Oddaj krew – uratuj życie! 13 czerwca na UO

Redaktor4

wampiriadaNiezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Opolskiego organizuje „Wampiriadę”, czyli studencką akcję krwiodawstwa, która będzie połączona z możliwością rejestracji w Krajowym Banku Dawców Szpiku.

Zapraszamy 13 czerwca w godzinach od 10:00 do 15:00 do Studenckim Centrum Kultury (ul. Katowicka 95, Opole).

Wszyscy krwiodawcy, poza standardowym pakietem regeneracyjnym, otrzymają poczęstunek, gadżety i kupony, m.in. kupon na darmowego, kręconego loda świderka od klubu Drake, 10% rabatu do Miran Kebab oraz kupony rabatowe do Coffee Cat.

Serdecznie zapraszamy, bo każda kropla jest ważna.

Informację przekazała Barbara Ząbek – koordynatorka akcji

 1. Irena
  | ID: 47db1f65 | #1

  Akcja społeczna jak najbardziej wskazana, Można uratować życie. Ale zastanawiam się,dlaczego nie ma odpłatności. W krajach Unii,do której też należymy, za litr oddanej krwi to 40 euro płacą.

 2. Wołyniak
  | ID: ab2f5dab | #2

  Pani Ireno, honorowe krwiodawstwo charakteryzuje się tym właśnie, że jest honorowe. Przy odpłatności byłby to zwykły handel, bez podpinania szczytnej idei. 40 euro to nie małe pieniądze, ale mnie, jako krwiodawcy wystarcza w zupełności świadomość, że swoją krwią mogę uratować czyjeś życie. To jest droższe od pieniądza.
  Krew to życie. Czy można handlować życiem?

 3. Czytacz
  | ID: 1d06d87f | #3

  Odkąd mnie po wypadku krew uratowała życie, od 15 lat oddaję ją honorowo. Nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby żądać za nią zapłaty. Z tego co pamiętam, kiedyś można było oddać krew za pieniądze, czy teraz też tak jest nie wiem, nawet nie pytałem w stacji.

 4. Irena
  | ID: 611d7372 | #4

  @ P.Wołyniak. Owszem,” Ideałami ” można żyć w sytuacji, gdy ma się dobrze płatną prace lub wysoką emeryturę. Natomiast, w obecnej chwili,gdy gminy płacą studentom za mieszkanie,to oznacza,ze bez pomocy nas wszystkich Ci studenci by nie przetrwali. Dlatego też uwazam,ze winno się płacić przynajmniej studentom .Oferowanie im talonów przez rózne podmioty gospodarcze w tym medyczne, itp. jak w artykule, jest zastanawiające. Dodam,że przypadki m.in. zmarłej pacjentki ciężarnej w karetce pod szpitalem w Nysie, obwozenie zawałowca od szpitala do szpitala,który też zmarł. naświetla Twoje Idee honorowego krwiodawstwa z innej,praktycznej strony I nie tej szlachetnej strony. .A zważywszy,ze z kazdej renty,emerytury,płacy płacimy składki zdrowotne, to lobby lekarskie jest mocne z naszych składek,bo ma zapewniony etat. Pisząc powyższe podkreslam,ze tez krew oddawałam ale dzisiaj gdy medycy się sprywatyzowali na naszym wspólnym majątku to Ideałami przestałam żyć. Wyprowadzę Cię z błędu – to nie jest handlowanie życiem.

Komentarze są zamknięte