza donosi, cyt. „(…) policjanci zaczęli spisywać dane fotoreporterów i kamerzystów, by w ten sposób zdobyć dowody ataku. Jak oświadczył nam jeden z policjantów, dochodzenie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej sędzi prowadzi policja z komendy na warszawskiej Woli (…) Reporter „Gazety” był świadkiem, jak sędzia po umyciu się i przebraniu ordynowała, że należy zawiadomić policję i prokuraturę”. Boi się Pan?

Zygmunt Miernik: Policja na zlecenie sądu może sobie prowadzić co chce. Dla przykładu Leszek Moczulski ma od 14 lat proces lustracyjny. 29 czerwca nastąpi jego ponowna odsłona. Warszawscy, niezlustrowani sędziowie nie potrafią skończyć grillowania więźnia politycznego PRL, który siedział 7 lat. Za to Kiszczak z nieprawomocnym wyrokiem jest wolny … jak dewizowy emeryt z generalskiej emerytury i nie skazany. Zestawmy tysiące pokrzywdzonych i skazanych w Stanie Wojennym działaczy NSZZ „Solidarność”, NZS, KPN, FMW z procesami WRON, Wujka, Wybrzeża … No… skandal. Zaprzeczenie art. 2 i 19 Konstytucji RP. Z Rywinem, Sawicką, Muchą i całą zgnilizną efektów zmowy Okrągłego Stołu na torcie! Przepraszam na czele.

NGO: Część prawicowych publicystów zarzuca Panu przekroczenie w dzisiejszym proteście dobrego smaku …

Zygmunt Miernik: Nieco zapomniany i nieżyjący Stanisław Helski potraktował Jaruzelskiego cegłą. To był prezent od milionów zakrzyczanych ofiar PRL. Dziś korzystam z zachodnich wzorców. Sędzia nie jest nieomylną. Skoro mimo naszego protestu – mojej opinii w postaci tortu – wyrażonej w imieniu nowego środowiska Ruchu Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „NIEZŁOMNI” sędzia-skandalistka zawiesza sprawę Kiszczaka … to znaczy, że nasz protest spłyca się i jak za komuny sprowadza się do powiedzenia „pluć, a ktoś udaje, że deszcz pada”.

Dziękuję za rozmowę.

Autor: Jan Akowski, Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

ngo-BB-270x123

 1. krannk
  | ID: 35f2d074 | #1

  Bravo!!! Na Pana procesie ja rzucę!
  Pozdrawiam,
  krannk.

 2. ro
  | ID: f4ad5ce5 | #2

  Powinniśmy częściej sięgać po społeczne metody nawracania osób publicznych. Pomysł z tortem jest przedni – mam nadzieję, że wykonawca wyroku nie ucierpi zbytnio. Warto by także odkurzyć zapomniany jednoślad dla aroganckich urzędników, prezesów, salonowych dziennikarzy.

  Dobrą bronią byłoby „zlokalizowanie” takich osób w ich prywatnym środowisku. Przecież mają sąsiadów, krewnych, chodzą do sklepów, restauracji… Gdyby jakiś niezalezny dziennikarz przeprowadził na przykład wywiad z sąsiadami takiego sędziego, który wydaje „kontrowersyjne” wyroki. Zapytał, co o nim sądzi? Albo z prokuratorem. Dzieci bym nie mieszał, ale kogoś dorosłego z rodziny – czemu nie? Bez napastliwości, ale tak żeby do tych „Nietykalnych” zaczęło docierać, że ta ich nietykalność nie jest wszechmocna.

 3. michal1969zagan
  | ID: 3127ada2 | #3

  @ro
  Ty w tej ekstazie chyba nie pojmujesz o czym w ogóle mowa..
  Ta nietykalność to dla ciebie prawo do śledzenia?
  Puknij się w łeb..

 4. Irena
  | ID: 731f8f2b | #4

  @ P.ro Popieram…..Taki dobrosąsiedzki ratunek dla duszy…. Wszechmoc i nietykalność jest zarezerwowana dla Najwyzszego. ,czego nie potrafią zrozumieć w tzw.wymiarze sprawiedliwości a własciwie…. to … w wymiarze niesprawiedliwości.

 5. lepszy
  | ID: d2506869 | #5

  Zdaje się, że tylko żałosny krzykacz o IQ rzodkiewki, któremu nie zależy na Polsce może w ten sposób znieważyć POLSKIEGO SĘDZIEGO! Ciekawe czy pan taki własnie jest.

 6. ppiotrowski
  | ID: dd879722 | #6

  @lepszy
  Jaki to polski sędzia jak wydaje wyrok przeciwko Polsce – PAJACU!
  A IQ rzodkiewki to ty masz! skoro nie rozumiesz działań sędziego!!!

