Kierunek: Rodzina. W niedzielę o 12.15 ruszamy z Placu Kopernika [spot]

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Marsz dla Życia i Rodziny ulotkaJak głosi deklaracja organizatorów Marszu dla Życia i Rodziny w stu miastach: Polska potrzebuje zmiany! Zmiany, która sprawi, że nasze i przyszłe pokolenia będą wzrastały w otoczeniu umożliwiającym nieskrępowany rozwój, poczucie wartości i korzystanie z owoców swojej pracy. Uważamy, że podstawy nowego ładu powinny opierać się na szacunku do życia ludzkiego oraz uznaniu rodziny za centralną instytucję porządku społecznego.

Uznajemy również, że istnieje potrzeba konsekwentnej i wytężonej pracy na rzecz promocji tych wartości. Znaczenie silnej rodziny dla kształtowania zdrowego ładu kulturowego, społecznego i ekonomicznego musi być dostrzeżone i dowartościowane.

Dlatego wyrażamy chęć współpracy w realizacji projektów mających na celu takie kształtowanie porządku społeczno-prawnego, które zagwarantuje pełną ochronę życia ludzkiego i szacunek dla rodziny. – czytamy w deklaracji na marsz.org

Dlatego spotkajmy się po raz drugi całymi rodzinami na opolskim Placu Kopernika w Dniu Matki 26 maja o godz. 12.15. Stamtąd przejdziemy na Plac Wolności, gdzie po raz pierwszy przygotowaliśmy dla państwa piknik rodzinny. W zeszłym roku było nas dwa tysiące. Choć nie ilość się liczy a jakość. Bądźmy radośni. „Kierunek – Rodzina”, to moto tegorocznego marszu. Poprzednim była „Rodzina receptą na kryzys”. Marsze jutro ruszają w naszej diecezji opolskiej również w Kluczborku, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie i Raciborzu.

Podczas marszu będziemy zbierać podpisy pod inicjatywami obywatelskim „Stop Aborcji” oraz „bonie wychowawczym”. Bądźmy przygotowani! Wypatrujcie wolontariuszy, aby podpisać te inicjatywy chroniące życie od poczęcia do naturalnej śmierci oraz dające realne wsparcie dla rodziców w trudzie wychowania dzieci. Patronat medialny na Marszem objęła nasza redakcja!

Chodźcie z nami z rodzinami!

Dołącz do wydarzenia na facebook.com

Autor: Tomasz Kwiatek

  1. Jarek Toporowski
    | ID: 99a57f03 | #1

    BĘDĘ !

Komentarze są zamknięte