Broń przyszłości regionu! 7 czerwca rusza pikieta i miasteczko energetyczno-górnicze

Niezależna Gazeta Obywatelska3

plakat - tak dla elektrowniW piątek 7 czerwca o 14.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców Śląska pod Urząd Wojewódzki w Opolu (ulica Piastowska 14). Będziemy się głośno domagali przywrócenia realizacji rozbudowy Elektrowni Opole – projektu wartego 11 mld zł. Bez rozbudowy Elektrowni – Opolskie nie będzie miało pracy, Śląskie nie sprzeda węgla, Dolnośląskie nie będzie miało prądu!

Po zakończeniu manifestacji zapraszamy do Czarnowąs do Miasteczka Energetyczno-Górniczego przy ul. Jagiełły 2a obok stadionu K.S. Swornica. Miasteczko będzie żyło od piątku 7 czerwca od godz. 17.00 do SKUTKU!  Bierz namiot, śpiwór, żonę i dzieci, przyjaciół i ruszaj do Czarnowąs pod Opolem walczyć o gospodarczą przyszłość Polski i Śląska!

W trakcie kilkudniowego protestu przewidziane są:

– spotkania z fachowcami nt. przyszłości polskiej energii

– występy kulturalne i muzyczne

– wspólne grillowanie – przynieś kiełbaskę i skorzystaj z naszego grilla

– 3 razy na dobę symboliczne blokowanie głównej ulicy w Czarnowąsach!

Jak można do nas dojechać?

Samochodem (ewentualnie rowerem):
Czarnowąsy zlokalizowane są przy trasie drogowej Opole – Namysłów (droga wojewódzka). Najprościej zatem dojechać do Opola i stamtąd według znaków drogowych obrać kierunek do Namysłowa (z centrum Opola jest to ok. 5 – 6 km). Ponadto ok. połowy trasy z Opola (przez dzielnice Zakrzów i Wróblin) posiada ścieżkę rowerową. Przy pięknej pogodzie nie ma lepszego środka komunikacji niż rower.

Koleją (PKP):
Przez miejscowość przebiega trasa kolejowa Opole – Wrocław. Należy wysiąść na stacji kolejowej w Czarnowąsach i pieszo dojść ulicą Dworcową ok. 450 m do miasteczka przed stadionem K.S. Swornica.

Autobusem:
Do Czarnowąs można dojechać autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu. Kursuje tu autobus linii nr „10” oraz „21”. Możemy wsiąść np. przy ulicy Reymonta w Opolu (w pobliżu jest dworzec PKS i PKP), a wysiąść w Czarnowąsach na przystanku k. szkoły i przedszkola. Rozkłady jazdy umieszczone są na przystankach.

Zapraszamy również 5 czerwca o godz. 18.00 do Studenckiego Centrum Kultury w Opolu  na debatę uniwersytecką w sprawie rozbudowy Elektrowni Opole.

Przypomnijmy ruszyła akcja obywatelska „Tak dla Elektrowni – Tak dla Śląska”, która jest apolitycznym ruchem społecznym mieszkańców naszego regionu, którego celem jest doprowadzenie do przywrócenia na listę realizowanych inwestycji rozbudowy Elektrowni Opole o dwa kolejne bloki. Decyzja Rządu o wstrzymaniu tej rozbudowy to zaprzepaszczenie szansy na gospodarczy rozwój regionu. Nie powstaną miejsca pracy przy inwestycji ani w samej elektrowni. Potężny zastrzyk gotówki jaka miała być wydana na budowę dwóch nowych boków, mógł być ogromnym wsparciem dla rynku pracy na całym Śląsku. Żądamy realizacji planowanej od kilku lat inwestycji rozbudowy Elektrowni Opole! To sprawa ważna dla Śląska i bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Więcej o sprawie znajdziesz tutaj!

Dołącz do Akcji na Facebooku!

Chcesz pomóc pobierz ulotkę – wydrukuj i rozdaj!

Masz pomysł napisz: [email protected]

Akcja Obywatelska „Tak dla Elektrowni – Tak dla Śląska”

Komentarze są zamknięte