Resort transportu odpowiada: Sławomir Nowak nie wiedział o spotkaniu Jarmuziewicza

Redaktor Obywatelski4

Sławomir Nowak fot. KPRM.gov.plMinister Sławomir Nowak nie był poinformowany o wizycie ministra Jarmuziewicza na budowie MA532 – stwierdził rzecznik resortu transportu Mikołaj Karpiński odpowiadając na pytania reporterki RMF FM Agnieszki Burzyńskiej. Dodał, że minister Nowak poprosił już Jarmuziewicza o wyjaśnienie tej sprawy. 

Sekretarz Stanu Tadeusz Jarmuziewicz jako nadzorujący pion drogowy ma prawo wizytowania inwestycji i spotykania się z wykonawcami inwestycji. Regułą w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, której zawsze przestrzega minister Sławomir Nowak, są spotkania z wykonawcami wyłącznie w towarzystwie przedstawicieli GDDKiA jako inwestora – wyjaśnił.

Czy Tadeusz Jarmuziewicz okazał się lobbystą?

„W drodze powrotnej udaliśmy się na posiłek do restauracji Astoria w Mszanie, gdzie zastaliśmy Pana T. Jarmuziewicza i K.Gadowskiego w towarzystwie przedstawicieli Alpine Bau, w tym Pana J.Duszewskiego, M.Marciniaka i Jose Ruiza oraz wójta gminy Mszana – Pana M.Szymanka. Na nasz widok  Pan T.Jarmuziewicz udał, że nas nie zauważył, nie odpowiedział na grzecznościowe „dzień dobry”, po czym wszyscy ww. panowie bardzo szybko opuścili lokal… Zachowanie Pana T.Jarzmuziewicza oraz Pana J.Duszewskiego wskazywało na bliższe relacje niż tylko służbowe”

– czytamy na stronach RMF FM

CZYTAJ WIĘCEJ NA RMF24.pl

lz

 1. Irena
  | ID: 10941d7b | #1

  Lobbowanie to jest ciekawe zajęcie obecnej ekipy rządzącej. Tylko czekać.Kto następny?

 2. Irena
  | ID: 10941d7b | #3

  Skandal mostowy,to nie jedyny skandal.Ale w Mszanie widoczny. @NGO dzięki za podpowiedzi.

 3. Irena
  | ID: 10941d7b | #4

  Gadu gadu odc.3 z panem Krzysztofem Gadowskim na moście w Mszanie z panem Jamruziewicz v-ce ministrem transportu -interesujące i irytujące. Wymieniane w rozmowie słowa sa chaotyczne.Powtarzaja sie w ustach p.Jamruziewicza słowa: inżynier kontraktu,pośrednik,dotyczy technologii co moze oznaczać zawirowanie lobbingowe.Warto przeczytać tez posty pod artykułem @NGO dziękuję.

Komentarze są zamknięte