 7. 7 czerwca 2013, 00:49 | #1
 8. | ID: d584368a | #7

  Jeśli władza sądownicza od 33 lat jest głucha, to trzeba ją przywołać do porządku. Mieszanie heppeningu z zamachem na praworządne państwo jak twierdzi KRS jest żartem z nas wszystkich. To zwykła propaganda. Co do szacunku dla sądu, to przykro mi, ale go nie posiadam nawet za 1 grosz. Mogę się nie zgadzać z metodami, bo dla Pani sędzi na pewno nie było to przyjemne, ale ruch należy od 30 lat do władz. Mam pytanie, gdzie byliście posłowie, sędziowie i prokuratorzy ; jak pijany prokurator z Bielska -Białej zabił człowieka, a barbarzyński sąd go uniewinniał. Gdzie byliście jak pseudo – biznesmen fałszował 500 faktur VAT, a bielski sąd prowadził proces 12 lat zwracając mu nawet śmieszną kaucję, gdzie byliście jak mafia paliwowa z Katowic w komplecie dostała zwrot kaucji za kilkuset milionowe przekręty? Czemu wtedy nie narzekliście? Gdzie byliście jak bielski biznesmen fałszował 500 faktur VAT na kwotę 14 milionów zł i pomimo prawomocnego wyroku 5,5 lat pozbawienia wolności nie został jej pozbawiony, bo bielski sąd – sekcja wykonawcza nie robi NIC . A co powiecie na to, że ING Bank Śląski bezkarnie fałszuje umowy rachunku bankowego klienta i tworzący fikcyjne dowody i jest bezkarny od 12 lat? Czemu więc ING Bank Śląski chroni prokuratura i sąd? Kto ma z tego korzyści materialne? Przestańcie robić z nas nieświadomych głupków! Będę wspierał Z. Miernika. Dlaczego? Bo sami zmuszacie ludzi do takiego postępowania! To Wasz, a nie Z. Miernika wina.

 9. Coroner
  | ID: 23cf4fbf | #8

  Ten pan jest idiotą a nie opozycjonistą!

 10. doktor Polski
  | ID: ca3f9f05 | #9

  Sędzia z pokolenia asesorów sądowych, została sędzią bo jej tatuś był sędzią .Wyrok zapadł zanim rozprawa się zaczęła. TORTÓW W SKLEPACH POWINNO BRAKOWAĆ.

 11. z Niemodlina
  | ID: f72c1d61 | #10

  @Stow. Przeciw Bezprawiu

  Zgadzam się w 100%, jednakże dla odmóżdżonych medialnym jadem sączącym się z TVN czy GW pan Miernik stał się wrogiem nr 1 ( no może nie 1, ale gdzieś pomiędzy panem Kaczyńskim a panem Macierewiczem ) Każdy kto ośmiela się krytykować PRL-bis i jego nieudolne,skorumpowane i POstkomunistyczne organa nazywany jest przez lewicowo-liberalnych oszołomów „idiotą”, „faszystą”, „wywrotowcem” etc. ale dokładnie tak samo władza ludowa 30 lat temu określała swoich wrogów, dziś zakłamanego uszatego rzecznika junty pseudo-generała bardzo dobrze zastępują tabuny samozwańczych głosicieli „mądrości” wychowanych na przekazie POstkomunistycznych koncernów medialnych, co widzimy po wpisie niejakiego Coroner’a.

 12. Irena
  | ID: 6a664ffc | #11

  @ z Niemodlina. Taka jest prawda,jak piszesz. Mają nas za idiotów. Trzeba się buntować …Polecam felieton pt. „Bunt przeciwko mongolskim rządom jest rzeczą słuszną” Nr 23 Nowiny Nyskie, autorstwa pana Sanockiego. Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu powstało dla pokrzywdzonych rodaków, a jego działalnosc …wspiera Rodaków , zastraszonych wręcz bezradnych wobec przemocy Sądów i im podobnych instytucji.
  A czy to są polskie instytucje ?? to trudno potwierdzic.

 13. k.c.
  | ID: 0a906b78 | #12

  Bohaterski atak na kobietę od tyłu. Brawo!

 14. Irena
  | ID: 46e72294 | #13

  @ k.c. Niestety.Od półwiecza Polską rządzą mężczyżni.To oni stanowią prawo w tym o wymiarze sprawiedliwości. A ustanawiane prawo ma celowe luki prawne.Można je wykorzystać w przeróżny sposób.To,że nie osądzono przestępców powoduje agresje.W tym wypadku „Słodką”
  Nie powinno to mieć miejsca,nawet gdyby to był sędzia-chłop.
  Zbrodnie powinne byc osądzone a kary wymierzone. Nie jestem zwolennikiem zamykania w celi.Lepsze,bardziej wychowawcze byłoby np. zakucie w dyby i umiejscowienie na srodku rynku.,bo skazany miałby kontakt z otoczeniem. Albo prace na rzecz społeczna.Ale politykom tak jest wygodnie i nic sie nie zmieni dopóki nie nastąpi przewrót.I to krwawy przewrót.

Komentarze są zamknięte